Підсумки року видавництв. Анетта Антоненко

Фото: Alex Zakletsky

2016 рік для видавництва минає плавно, без різких рухів і пафосу. Зате непроминальне відчуття щастя від кожної виданої книжки. Втішила увага медіа – за 2015 рік про наші книжки мали 143 згадки, а за 2016 їх уже понад 450! (Це лише ті, які намоніторила для нашого сайту). Приємно: книжки «Видавництва Анетти Антоненко» потрапили в рейтингові списки і тематичні добірки оглядачів.

Я інтроверт і мені не потрібна публічність. Це має вплив на мій стиль спілкування. Я поважаю тих, хто навчився керувати своїм часом й увагою, що дають інші люди.

Читачів у видавництва стало більше, а часу менше. Це не означає, що у нас закрита масонська ложа і достукатись до нас тяжко.

2016 рік був для видавництва і роком відсікання зайвих зв’язків та налагоджування нових. Видавничий бізнес не мусить бути ехо-камерою.

Радію, що вся моя команда витримує мої жорсткі менеджерські вимоги – і ми цілеспрямовано працюємо разом на результат. Кожен з нас знає: якість видання понад усе. Цього року наша співпраця з редактором і книжковим менеджером Інною Корнелюк стала цікавим досвідом не тільки для нас обох. Різниця в поглядах, підходах, технологіях спонукає до пошуку ідей. Це яскраво показала наша співпраця над виданням культової авторки Кларісе Ліспектор та її експериментального роману «Час зірки».


Про сайт

Вистраждане творіння – сайт anetta-publishers.com. Він цілий рік працював у тестовому режимі, постійно вдосконалювали функції, покращували фільтри тощо. З лютого запрацював інтернет-магазин. За результатами 10 місяців він вийшов на планові 10 відсотків від місячного обороту (а по деяких акціях навіть їх перевищив).

Активна присутність видавництва у соцмережах дала вагомий результат для просування і сайту, й інтернет-магазину. Звісно, отримували критику покупців, але попри все старались спрацювати швидко.

От цікаво заглянути за лаштунки 2017 року і спрогнозувати рівень розвитку саме інтернет-торгівлі в Україні. Цей напрямок ми далі посилюватимемо.

2017 року оновимо всі профілі Вікіпедії, Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, розширення мережевих зв’язків і доповнення новими профілями в Instagram та каналом YouTube, а також переклад усіх профілів англійською мовою.


Про книжки

2016 року ми «народили» 24 книжки, серед них:

 • Маріо Варгаса Льйоса. «Хто вбив Паломіно Молеро?» в перекладі Сергія Борщевського,
 • Ісабель Альєнде. «Оповідки Еви Луни» в перекладі Сергія Борщевського,
 • Кларісе Ліспектор. «Час зірки» відзначена спеціальною нагородою Президента Форуму видавців у Львові,
 • серія «Колекція театральна» почалася з одної-одненької Ясміни Рези («Божество різанини»), а тепер авторів стало шестеро, і на цьому поповнення не зупиняться,
 • дебют Марисі Нікітюк «Безодня» викликав шквал емоцій не тільки в критиків, а й у дівчат із «ДахДотерз» (їхній виступ на Книжковому Арсеналі та Форумі видавців «порвав» і слухачів, і читачів, і мене особисто),

%d0%b2%d0%b0

 • оновлене видання Вольфґанґа Шивельбуша «Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів» здійснили разом із видавництвом «Ніка-центр»,
 • норвезький філософ Ларс Фр. Г. Свенсон «Філософією свободи» (у співпраці з видавництвом «Ніка-центр») в перекладі Софії Волковецької причарував українських читачів,
 • продовжується робота над 4-х томним виданням творчої спадщини Хуани Інес де ла Крус (1651-1695), однієї з найцікавіших іспаномовних письменниць XVII ст. Вийшла друга книжка «Театр»,
 • Дебютним романом «№1» увірвався в сучасну українську літературу знаний журналіст Остап Дроздов. Його роман спричинив багато дискусій, про нього не написав хіба лінивий. Роман-вибух зібрав за 3 місяці понад 55 публікацій і став абсолютним лідером продажу інтернет-магазину видавництва.

Інтрига 2017 року

Хіба що одна вагома обіцянка 2016-го не здійснилася ̶ новий роман Любка Дереша «Біжи й кричи». Автор вирішив відтермінувати вихід роману. Прихильники Любка Дереша добре знають, наскільки він прискіпливий до власних текстів. Тож здійснення очікувань від Дереша матимемо у 2017 році.


Про нагороди видавництва і творців

 • почесне 6 місце в ТОП-20 українських видавничих брендів за версією FORBES Україна (2015),
 • Сергій Борщевський, перекладач з іспанської мови, став лауреатом премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша. У «Видавництві Анетти Антоненко» тільки в 2016 році вийшло 4 його переклади,
 • перекладач з французької мови  Іван Рябчій за книжку Еріка-Емманюеля ШМІТТА «Двоє добродіїв із Брюсселя» отримав премію ім. М. Рильського та премію ім. Г. Сковороди Посольства Франції,
 • книжка Кларісе Ліспектор «Час зірки» отримала ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДЗНАКУ ФОРУМУ ВИДАВЦІВ,
 • Марися НІКІТЮК з книжкою «Безодня» отримала Міжнародну премію ім. Олеся Ульяненка,
 • Всеукраїнський конкурс «Краща книга України» нагородив книжку Ларса Фр.Г.Свенсена «Філософія свободи» в перекладі з норвезької Софії Волковецької грамотою «За найкращий переклад».

Проекти 2017 року

%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%94Ми отримали ексклюзивне право на видання останнього роману Ісабель Альєнде «Японський коханець» (Isabel Allende, El amante japonés) (2015). У перекладі Сергія Борщевського. Російською мовою роман ще не вийшов, сподіваємось встигнути раніше нашого «братнього сусіда». Цією книжкою ми продовжимо знайомити українського читача з чилійською письменницею, ім’я якої стоїть в одному ряду з великими майстрами жанру «магічного реалізму» – Габріелем Гарсія Маркесом, Хорхе Луїсом Борхесом, Хуліо Кортасаром, Маріо Варгасом Льйосою.

Прозвучить і люблений читачами Ерік-Емманюель ШМІТТ, «Концерт пам’яті ангела» (Éric-Emmanuel Schmitt, Concerto à la mémoire d’un ange). Я переконана, що за останні 10 років у Шмітта в Україні багато прихильників і кожна його наступна книжка українською ̶ це особистий подарунок видавництва читачеві. Можливо, у 2017-му Ерік-Емманюель ШМІТТ порадує нас ще чимось новим…

Каролін Ламарш, «День пса» (Caroline Lamarche «Le Jour du chien»). Нове ім’я для українського читача. Зрештою, і для мене теж. Але авторитет перекладача Івана Рябчія переміг. Як видавець здалася на милість переможцю – книжці. Головний герой – пес, як і в романі «Жюль» Дідьє ван Ковеларта (українською ось-ось побачив світ). Психологічний реалізм, я б так окреслила цей жанр. Пора шукати рукописи про котів, або тотем видавництва.

Готується ще декілька цікавезних перекладів з французької мови. Цього року ми співпрацюємо не тільки з авторами з Франції. У нашому видавничому «портфелі» – рукописи %d1%88%d0%bc%d1%96%d1%82бельгійських, канадських, швейцарських авторів. Тести настільки гарні, що хочеться все і зразу. Але я прагматик, жорсткий по відношенню до себе керівник. Жодним чином я не знижу якість перекладів задля «гарячого видання беста». Бо знищити автора легше, ніж відновити довіру і до нього, і до видавця. Я люблю свою роботу. А книжка (як і гроші) любить тишу і спокій.

У квітні 2017 року завершується великий «мексиканський» проект – виходом 3-ї та 4-ї книжки творчої спадщини Хуани Інес де ла Крус в перекладах Сергія Борщевського. Книжка 4 – це білінгва вибраного з трьох книжок. Наклад буде безкоштовно поширено на іспаномовних кафедрах університетів України.

Традиційно готуються твори до друку іспаномовних авторів (Мексика, Аргентина, Іспанія) в перекладах Сергія Борщевського ̶ тут я довіряю смаку перекладача. Що скаже, те й видаватимемо. Це його «зона відповідальності».

Продовжується «поповнення» в серії «Колекція театральна». В лютому на книжкових полицях з’явиться новодрук: Карлос Горостиса «Аероплани» (Carlos Gorostiza, «Aeroplanos») у перекладі Сергія Борщевського, а навесні Тадеуш Ружевич «Поміж двома Картотеками» (Tadeusz Różewicz «Pomiędzy dwoma Kartotekami»; dramaty wybrane: Kartoteka, Swiadkowe albo Nasza mała stabilizacja, Stara pani wysiaduje, Białe małżeństwo, Kartoteka rozrzucona) у перекладі Лариси Андрієвської.

У видавництва є великі плани щодо представлення інших країн в цій серії. Ми сподіваємось, що «Колекція театральна» стане не лише прикрасою бібліотеки поціновувача вишуканої літератури, а й спонукає театральну спільноту до нових постановок.

Українські автори теж не пасуть задніх. Любко Дереш завершує роботу над великим романом «Біжи й кричи». Вихід роману планується до Форуму видавців у вересні. В 2017 році вийде в прокат короткометражний фільм, який знято за романом Любка Дереша «Намір». Хоч і не «книжкове» це досягнення, але колокнижкове…

Читачів порадує новий роман Остапа Дроздова з таємничою назвою «№2». Автор не залишить своїх читачів розчарованими. Навесні побачите книжку в магазинах. Цікавий проект заповідається від Євгенії Кононенко під робочою назвою «Есеї, які не старіють?». Марися Нікітюк погрожує новими текстами. Бізнес-план вже виписала. Про нові імена скромно промовчу з тої самої причини неетичної поведінки видавців. Хай собі мудрують, з ким в мене угоди є і будуть і що я видавати планую в 2017. Але може бути сильний та несподіваний вибух (якщо слідувати стилістиці Остапа Дроздова і його роману-вибуху).


Так «завернули» нас спільні з видавництвом «Ніка-Центр» плани, що в 2017 році ми дуже порадуємо наших читачів цікавинками науково-популярної літератури. Дивіться, яке чудо ми для вас готуємо:

 • Тимо Айраксинен «ЩАСТЯ. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає». Переклад з фінської. (У тій самій серії, що і «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» Тармо Куннаса, що так полюбилось читачам, і ми готуємо вже 2 наклад).
 • Вольфґанґ Шивельбуш «Історія речей. Їхнє життя, витрачання і споживання» Переклад з німецької.
 • Даг Ейстейн Ендшьо «Секс та релігія. Від балу цноти до благословенного гомосексуалізму». Переклад з норвезької.
 • Арі Турунен «Всесвітня історія квітучих міст» Переклад з фінської.

Це лише мала частина моїх видавничих планів. На перше півріччя 2017 року. Більшість книжок вийдуть до квітня на Книжковий Арсенал. Далі буде… Нове, цікаве та несподіване. Наприклад, приїзд Мішеля Марка БУШАРА (Michel Marc BOUCHARD) у травні на Книжковий Арсенал з нагоди виходу його п’єси «Том на фермі».


Мій головний девіз року – вперед і не озиратись! Думати, жити, працювати, дихати тут і тепер. Не поспішати…або поспішати повільно. Ще один дуже вагомий висновок зробила для себе – я не розумію, чому люди чомусь поспішають, метушаться. І врешті-решт спізнюються. Спізнюються жити і отримувати від того, що робиш – справжнє задоволення. Інакше – синдром постійної втоми. Життя мене навчило простим речам: зупинись, подумай, зміни своє життя. «Зону комфорту» я вже маю (мої коти навчили), а тому попереду – цікаві і модні книжки, нові імена і нові виклики. Саме книжки, а не книжкова продукція. Можливо, я трохи старомодна, а мета моя космічна, проте «Видавництво Анетти Антоненко» завжди обиратиме вишукану literary fiction найвищого рівня. Бо це мій власний проект і після трьох років життя він довів свою перевагу. Нам минуло три роки – і ми ростемо.


Анетта Антоненко

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

58 thoughts on “Підсумки року видавництв. Анетта Антоненко

 1. НІ, ніхто не забув про Мартина МакДонаха. Але правовласники слабо розуміють різницю між поняттям книжка – постановка. Цілий рік я їм це пояснюю, але “морожені” англійські агенти м”яко кажучи “тупят” . Таке буває. Я не покидаю надії розяснити

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 13. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 15. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 16. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 17. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 18. Nice post. I was checking continuously this weblog and I am inspired! Very useful information specially the closing part 🙂 I care for such info a lot. I used to be looking for this certain info for a long time. Thanks and good luck.

 19. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks

 20. Hi there would you mind stating which blog platform you’re using? I’m looking to start my own blog soon but I’m having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!

 21. Wonderful work! That is the kind of information that should be shared across the internet. Shame on Google for not positioning this post higher! Come on over and consult with my web site . Thank you =)

 22. I would like to convey my passion for your kindness in support of all those that really want guidance on this area of interest. Your special commitment to getting the message all through came to be remarkably advantageous and has continuously permitted individuals like me to reach their ambitions. The informative advice entails a great deal to me and additionally to my office workers. Regards; from everyone of us.

 23. I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this information So i am happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered just what I needed. I most certainly will make sure to don’t forget this web site and give it a look regularly.

 24. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and everything. But think about if you added some great photos or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this site could definitely be one of the very best in its niche. Wonderful blog!

 25. You really make it seem so easy together with your presentation however I to find this matter to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and very huge for me. I’m having a look forward to your next post, I’ll attempt to get the cling of it!

 26. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100 sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Cheers

 27. Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Appreciate it

 28. Very great post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to mention that I’ve really loved surfing around your blog posts. After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 29. I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Carry on the excellent works guys I¦ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site 🙂

 30. Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say is important and all. However think of if you added some great images or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and clips, this blog could definitely be one of the greatest in its niche. Amazing blog!

 31. Excellent read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thanks for lunch!

 32. I’ve been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this information So i am happy to convey that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed. I most certainly will make certain to don’t forget this web site and give it a look on a constant basis.

 33. I am really enjoying the theme/design of your blog. Do you ever run into any web browser compatibility issues? A number of my blog readers have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any recommendations to help fix this problem?

Залишити відповідь