Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо

Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо

Марвін Ляо працює в Кремнієвій долині вже понад 17 років; 10,5 з яких він провів у Yahoo! Inc., одній з найбільших інтернет-медіакомпаній. Наразі Марвін працює з різноманітними бізнес-акселераторами, спонсує стартапи та є партнером венчурного фонду 500 Startups. 

14 вересня Ляо відвідає Україну, щоб виступити в рамках Freedom Business Summit в Києві. А поки бізнес-спільнота готується до його приїзду, пропонуємо вам почитати про улюблені книги підприємця: 

Книга від творців Basecamp про те, чому офіс перестав бути серцем компанії. Ця книга показує, як з одного боку роботодавці, а з іншого боку — співробітники, можуть отримувати користь від того, що працюють віддалено з місць, в яких їм зручно і приємно знаходиться. В епоху фрілансу та міжнародних компаній з фізично віддаленими філіалами ця книга — помічник з ефективної організації робочого процесу.

Принцип 20% зусиль приносить 80% результатів можна пояснити за 3 хвилини. В останні 5 років принцип 80/20 став популярним і, здається, все про нього знають, але чому ж тоді не всі його використовують? Тому що пріоритезувати і приймати важкі рішення складно. Про це більше в книзі.

Одна з найвідоміших книг про особисту ефективність та побудову життя і бізнесу без прив’язки офісу. Книга, яка отримала найбільшу кількість відзнак за версією Amazon. Попри те, що, здається, про цю книгу знають всі, дивно, що так мало людей її дійсно читали.

Майкл Гербер «The E-Myth Revisited. Why Most Small Businesses Don't Work and What to Do About It» (HarperBusiness, 2004)

Книга, яка допоможе знайти бачення і місію компанії будь-якого розміру. Автор розвіює поширені підприємницькі міфи про початок ведення бізнесу, виживання на перших етапах існування компанії тощо. Понад 40 років Майкл Гербер досліджував важливу роль дрібних компаній на ринку, яким, на жаль, не часто вдається довго втримуватися на впливу через поширені типові помилки. У книжці він вирішив показати, як все ж цьому запобігти. 

Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0
Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0

Бо Берлінґем «Small Giants: Companies That Choose to Be Great Instead of Big» (Portfolio, 2016)

Це не та книга, яка дасть вам відповіді на питання або рішення ваших завдань, але вона дає дещо цінніше — історії про власників бізнесу, які прийняли рішення залишити свої підприємства ще на початку їх розвитку. Журналіст Берлінґем розповідає про інсайти від 14 компаній, власники яких вчасно полишили операційне залучення в роботу підприємства. 

Скот Беркан «The Year Without Pants: WordPress.com and the Future of Work» (Jossey-Bass, 2013)

Понад 30% сайтів світу наразі базуються на платформі WordPress, це понад 75 млн веб-сторінок. У книзі розповідається про компанію, яка стоїть за цим серсвісом, — Automattic. Скот Беркан провів рік на керівній посаді в Automattic і вирішив розповісти про її інноваційність, модель роботи, яка дозволяє співробітникам перебувати поза офісом, та креативні підходи порівняно молодої компанії до вирішення задач.

Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0
Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0

Ерленд Баккі «Never Work Again: Work Less, Earn More and Live Your Freedom»

Попри трохи оманливу назву (букв. «Ніколи більше не працюй»), книга все ж говорить не про те, як перестати виконувати роботу, а про те, як цим займатися ефективніше. Вона дає загальне розуміння того, як мінімізувати своє залучення в операційні процеси бізнесу. Корисною книга буде всім, хто перебуває на керівних посадах і вимушений делегувати певні процеси іншим.

Сем Карпентер «Work The System»

Люблю цю книгу за на диво зрозумілі і робочі підходи до того, як працювати менше і отримувати більший результат. Я б сказав, мастрід для всіх, хто переймається продуктивністю.

Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0
Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0

Бальтазар Грасіан «The Art of Worldly Wisdom: A Pocket Oracle»

«Життя для чайників». Проста інструкція з того, як жити більш усвідомленим і наповненим життям в суспільстві, де власні інтереси поставлені на перше місце.

Ілейн Пофельдт «The Million-Dollar, One-Person Business: Make Great Money. Work the Way You Like. Have the Life You Want»

Цікава книга про для людей, які хочуть стати або вже стали solopreneur — людьми, які роблять бізнес поодинці та при цьому досягають визначних результатів.

Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо 0
Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

24 thoughts on “Що читають бізнесмени Кремнієвої долини: мастрід Марвіна Ляо

    Добавить комментарий