Готуй, їж, пізнавай: найцікавіші кулінарні книги для дітей

Впродовж останніх років у дитячій літературі помітно збільшується кількість якісних видань не лише художніх, але й нон-фікшн. Книги про спорт, музику, моду і стиль, врешті й про здоров’я і харчування. Тож ми вирішили розповісти Вам про три знакові книжки, які можна було б назвати кулінарними, але це дещо б обмежувало їхнє призначення. Бо це видання, в яких рецепти є лише приводом поговорити про правильне харчування, про культуру смаків врешті. І не менш важливо, що такі книжки пишуть та ілюструють також і наші українські автори й художники, а за якістю видання – не згірш за перекладні. 

Хоча у назві заявлено, що в цьому виданні будуть рецепти, але насправді це не нудна кулінарна книжка. Так, основний інгредієнт тут і справді рецепти із покроковим приготуванням страв. Але це й доволі пізнавальна книжка – тут стільки цікавинок про страви, про окремі продукти, що ви точно дізнаєтеся багато нового. Наприклад, що їли давні римляни, що означає «бутерброд», як вигадали чай, що таке торріхас, що банан – це ягода, а бананове дерево – насправді не дерево. Також достатньо порад, як урізноманітнювати страви, як експериментувати з інгредієнтами, як краще нарізати чи подрібнювати певні складники. 

Важливо, що це ілюстрована книжка, і кожен крок приготування страви супроводжується відповідним фото. Авжеж, початківцеві так однозначно легше приступати до справи. Інша не менш важлива особливість – це розділення усіх рецептів на три рівні: від простих «Чик-чик і готово» (так званих фаст-фудів, але нехай матусі одразу не б’ють на сполох, бо назва лише свідчить, що страви можна приготувати за лічені хвилини) до складніших «Майже шеф», і врешті, до найскладніших «Справжній шеф», де можна приготувати навіть торт. Таким чином видання можна використовувати дітям різного віку.

Приємно вражає стиль текстів – прості пояснення, відсутність незрозумілої термінології, жартівливі поради та загалом лаконічність. Рецепти виглядають справді нескладними і нестрашними. А фото заохочують таки наважитися щось смачненького приготувати. 

Ця книжка двостороння – для дітей і для батьків відповідно. 

Для батьків вона надзвичайно корисно упорядкована. Адже нагадує про здорове харчування, як найкраще поєднувати продукти, що їсти й пити і як часто, що і коли споживати на сніданок, на обід і на вечерю. Корисна інформація про перекуси та десерти. А ще – таблиця із жирами, білками та вуглеводами, чого і скільки й коли слід вживати. Ну, і звісно, корисні рецепти. Здається, для батьків таке видання – чудова знахідка простого й лаконічного, інформативного та корисного поєднання інформації. 

А що ж пропонують автори для дітей? У формі історії про Марту та її родичів та знайомих, різноманітних ситуацій, діти разом з героями дізнаються, що найкраще їсти, а що не варто. Оскільки це вплетено у різні ситуації, то не сприйметься читачами як повчання чи суворі заборони. Навіть за грою в шахи, виявляється, можна розвинути тему про харчування. Врешті, з головною героїнею Мартою відбувається щось не зовсім звичне – справжні баталії у її тарілці… чи уяві? Завдяки цій історії діти дізнаються про важливість раціону, про корисні та шкідливі продукти й наслідки їх вживання. 

Стильні кольорові ілюстрації додають легкості та барв цьому подарунковому виданню, переконуються, що здорове харчування – це аж ніяк не занудна тема виключно для дорослих. 

Інгридики – це такі собі гіди у світі кулінарії. Отже перед малими читачами і їхніми батьками путівник! Не лише кулінарна книга, а й пізнавальний путівник країнами. Відомо, що гастротуризм – дуже популярний у сучасному світі. А завдяки цій книжці можна вирушити у віртуальну подорож смаків. Ще й навчитися готувати страви, традиційні для різних країн: США, Франція, Мексика, Бразилія, Китай… 

Візуальне оформлення тут дуже важливе, оскільки текст та ілюстрації творять одне ціле. Мальований атлас цікавинок, історій, заміток та врешті рецептів: покрокових, з фотографіями та чіткими вказівками. 

Видання не лише гарно оформлене, корисне та практичне для дітей та їхніх батьків, але й надзвичайно пізнавальне. Розуміння, що кожна країна має свої кулінарні особливості чи навіть дивацтва, розширює горизонти сприйняття і прийняття іншого. А живучи в глобалізованому світі, без цього не обійтися у вихованні своїх дітей. 

Христина Содомора
Здобула філософсько-богословську та філологічну освіту, читаю та пишу огляди, цікавлюсь зокрема й дитячою літературою.

8 thoughts on “Готуй, їж, пізнавай: найцікавіші кулінарні книги для дітей

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Добавить комментарий