Компанія Yakaboo передала військовослужбовцям 500 книжок

Компанія Yakaboo передала військовослужбовцям 500 книжок

Соціальний проєкт «Бібліотека для героїв» від всеукраїнської книжкової платформи Yakaboo набирає обертів. 18-19 листопада команда Yakaboo реалізувала його другий етап, в рамках якого військовослужбовці повітряних сил у Вінниці, навчального центру сухопутних військ «Яворів», що на Львівщині, а також Кременчуцького шпиталю отримали 500 книг.

У червні команда Yakaboo вперше передала 400 книжок військовослужбовцям з прифронтового Маріуполя. Започаткована ініціатива знайшла відгук у бійців, адже після акції військові з різних куточків країни почали звертатися із запитом щодо книг.

Цього разу військові отримали сучасну українську, художню, історичну та ветеранську літературу, світові бестселери, зокрема й англійською мовою, книжки з протидії пропаганді та інформаційній війні тощо. Серед них — «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, «Це не пропаганда» Пітера Померанцева, «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, «Список кораблів» Сергія Жадана,  «Морські історії» адмірала Вільяма Г. Макрейвена, «Вояки» Мері Роуч, «Мистецтво війни» Сунь-дзи тощо.

Іван Богдан, CEO Yakaboo, член правління Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів: «Під час першої поїздки ми побачили щиру зацікавленість та зрозуміли, що нашим захисникам не вистачає якісної сучасної літератури. Тож ми вирішили, що проєкт стане постійним та буде реалізовуватися по всій країні. Адже читання є невід’ємною складовою розвитку й саморозвитку українського суспільства та нації».
У Вінниці книги отримали 10 військових частин.

Олена Рибчук, підполковник ЗСУ, заступник командира військової частини 1660: «Дуже часто запитують ветеранську літературу. Вона є в продажу, але — не в бібліотеках військових частин. У книжках військові читають про емоції, які вони переживають, і розуміють, що це — нормально, це приймають і з цим живуть. Також є величезна потреба в перекладній літературі про військову справу та досвід. Запит на неї колосальний».
У 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині подякували за привезені книжки. 
Кузь Олег Петрович, в.о. заступника начальника Навчального центру: «Як вас позитивно вразила наша частина, так і нас приємно здивувала ця добірка книг. Я б їх усі прочитав. Дякуємо за добру справу та допомогу».
Yakaboo планує і надалі забезпечувати військових необхідною літературою та перетворити проєкт «Бібліотека для героїв» на всеукраїнський.