Книжки про Другу світову війну до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

Книжки про Другу світову війну до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

8-го травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це день, коли весь світ каже: «Ніколи знову». Та на жаль… Нашу землю знову розривають снаряди, та, можливо, зараз і є найкращий час відкотитися думками назад, прорефлексувати та винести для себе свої істини: про життя, свободу, перемогу… Читаємо добірку світових та українських бестселерів на тему Другої світової, ставимо складні питання та знаходимо на них відповіді. 

І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 років
Макс Гейстінґс

Одна з найкращих та найповніших праць про Другу світову війну. Так літературна критика відгукується про цю книжку. Колишній головний редактор The Daily Telegraph Макс Гейстінґс зібрав інтерв’ю, цитати, листи, спогади, подробиці найбільш значущих військових операцій тощо. Політичні портрети визначних постатей тих часів змальовані надзвичайно живо. Що відбувалось у генеральних штабах та бункерах союзників – деталі вражають. Якщо ви любитель історії Другої світової – однозначно читайте цю яскраву документальну компіляцію. 

Спогади про Другу світову війну (в 2-х томах)
Вінстон Черчилль

А ви знали, що Вінстон Черчілль отримав Нобелівську премію з літератури? І саме за роботу «Спогади про Другу світову війну». Тут його роздуми про надважкий період для людства у ХХ сторіччі і детальний аналіз перебігу великої війни. Хто написав би краще про все це ніж одна з найбільш ключових фігур того часу? Двічі прем’єр-міністр та міністр оборони Великої Британії… Той, хто стояв у витоків альянсу союзників, які розгромили тогочасну Вісь зла. Як же зараз не вистачає такої постаті історичного масштабу! Читаємо, дізнаємось нове, робимо для себе висновки.

І сталася тьма. Рузвельт, Гітлер і західна дипломатія напередодні війни
Девід МакКін

Книжка про те, як непомітно та підступно насувалася пітьма. А ті, хто мав вчасно помітити та попередити її, неправильно оцінили рівень небезпеки. Чотири посли Сполучених Штатів Америки часів президенства Франкліна Рузвельта, які працювали у головних європейських столицях в період становлення Третього Рейху, втратили пильність і недооцінили жахливі плани Адольфа Гітлера. В даному виданні зібрані дипломатичні матеріали, листи, тогочасні репортажі та інша документальна атрибутика тривожних часів напередодні Другої світової. Дуже важлива книжка в контексті сьогодення – абсолютний мастрід. 

Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша
Вахтанг Кіпіані

Справжні історії справжнього жахіття. Український історик і журналіст Вахтанг Кіпіані зібрав свідчення тих, хто бачив Другу світову на власні очі. Це переказані болючі події, що сталися із нашими бабусями, дідусями, батьками… Зламані долі тих українців, які воювали за різні армії, які були депортовані, вивезені на примусові роботи або навіки залишилися молодими. Читати непросто, але пройти повз цю книжку – неможливо!

Війна і міф. Невідома Друга світова
Володимир В’ятрович

Навколо Другої світової війни існує так багато міфів… І відомий український публіцист, вчений та активіст Володимир В’ятрович взявся їх розвінчувати. Правда про пакт Молотова-Ріббентропа, чи було масове винищення євреїв українськими націоналістами у воєнні часи, чи була співпраця між Сталіним та Гітлером, чи був Бандера радянським агентом… Теми, про які було неприйнятним говорити ані в колі знайомих, ані в колі друзів. А тепер як-то кажуть – усі маски зняті. На вас чекає дуже багато відкриттів! 

Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето
Джуді Баталіон

Ця книжка вас точно вразить в самісіньке серце! Це документальний роман, написаний онукою польських євреїв, які вижили під час Голокосту. Джуді Баталіон виконала неймовірну роботу, по-справжньому прославивши героїзм єврейських жінок у ті страшні часи. В цій роботі зібрані історії учасниць руху опору, документи та мемуари… Це ода жінкам та молодим дівчатам, які обрали шлях боротьби. Вони підривали німецькі залізниці, будували підземні бункери, підкуповували гестапо, переховували зброю в хлібі… Дух перехоплює від цієї книжки! Обов’язково прочитайте! 

Аушвіц. «Остаточне рішення» нацистів
Лоренс Різ

Деякі факти про Аушвіц досі приховують. Багато документів було знищено. Та усі жахіття найбільшого масового вбивства людей приховати неможливо. В тому числі завдяки таким авторам як британський історик Лоренс Різ. Він взяв близько сотні інтерв’ю у свідків тих моторошних подій: колишніх в’язнів і наглядачів-злочинців. Вивчив стоси архівних матеріалів і змалював вичерпну картину, того що відбувалося на «фабриці смерті». Як це взагалі стало можливим? Чому в історії людства з’явилася така ганебна і жахлива сторінка? Як зарадити повторенню? За відповідями – до книжки!

Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі
Вiктор Франкл

Пережити Дахау та Освенцим і написати про це книжку. І не просто книжку, а справжній бестселер світового масштабу – 15 мільйонів примірників продано по всьому світу! Заслуга автора цієї праці австрійського психолога Віктора Франкла в тому, що ця книжка не тільки вчить виживати в екстремальних умовах, а взагалі допомагає зрозуміти сенс життя – яким би він не був для кожного читача. Болючий досвід також допоміг Франклу винайти нові психіатричні методи та поняття. Якщо на вашу долю випали важкі випробування, ви самі обираєте – як це долати. Потрібні деталі? Читайте книжку! 

Вибір. Прийняти можливе
Едіт Єва Еґер

Потрапити до концтабору, коли підліток. Втратити там батьків, родичів та коханого. Вижити, пропрацювати невимовно болючу психологічну травму, наново навчитися любити життя, стати провідним психотерапевтом та допомагати іншим долати посттравматичні розлади. Цей унікальний життєвий досвід привів авторку Едіт Єву Еґер до усвідомлення, що навіть найстрашніше треба прийняти. Біографічна, історична, повчальна робота читається як художній роман. Відірватися неможливо – тож читайте до кінця! 

Список Шиндлера
Томас Кініллі

Хто ж не чув про цю книжку? Чи бодай не дивився хітову екранізацію? Історія, від якої хочеться вірити в добро та людей навіть посеред суцільної темряви. В основу роману лягли реальні події. Німецький бізнесмен та підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Кракові фабрику з виготовлення посуду. Найдешевшою робочою силою були євреї з гетто та концтаборів. Щоб зберегти їм життя, Шиндлер почав складати списки тих, хто нібито мав працювати на фабриці. Таким чином, було врятовано понад тисячу людей. Роман отримав Букерівську премію. Екранізація Стівена Спілберга – 7 нагород «Оскар». Ви не читали цю книжку? Чого ж чекаєте?