Добірка книжок Тетяни Смирнової, директорки з GR 1+1 media

Добірка книжок Тетяни Смирнової, директорки з GR 1+1 media

Нагадаємо, що 1+1 media та національна книжкова платформа Yakaboo обʼєднали зусилля задля популяризації української мови, літератури та підтримки військових. У межах партнерства ми продовжуємо ділитись добірками з найактуальнішими творами та книжковими рекомендаціями від ведучих і менеджерів 1+1 media. Цього разу публікуємо добірку книжок від Тетяни Смирнової, директорки з GR. Добірка вперше вийшла на сайті партнерів. 

Скажу чесно – моє ставлення до читання з початком повномасштабного вторгнення дуже сильно змінилося. Якщо раніше я читала «шафами» й усе підряд, то після – ставлення до книжок стало дуже вибірковим. Якщо текст не подобається, майже неможливо змусити себе дочитати до кінця. Тому читати стала менше за обсягом, але (хочеться вірити) якісніші роботи. Моя підбірка переважно стосується сфери професійних інтересів, але може бути цікавою не тільки юристам.

Сутінки демократії: підступна спокуса авторитаризму
Енн Епплбом

«Демократія – погана форма правління, але нічого кращого люди поки що не вигадали» (приписують Вінстону Черчиллю). 

Це книга про виклики й загрози, притаманні демократичній формі правління, про те, що подекуди популізм в умовах розвинутих демократій створює передумови для відродження авторитаризму. Для України вивчення такого досвіду наразі є першочерговим завданням задля недопущення аналогічного розвитку політичних подій.

Моїми словами
Рут Бейдер Ґінзберґ

«Мама постійно вчила мене двом речам: перша – бути леді, а друга – бути незалежною».

Це збірка робіт (промов, виступів, документів) Рут Бейдер Ґінзберґ – жінки, яка пройшла усі сходинки юридичної кар’єри від рядового клерка до судді Верховного суду США, де на кожній стикалась з тими чи іншими проявами гендерної дискримінації. Не дивно, що все своє професійне життя вона переймалась питаннями гендерної рівності. Звісно, що читати професійні правничі висновки зі складних судових справ може бути нелегко, але, на мій погляд, дуже корисно для розуміння особливостей американської правової та судової системи.

Нечиста теорія права. З елементами квантової юриспруденції
В’ячеслав Манукян

В’ячеслав Манукян – один з моїх улюблених українських авторів-юристів. Будь-яка його книга – це поєднання глибини думок, тонкого гумору і влучних афоризмів. Розповідаючи про його твори, як правило, майже неможливо коротко відповісти на питання: «Про що ця книга?». Ці книги просто треба читати. Можна за столом з блокнотом і ручкою, можна в кафе за горнятком кави. В них весело і невимушено розповідається про теорію права, філософію права, юридичну деонтологію (як би дивно не виглядало таке поєднання). І хай вас не лякає назва, яка нібито натякає на те, що це суто професійна юридична література. Насправді книги Манукяна, на мій погляд, будуть цікаві дуже широкому колу читачів.

Дослідники смерті. Від Шерлока Голмса та Агати Крісті до лабораторії судмедексперта
Володимир Саркісян

Черговий бестселер про хімію в судовій експертизі. Написано легко про складне та з цікавими кейсами з історії та практики. Після прочитання цієї книги відповідні сцени в детективах будуть для вас набагато зрозумілішими. Заодно згадаєте багато забутого зі шкільного курсу хімії.

Фірма
Джон Ґрішем

Без художньої класики ніяк. Улюблений автор усіх юристів – Джон Ґрішем, майстер так званого «юридичного трилеру». «Фірма» – одна з перших його книг, виданих на пострадянському просторі. Попри те, що це художня література, книги Ґрішема рекомендовані усім студентам-юристам, оскільки присвячені професійним проблемам і життєвим ситуаціям, в яких час від часу опиняються представники юридичної професії в усіх країнах світу.