10 бестселерів The Wall Street Journal: тренди, бренди та сімейні таємниці

Впливове американське видання The Wall Street Journal регулярно публікує перелік книжкових бестселерів, серед яких як бізнес-література, нонфікшн, так і художка. Bestseller list від The Wall Street Journal демонструє тренди сучасної літератури та слугує орієнтиром для мільйонів читачів. Ми зібрали десяток рекомендованих книжок на будь-який смак із переліку бестселерів за різні роки, аби ви могли знайти серед них свою, для проходження 23-го пункту весняного бінго від Yakaboo.

Фанократія. Перетворення фанів на клієнтів і клієнтів на фанів

Девід Мірмен Скотт, Рейко Скотт

 Клієнти – це завжди добре, але віддані лояльні клієнти – набагато краще! Бо вони залишаються з вами навіть тоді, коли ви робите помилки або коли для вашої компанії настають не найкращі часи.

Якщо ви щиро бажаєте, щоб ваш бізнес чи продукт оточили не просто покупці, а палкі прихильники, то прочитайте цю книжку. З неї ви дізнаєтесь, як керуючись певними принципами перетворити свій бренд на справжній фандом для клієнтів. А для маркетологів «Фанократія. Перетворення фанів на клієнтів і клієнтів на фанів» взагалі повинна стати настільною книгою нащодень.

 Адже Девід і Рейко Скотти зібрали тут цілу низку яскравих прикладів відомих брендів, що здобули глибоку лояльність своїх клієнтів, і діляться секретами їх успіху.

12 правил життя. Як побороти хаос

Джордан Пітерсон  

Професійний психолог із мільйонною аудиторією на YouTube Джордан Пітерсон здобув всесвітню славу завдяки неоконсервативним ідеям, які взявся популяризувати на Заході, де, м’яко кажучи, такі погляди сьогодні не мають серйозного лобі в публічних колах.

У книзі Пітерсон зібрав тези із власного авторського курсу (він викладає в Університеті Торонто), доповнив їх реальними прикладами й доступними поясненнями. Це зробило «12 правил життя» цікавим і практичним посібником, який закликає читачів взяти відповідальність за своє життя на себе та навести нарешті в ньому лад, щоб потім проектувати індивідуальний порядок і на суспільне життя.

Пітерсон переконаний, що сучасний стан речей у соціумі, за якого надмірна толерантність потроху витісняє мораль, може нести небезпеку згубної інфантильності. Щоб запобігти цьому, автор радить дотримуватись 12-ти простих правил.

 «Розділені долею» («Мітка», книга 2)

Вероніка Рот

 «Розділені долею» – друга книга із підлітково-фентезійної дилогії «Мітка» від авторки мегапопулярного циклу «Дивергент» Вероніки Рот. У цьому всесвіті письменниця наділила своїх героїв різноманітними і не завжди приємними надприродними здібностями. Щоб освоїти власний дар кожному з них ще доведеться подолати немало труднощів і розкрити страшні таємниці.

Деякі перепони на їхньому шляху поставила сама доля, адже існує пророцтво, яке вже почало справджуватися і віщує мало приємного для Кіри та Акоса (звідси й назва книжки – герої таки розділені долею, на жаль, але можуть спробувати їй протистояти).

 Якщо в першій частині Вероніка Рот здебільшого описує всесвіт «Мітки», то в другій – максимально розкриває своїх персонажів, стрімко розвиваючи сюжет. Все саме так, як люблять поціновувачі фентезі-історій.

Моя темна Ванесса Кейт

Елізабет Расселл  

Цей роман Кейт Елізабет Расселл максимально віддзеркалює тренди сучасних суспільних рухів, а тому просто не міг не опинитися у всіх можливих списках бестселерів, будь то The Wall Street Journal чи The New York Times. Історія Ванесси, розказана з перспективи її дорослішання, яке повноцінно так і не відбулося, вражає своєю відвертістю. В душі 32-річна Ванесса так і залишилася підліткою, яку розбестив значно старший учитель містер Стрейн, та ще й переконавши в тому, що це сталось за її власним бажанням. Тепер, коли одна з колишніх учениць звинувачує цього вчителя у сексуальних домаганнях, перед Ванессою постає серйозний вибір: продовжувати мовчати, й далі сліпо вірячи в нормальність тих своїх відносин зі Стрейном, чи все ж поставити під сумнів події минулого, переосмислити їх і прийняти гірку правду, що це таки була не любов, а насильництво.

Перехід до блакитного океану. Поза конкуренцією

В. Чан Кім, Рене Моборн

В. Чан Кім та Рене Моборн – автори легендарного бестселера «Стратегія блакитного океану» – присвятили майже 30 років вивченню досвіду різноманітних компаній, щоб проаналізувати можливість створення абсолютно нової бізнес-моделі, вільної від тягаря конкуренції.

У своїй новій книзі вони детально розглядають процес переходу бізнесу до спокійних вод «блакитного океану», попереджають про пастки, які можуть чекати на компанії на цьому шляху, а також досліджують необхідний для успішного створення нового ринку набір бізнес-інструментів. «Перехід до блакитного океану» може стати справжньою покроковою інструкцією, як застосувати на практиці перевірені часом та досвідом інших компаній принципи відходу від конкурентного середовища на користь нових ринків.

Несказане

 Селесте Інґ

Про переживання дівчинки-підлітка Лідії, напевно, так ніхто б і не здогадувався, якби одного дня вона просто не зникла з дому. Спочатку поліція підозрює, що сталося вбивство, потім справу спускають на гальма і списують на ймовірне самогубство.

Але для батьків Лідії далеко не все так очевидно, як для поліцейських. Їм доведеться пережити не одне справжнє потрясіння, щоб усвідомити, що в їхній сім’ї щось відбувається не так, що в їхніх шафах чимало скелетів, а між ними самими аж надто багато несказаного.

Події дебютного роману Селесте Інґ відбуваються в Америці 1970-их років та розповідають про подружжя американки й азіата за походженням, які навішали на трьох своїх дітей ярлики власних нездійснених очікувань. Для найстаршої Лідії вони стали справжнім тягарем і буквально загнали дівчину в глухий кут. Чи зробить висновки після цього її сім’я, а чи далі гратиметься з вогнем у недомовки?

 

Становлення менеджера. Що робити, коли всі чекають від вас вказівок

Джулі Чжуо  

Менеджерським досвідом побудови ефективних стосунків із керівництвом та підлеглими ділиться Джулі Чжо – розробниця дизайну продуктів, віце-президентка компанії Facebook. «Становлення менеджера» не відкриває якихось складних хитрощів, але дає прості й зрозумілі поради, як діяти у складних ситуаціях, коли не маєш відповідей на всі питання, коли щось пішло не так або ж коли від тебе як від менеджера просто забагато очікують.

На основі власного досвіду Джулі Чжуо сформулювала думки, які ще раз підтверджують стару добру істину: успішними топ-менеджерами не народжуються, ними стають. А стають насамперед ті, хто виважено підходить до прийняття відповідальних управлінських рішень та працює над власним вдосконаленням.

Американський бруд

Джанін Каммінс

Головна героїня цього роману Лідія разом із сином Лукою змушена тікати із Акапулько (Мексика), де вона була власницею затишної книгарні, до кордону зі США в надії на порятунок.

У мандрівці мало приємного і ще менше – безпечного, адже чоловік Лідії, журналіст Себастьян, не на жарт розсердив наркобарона розгромною статтею.  Себастьяна вбито, як і 15 його родичів.

Відтепер Лідія та її син, які дивом вижили, перетворилися на мішень для бандитів із наркокартелю. На долю матері та сина випадають найскладніші випробування, з якими зіштовхуються всі нелегальні біженці, тож щоб залишитися живими, їм доведеться пройти справжнісіньке пекло, дров у багаття якого підкидає кривава жага помсти наркобарона Хав’єра.

«Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього»

Ювал Ной Харарі 

Автор, мабуть, найгучніших і найбільш читаних на сьогоднішній день науково-популярних книжок Ювал Ной Харарі у «Homo Deus» продовжує розвивати ідеї, висловлені в попередній своїй книжці «Людина розумна». Візії майбутнього, що їх науковець малює нам на своїх сторінках, ґрунтуються на його аналізі історичних тенденцій розвитку людства, яке вважає себе вінцем творіння, та чи надовго втримає за собою цей титул? Уже сьогодні завдяки невпинному науково-технічному прогресу з’являються нові системи та алгоритми обробки даних, що значно переважають людські можливості. Але  й людство вже не те, що колись: подолано чуму, голод і війни порівняно з історичним досвідом минулого теж відступають. Невже людині майбутнього вдасться побороти навіть смерть? Футуристичні прогнози Харарі цікаві бодай тим, що спонукають добряче замислитись над глобальними процесами.

Код да Вінчі

Ден Браун

У перший день після публікації цього роману Дена Брауна було продано 6 тисяч примірників. Не дивно, що книжка відразу злетіла на вершини списків бестселерів усіх можливих видань.

У «Коді да Вінчі» продовжуються пригоди Роберта Ленгдона – професора Гарвардського університету, який вже відомий читачеві за романом «Янголи і демони». 

Цього разу перед Ленгдоном стоїть непросте завдання – розгадати таємничий код, який, імовірно, захований у роботах Леонардо да Вінчі та може слугувати ключем до відкриття великих загадок християнства. Однак ця справа дуже небезпечна – наглядач Лувру уже поплатився своїм життям, а професора вистежують спецслужби і релігійні фанатики.

 «Код да Вінчі» – справжній конспірологічний трилер, який принесе масу задоволення поціновувачам напруженого і динамічного інтелектуального чтива.

Авторка: Ірина Стахурська