Вчися скетчноутингу, або 10 порад з візуалізації ідей

Минулого року у «Клубі Сімейного Дозвілля» вийшла книга Майка Роде «Скетчноутинг. Посібник з візуалізації ідей». Її автор — дизайнер веб-застосунків та ілюстратор — розповідає як робити гарні зрозумілі конспекти і доводити це вміння до досконалості.


Кілька порад від майстра корисного графічного мистецтва:

1. Щоб почати займатися скетчноутингом не потрібні дорогі інструменти. Насправді для старту необхідні простий блокнот і ручка. Маючи їх, вже можна замальовувати розповіді на лекціях, презентаціях, майстер-класах. Головне — наповнення аркушу.

2. Скетчноутинг не вимагає диплому художньої школи. Не бійся, що немає хисту до малювання. Більшість об’єктів, які потребуватиме візуалізація можна скласти з п’яти простих фігур: кола, квадрата, трикутника, лінії, крапки. Головне — ідеї, а не мистецтво.

3. Вчись активно слухати. Під час скетчноутингу маєш не відволікатися на соцмережі та інші поглиначі часу, а швидко перетворювати ідеї у візуальну форму. Живий виступ не можна перемотати назад. Без концентрації на спікері та його виступі — не буде якісних нотатків.

4. Ще до початку заходу дізнайся його тему виступу та ім’я спікера. Це допоможе зрозуміти, про що буде мова та провести міні-дослідження, результати якого стануть початком скетчу. І вже коли спікер почне говорити, зможеш відразу замальовувати його ідеї.

5. Використовуй анатомію скетчнотатків: заголовки, діаграми, рукописний текст, стрілки, роздільники, маркери, позначки, підписи, рамки. Їх чергування зробить процес візуалізації цікавішим, а результат — привабливішим.

6. Думай про гарну структуру нотатки, а не про її естетичну складову. Від того, наскільки як організуєш подачу інформації, залежить, чи зрозуміла вона буде потім.

7. Експериментуй з різними видами структур. Вони можуть бути лінійними, радіальними, траєкторними, модульними, «хмарочосами» та «попкорном». Це відправна точка скетчнотатки і кожна з них має переваги та недоліки. За кілька спроб зрозумієш, які найбільше до вподоби і адекватно передають ідеї, які занотовуєш.

8. Визнач як саме робитимеш нотатку: у режимі реального часу чи у два етапи. Перший кращий, бо економить час, оскільки після закінчення виступу вже маєш готовий скетч. Другий перемагає у якості, оскільки потім його дороблюватимеш.

9. Виражай свою індивідуальність. Скетчнотатка — своєрідний творчий конспект. У ньому має бути видно автора. Працюй над стилістикою, придумуй фішки та експериментуй з ним.

10. Поширюй роботу у мережі. Таким чином, ділитимешся з людьми отриманими ідеями та знаннями, збільшуючи їх. І сформуєш образ людини, яка робить якісну візуалізацію. А згодом може дійти до того, що тебе запрошуватимуть на цікаві події галузі тільки заради такої візуалізації.


Для кого: Для дизайнерів та ілюстраторів — матеріалу для ідей та прикладів робіт колег там безліч. Для всіх, хто відвідує освітні заходи і хоче ефективніше запам’ятовувати отримані там знання. А для школярів та студентів — особливо.


Схожі книги: Дві книги Остіна Клеона «Кради як митець. Креативні фішки, про які тобі ніхто не розповість», «Покажи свою роботу».

Купити книжку в Yakaboo


Читати: 5 стратегічних порад від Стіва Джобса, Білла Гейтса та Енді Гроува
Читати: Півгодини на день і ти – художник!
Читати: Я-Щоденник та покоління Z на шляху еволюції

Роман Повзик
Запійний читач. Закінчив технічний університет, але замість дисертації з геомеханіки зайнявся медіакомунікаціями і консалтингом. Учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», яке організовує у Полтаві літературні заходи, зокрема презентації письменників (Іздрика, Кідрука, Жадана тощо). Намагається щодня писати по 1000 слів.
http://facebook.com/povzyk.roman

7 thoughts on “Вчися скетчноутингу, або 10 порад з візуалізації ідей

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь