Ми скучили за осіннім читанням. Попри те, що кожен сезон гарний для цього заняття (бо кожного сезону є гарні нові книжки), та літо скінчилося і час рухатися далі. Попереду похмурі та дощові вечори, гарячі напої, щоб гріти руки… та купка новинок від улюблених авторів.
Цей сезон направду має бути книжково-неймовірним. Зовсім скоро вийдуть нові історії від Джона Гріна, Стівена Кінга, Денніфер Іган, Філіпа Пулмана, Сари Дж. Маас, Дена Брауна та ще безліч чудових дебютів, політичних мемуарів та інших книжок у різних жанрах.
Не маєте часу на читання усього, що хочеться? Ми вас розуміємо. Для цього ми зібрали найкраще із новинок у читацькій мережі Goodreads та пропонуємо для ознайомлення. Кожна книжка зі списку має гідний рейтинг. Обирайте свою;)
Little Fires Everywhere/ Селесте Інґ
У письменниці, чия дебютна книжка «Несказане» так сподобалася українським читачам, виходить новий роман. «Маленькі вогники повсюди» розповідають про безтурботне передмістя Клівленда. Де все сплановане — від маршрутів доріг, кольорів будинків до успішного життя його мешканців. І ніхто, так гарно не втілює цю ідею, як Єлена Річардсон, головне правило якої — слідувати правилам.
Порушує цю ідилічну атмосферу загадкова художниця та мати-одиначка Мія Варрен, яка разом із донькою Перл, вирішує орендувати будинок в Річардсонів. Дуже швидко Мія та Перл стають більш, ніж квартирантами. Діти обожнюють мати та доньку. Але таємне минуле Мії та ігнорування місцевих правил насторожують спільноту. Коли одна пара вирішує всиновити немовля з Китаю, місто розділяється на два табори. І Єлена та Мія опиняються на різних берегах. Куди приведуть підозри Єлени та прагнення дізнатися правду про минуле Мії, розкаже історія. Як зрозуміло із «Несказаного», історії Селесте Інґ зачіпають за живе і не відпускають до останньої сторінки.
Turtles All the Way Down / Джон Грін
В автора зворушливих підліткових історій (серед яких «Провина зірок» та «У пошуках Аляски») виходить книжка про 16-річну Азу. Вона разом із найближчою та найбільш безстрашною подружкою Дейзі наважується на авантюру — пошуки сина мільйонера Рассела Пікетта. Винагорода — 100 тисяч доларів.
Тим часом Аза намагається бути гарною донькою, хорошою подругою та студенткою, і, можливо, навіть гарним детективом, і той час, як у голові в неї вирує всепоглинуща спіраль думок.
Після довгої паузи Джон Грін повертається зі світлою історією про любов, стійкість та силу дружби.
La Belle Sauvage / Філіп Пулман
Філіпа Пулмана, британського майже класика, в першу чергу, ми знаємо за трилогією «Темна матерія». І от нарешті цього року виходить перша книжка із «сусідньої» до неї трилогії The Book of Dust — La Belle Sauvage.
Події роману відбувають за 10 років до «Північного сяйва». 11-річний Малкольм Полстед та його деймон Аста живуть із батьками в Траут Інн поблизу Оксфорду. Любить подорожувати річкою Темза на власному каное «La Belle Sauvage» і одного разу потрапляє до абатства Годстоу, де живуть монахині. А з ними ще й немовля. І звати цю дівчинку Ліра Белаква. Книжка має вийти вже у жовтні. Наступні книжки трилогії розкриють події 10 років після «Темної матерії».
My Absolute Darling/ Gabriel Tallent
Головна героїня Тартл Елвестон — врятувалася. У чотирнадцять вона заблукала у лісі на півночі Каліфорнійського узбережжя. Скелі та водойми островів були її схованками та прихистком. І поки її зовнішній світ — майже безмежний, у душі в неї тісно та незрозуміло. Вона виросла ізольованою від суспільства після смерті матері. Фактично у рабстві в жорстокого батька Мартіна. Її соціальне існування обмежується середньою школою (де її ніхто не цікавить, чи то студенти, чи вчителі, які можуть проникнути в її світ) та її життям з батьком. Але одного разу вона зустрічає Джейкоба, хлопця зі звичної сім’ї та великого просторого будинку. І починає вчитися дружити та жити з іншими. А ще готувати плану утечі від власного батька.
Sing, Unburied, Sing / Jesmyn Ward/Жесмін Ворд
Приголомшлива та глибока Південна одіссея від лауреатки Національної книжкової премії Жесмін Ворд. Це перший роман авторки після отримання премії. Книжка є архетипним дорожним романом про провінційну Америку 21 століття. Спираючись на Моррісона та Фолкнера, Одіссею та Старий Заповіт, Ворд розповідає епохальну історію про подорож через минуле та теперішнє Міссісіпі, змальовуючи портрет родини та епічну легенду про надію та боротьбу. Ворд — велика американська авторка із багатьма нагородами, і роман Sing, Unburied, Sing, вважається ледь не вершиною її таланту.
Artemis / Енді Вейр
Мабуть, мало кого не зачепила історія про хлопця, який саджає картоплю на Марсі від Енді Вейра. Цього разу автор «Марсіянина» пише про Джаз Башару — злочинку на Місяці. Чи щось типу того. Життя в Артемісі, першому та єдиному місті на супутнику Землі, важке, якщо ти не багатий турист чи ексцентричний мільярдер. Тож періодична дрібна контрабанда не рахується. Тим паче, коли ти по вуха в боргах, а робота швейцаром ледве покриває плату за квартиру.
Усе змінюється, коли Джаз трапляється нагода здійснити ідеальний злочин, із занадто прибутковою винагородою, щоб відмовитися. Але долання неможливого — лише початок її проблем, вона потрапляє у змову проти самого Артеміса — і єдиний шанс, щоб вижити — гамбіт, ще більш ризикований, ніж попередній.
We Were Eight Years in Power: An American Tragedy / Ta-Nehisi Coates/ Та Нехізі Коатес
Збірка короткої прози, зокрема есеїстики, про еру Барака Обами від автора, лауреата Національної книжкової премії (за книжку Between the World and Me/Між мною та світом) — Та Нехізі Коатеса.
«Ми були вісім років при владі» став плачем за ерою темношкірих політиків, як американського експерименту в часи мультирасової демократії. Яка закінчилася на кінець поверненням до влади тих, хто підтримує вищість білої влади. Та Нехізі Коатес досліджує трагічні наслідки цих подій в наш час: безпрецедентні вибори темношкірого президента з наступним жорстоким негативом, який спричинив до обрання чоловіка, якого Коатес називає «першим білим президентом Америки».
From Here to Eternity: Traveling the World to Find the Good Death / Caitlin Doughty
Нова книжка від автора бестселеру Smoke Gets in Your Eyes про те, що ми маємо на увазі під поняттям померти із «гідністю». Вражена нашим всепроникним страхом трупів Кейтлін Дауті вивчає, як інші культури ставляться до своїх мертвих. В провінційній Індонезії вона знаходить чоловіка, який доглядає та вдягає муміфіковане тіло свого діда. Тіло дідуся «живе» в родинному домі два роки, так рідні демонструють своє тепле та поважне ставлення.
Вона знаходить в Болівії натітас (людські скелети із люльками), та розповідає про традиції японського поховання, коли рідні використовують палички, щоб діставати кістки рідних із кремаційного попелу. Із цікавістю та гумором, Дауті розповідає ще багато цікавих історій про те, як сприймається смерть поза межами західного світу.
Джерело (і ще більше новинок): goodreads.com
11 thoughts on “Що читають у світі. 8 яскравих книжок-новинок цієї осені”