Салат-бар саморозвитку: 6 найсвіжіших книжкових новинок для просунутих читачів

Салат-бар саморозвитку: 6 найсвіжіших книжкових новинок для просунутих читачів

Літо припікає, тож час тікати від сонця у прохолоду тіні з хорошою книжкою!

Вважайте, що наш сьогоднішній лист — такий собі салат-бар, заходьте та набирайте собі найкраще та найсвіжіше з книжок щодо розвитку себе та розширення власного розуміння світу. Можна апетитно похрумтіти загадками успіху компаній лідерів, а можна — захоплено вгризатися у розмисли про важливість “внутрішнього Я” та власні цінності. А на десерт — запашного какао данського “хюґе”, яке неодмінно залишить довгий приємний післясмак.

Тож — смачного!


8d22855391c545c98e038f6cd9061c3d

“Одна справа. Як робити менше, а встигати більше” Гері Келлер, Джей Папасан


Про тайм-менеджмент написано вже стільки, що можна відкривати окремі бібліотеки. Проте скільки з них працюють? “Одна справа” — написана дуже просто, проте це те видання з небагатьох, які справді вчать керувати часом.

Автори визнають, що ми насправді досить ліниві та хаотичні створіння, тому не заганяють читачів у рамки фіксованих планів, довжелезних списків чи безкінечного самоконтролю. Вони пропонують кроки для реальних, живих людей.

“Мультизадачність — це спосіб провалити кілька справ водночас”, — нагадує книга і радісно розвінчує популярні міфи про тайм-менеджмент. Уже в назві чи не найголовніший урок: важливих справ може бути купа, проте найголовніша — одна.

Детально та наочно вам пояснять, чому принцип “однієї справи” важливий і в роботі, і в кар’єрі. Ви знайдете рецепти розстановки пріоритетів та “жонглювання” справами так, щоб досягати персонального прогресу.


91940bf8b00c45b0a041dc6747ee453d“ДНК особистості” Девід Брукс


Від самого початку ви зануритесь у подорож самим собою, тоді як книга виступатиме у ролі надійного провідника. Приміром, ви подивитеся на власні цінності під іншим кутом: які існують задля стандартів інших, а які — для глибини вашого характеру.

На шляху ви зрозумієте різницю між зовнішнім та внутрішнім “Я”: одне прагне відкривати, створювати, перемагати та здобувати статус, інше — любові, самопожертви та вищого сенсу.

Авторові вдалося знайти вишуканий баланс тону між патетичною промовою та приватною, майже інтимною розмовою про щастя. І про те, що за ним не потрібно гнатися. Мета — добро, характер, мораль, тоді як щастя стає “побічним продуктом” їхнього досягнення.

Брукс заохочує рухатися вперед та мітити вище власної голови. Він доведе вам, що ані стать, ані вік, статки, освіта чи досвід, професія чи статус не грають ролі. Він вкаже на шлях і пояснить, як просто взяти і почати.


69e2c0e5c6f744ff81304856d6c7e248

“Як управляти собою” Пітер Ф. Друкер


Цю книгу варто прочитати (і згодом перечитати) кожному. Адже Друкер чітко пояснює, чому і як треба фокусуватися на своїх природних сильних сторонах. Так-так, він трощить популярну сьогодні теорію: мовляв, ми можемо бути всім, ким захочемо. А от дзуськи.

Разом із автором ви проаналізуєте власні плюси, свій спосіб взаємодії з людьми та світом, думки про майбутнє (чи їхню відсутність), а також спробуєте віднайти “ідеальну” для вас точку застосування.

Друкер не дарма відомий як геній менеджменту. Просто і логічно він викладає правила розуміння себе та свого місця чи то в компанії, чи то у світі загалом.

Один з головних інструментів, який згадують читачі, — аналіз фідбеку. “Щоразу, ухвалюючи важливе рішення та йдучи на важливий крок, запишіть очікуваний результат. За 9-12 місяців порівняйте досягнення з очікуваннями”.


2f8b23517c5e4d5bb22b922731da5e98

“Як управляти своїм босом” Джон П. Коттер, Джон Дж. Гебарро


Розумно та ясно, на яскравих прикладах та ситуаціях з реальності показано, у чому особливості щоденної взаємодії керівника та підлеглих у межах організації. І, зрозуміло, що з цим усім робити.

Автори пропонують низку нескладних кроків та рецептів того, як підлеглі можуть де-факто спрямовувати свого боса в потрібне їм річище. Аналіз стилю роботи менеджера, пошук його слабкостей та цілей, способи взаємодії з ним — детально пояснюється усе.

Ця книга все ж не про маніпуляції, а про людські стосунки. Зокрема — про відстоювання власної позиції та навички інвестування у відносини з людьми, які вищі за статусом.

“Як управляти своїм босом” буде цікавою не лише для запопадливих працівників, але й для всіх, хто регулярно буває у колективі, більшому за трьох осіб. Ми, люди, як-не-як соціальні тварини.


b4e40a99de564367b4dc3d853ca7a475

“Людський фактор. Секрети тривалого успіху видатних компаній” Річ Карлгаард


Регулярний дописувач часопису Forbes розібрався із тим, яку особливість роботи успішних компаній часто випускають з уваги. Стратегія та керування важливі, каже він, проте у фундаменті все одно лежать людські зусилля.

На основі кейсів фірм, які зуміли прорватися крізь скрутні часи, Карлґаард пояснює, як працюють механізми того, що у нас часто зневажливо називають “людські ресурси”.

Ви знайдете чимало прикладів того, як можна зберегти справжню конкурентоспроможність у добу технологій та вести своїх людей у фарватері змін.

До вашого бізнес-словника увійдуть ключові soft skills людського капіталу компанії — довіра, розум(ність) та вміння його не втрачати, робота у команді, емоційний зв’язок ділових справ та людських відчуттів, історія успіху та мотивація.


978df22e7fea495a8dd04216fe11d52b

“Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи” Майк Вікінг


Ця книга — неначе десяток пухнастих кошеняток для втомленої від буднів душі, ковток стиглої мінералки мандрівнику пустелею, теплі обійми коханої людини після довгої розлуки, концентроване щастя, розкатане рядками літер по сторінках.

Хюґе — неспроможне до перекладу данське слово відчуття щастя-затишку-розслабленості… Чогось на кшталт філіжанки гарячого шоколаду біля каміну у зимовий вечір під кусючим і від того приємним коциком з улюбленою книгою під чудовий саундтрек…

Стильно та вибагливо оформлене видання відкриє основи щастя по-скандинавськи: комфорт, упевненість в майбутньому, соціальна рівність, довіра до співвітчизників, короткий робочий день, самореалізація та турботлива держава…

Це нагадування про те, наскільки важливі прості радощі життя. Смачно поїсти, скуштувати вишуканого вина з друзями. Побути на природі з сім’єю. Добряче зайнятися сексом та відпустити себе та свої бажання. Займатися усім цим регулярно та із задоволенням – ось короткий рецепт хюґе. Відкрийте власний для себе!


ЧитатиТоп-100 найпопулярніших книжок цієї весни на Yakaboo
Читати: Травневий фреш: 7 найкращих книжкових новинок місяця у жанрі нон-фікшн
ЧитатиПосадковий талон в майбутнє: книжкові новинки травня
ЧитатиЩо купували на Книжковому Арсеналі в Yakaboo та Yakaboo Publishing
ЧитатиНе питайте перукаря, чи час вам стригтися. 22 цитати із книжки «Чорний лебідь»

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

89 thoughts on “Салат-бар саморозвитку: 6 найсвіжіших книжкових новинок для просунутих читачів

    Залишити відповідь