Дюжина ідеальних детективів для холодної осені

Дюжина ідеальних детективів для холодної осені

Серійний вбивця чи випадковий злочинець, крадіжка століття чи жорстоке вбивство, маленьке містечко, де кожного знають, чи величезний мегаполіс, де можна загубитись, просто вийшовши на вулицю, — яким для вас буде ідеальний детектив? Ми підібрали для вас 12 історій, від яких мороз йде шкірою. 

«Запрошуємо на трансатлантичний круїз на борту розкішного лайнера! У вашому розпорядженні безліч розваг та безлімітний бар!» От тільки не у всіх круїзи асоціюються з відпочинком, для когось вони завжди будуть нагадуванням про страшну трагедію, про зникнення найдорожчих, адже на кораблях постійно зникають люди, океанські хвилі гостинно приймають їх у свої обійми. Все б нічого, але на борту цього лайнера з’явилась дівчинка, яка зникла два місяці тому, а в її руках була іграшка хлопчика, який п’ять років тому з мамою впав в океан. Як таке можливо? Розслідувати буде невтішний батько та божевільна старенька, яка мріє розшукати таємничу «бермудську палубу». 

Науковий підхід у розслідуваннях не тільки для криміналістів CSI. Обчислювальний біолог Тео Крейн помічає, що в деяких штатах США люди зникають частіше, ніж в інших. Смерть колеги, яка спочатку схожа на нещасний випадок, але, зрештою, такою не є, підштовхує його детальніше дослідити цю аномалію. Вже незабаром Крейн натрапляє на слід, мабуть, найкровожернішого маніяка в історії, от тільки поліцейські не вірять, що якась програма може виконувати їхню роботу та ймуть йому віри. Віднаходячи тіла жертв різних років, науковець ще не уявляє, що на його теж почали полювання.  

Дюжина ідеальних детективів для холодної осені 0

Джейн Гарпер «Сила природи» (Нора-Друк, 2019, пер. Наталя Тисовська)

Вже знайомий з роману «Посуха» австралійський федеральний агент Аарон Фальк розслідує нову справу — зникнення туристки під час походу первозданним Гіралензьким хребтом. Воно виплило, коли він розплутував вервицю фінансових злочинів. Небезпечна мандрівка дикою місциною, яка кишить небезпеками й де немає, де сховатись від жорстокої стихії, можливо стала для жінки останньою. У цих горах два десятиліття тому орудував маніяк, який вистежував мандрівниць. Щоб знайти відповіді, Фальк доведеться вирушити в гори і там кинути виклик силам природи, щоб врешті взяти добрий слід. 

Що спільного між зникненням дівчини, раптовим нездужанням серійного вбивці, таємним ватиканським орденом та смертю коханого? Поліцейська Сандра вирушає до Риму, щоб зрозуміти, що її чоловік робив на будові, де його знайшли мертвим. Виявляється, Давід чимало їй не розказував. Шукаючи відповідей, вона долучається до розслідування римської поліції та Інтерполу і знаходить неочевидні зачіпки. Хтось намагається вершити справедливість руками скривджених, обіцяючи їм втішні призи. От тільки хто вирішив, що може бути богом… 

Зробити США найбільшою країною третього світу — така місія у хакерів, які вирішили вимкнути мережу інтернет та покласти на лопатки найпотужнішу економіку. Але вдарить не тільки по США — але терористи на це не зважають. Президент Данкан попереджений про загрозу — з ним сконтактувала дивна парочка програмістів — та починає діяти, адже часу зовсім немає. Попри те, що важкохворий, він не дає собі перепочинку та й на хвилину не полишає керування спецоперацією та всією країною. Тим часом преса панікує, що президента немає у Білому домі. Президент зник! 

У книзі 1 детектив Блексед розслідує два злочини: убивство красуні-актриси та викрадення дівчинки, у якому підозрюють місцевих бандитів. Йому доведеться з’ясувати, хто міг бажати смерті жінці, яку він колись кохав, і розплутати клубок з расистських конфліктів білої влади та чорних пантер, щоб повернути дитину матері. Блексед ризикуватиме життям та відбиватиме напади, щоб опитати ключових свідків та взяти слід. Він знайде неочікуваних союзників та порине у давні таємниці. Нуарна естетика середини ХХ століття доповнить враження від графічного роману. 

Друга книжка з серії про Йону Лінну. Після «Гіпнотизера» слідчий стокгольмської поліції розслідує дві загадкові смерті: утоплення на яхті — в легенях дівчини виявляють морську воду, але в той же час, ні на шкірі, ні на одязі її слідів немає та повішення в порожньому помешканні — попри те, що чи загиблий чиновник не міг самотужки дотягнутись до гаків, Лінна вірить, що має справу з суїцидом. Забагато запитань, забагато дрібних деталей, які не стають на своє місце у пазлі. А до чого тут Паганіні? Кажуть, він теж уклав угоду з нечистим, щоб отримати свою легендарну майстерність та всенародну любов. 

Детективи «Людина, що підводиться» та «Необхідне зло» поєднує дух колоніальної Індії та харизматичний поліційний капітан Віндгем, якому випадає розслідувати вбивства можновладців — помічника губернатора Бенгалії та сина магараджі. Бунти, фанатики, старі таємниці, показна доброчесність та фальшиві сліди. Мотив вирішує все, але тут його відшукати не так просто. Один губиться серед революційних потрясінь, інший — в закапелках особистого життя убитого. Скільки потрібно, щоб переповнити чашу ненависті? Та чи не варто відважному детективові подумати про власну безпеку.  

Дюжина ідеальних детективів для холодної осені 0

Йорн Лієр Горст «Потайна кімната» (Нора-Друк, 2019, пер. Наталія Іваничук)

Ще одна історія з серії Cold Cases (читайте також «Код Катаріни»). Цього разу Вільям Вістінґ має знайти відповідь, звідки у заміському будинку нещодавно померлого політика Клаусена взялось кілька мільйонів доларів, євро та фунтів. Ця справа глибоко засекречена та високо пріоритетна. Йому допомагає донька-журналістка Ліне, яка паралельно розслідує зникнення Симона Мейєра, яке могло бути пов’язане з Клаусеном. Власне, про це свідчить анонімний лист, який отримав прокурор. Стару справу також переглядає відділ Адріана Стіллера. Чи пов’язані великі гроші з зниклим 15 років тому рибалкою? 

Новинка від творця «Багряних рік», «Пасажира» та «Лонтано». Детектив Стефан Корсо, розслідуючи вбивство стриптизерки, порине у світ страждань і задоволення, які тільки можна купити за гроші. Убиту зв’язали за технікою шибарі, а її обличчя назавжди зберегло вираз невимовного болю. Щось таке колись малював Ґойя, виставка якого зараз саме триває у музеї… Корсо думає, що розслідує ще одну жорстоку, але рутинну справу, але, виявляється, що це вбивця вибрав його для двобою. Він щось знає про Стефана, бо й сам такий, як він, тільки не боїться випускати на волю свої притлумлені бажання.

Ми рідко говоримо про турецьку літературу, але шпигунський роман «Ніхто» написаний на документальній основі, мусить бути у списку ідеальних детективів. У Парижі вбиті троє курдських терористок — це одна з найгучніших справ, яку розслідувала французька поліція у 2013 році. Авторка розкриває психологію бойовиків, але залишається безсторонньою. У цьому романі їй навіть вдалось передбачити подальший розвиток подій. І хоч головного підозрюваного вже немає в живих, розслідування у справі триває, адже несподівано з’явились нові зачіпки.

Захопливий підлітковий детектив. Третя частина пригод невгамовних варшавських дітлахів, школа яких стає осередком експерименту з мовної правильності. Тепер кожен учень носить спеціальний пристрій, який все фіксує та передає. І краще говорити правильно, інакше… Халамидник Марцель планує долучитись до шкільного самоврядування і навіть балотується — друзі не можуть витримати такої наруги. А тим часом Ніка бачить сни, жахливі сни, але найжахливіше те, що вони стають реальністю. Трійця, дружбу якої не зміг похитнути навіть новачок Геральд, має знайти вихід, щоб Ніка більше не боялась засинати.  

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

6 thoughts on “Дюжина ідеальних детективів для холодної осені

    Добавить комментарий