Впевненість у своїй правоті – риса, яка в бізнесі може зіграти як хорошу роль, так і злий жарт.
Замикатися в камері з власних стереотипів і переконань, звичайно, не хоче ніхто. Але часто не вистачає покажчика в потрібну сторону. Умовного бінокля, який відкриє нову перспективу.
Ми віримо, що книги – це найкраща можливість подивитися на світ під іншим кутом. У сьогоднішній підбірці знайомимо вас з виданнями, що рвуть шаблони про емоції в бізнесі, командну роботу, китайський стиль ведення бізнесу та складний світ фінансів.
Корисного читання!
«Практическая энциклопедия финансового менеджера» Владимир Савчук
Тим, хто довго чекав корисної й всеосяжної розповіді про фінанси, економіку та менеджмент, настав ваш час! З «Практичною енциклопедією» працювати та прокачуватися буде легко як студентам відповідних спеціальностей, так і досвідченим фахівцям, в тому числі слухачам програм МВА.
Важливий плюс книги, крім її відповідності останним реаліям, в тому, що автор розповідає про маркетинг, менеджмент і фінанси, як про частини єдиного процесу. Ваш погляд на роботу компанії і її стратегію стане ширшим і глибшим.
Ніякої води — кожне речення написано по суті й до місця, доступною мовою без занудства. Цей текст не для теоретиків, а для практиків, які кожен день «роблять гроші» — і прагнуть займатися цим успішно та ефективно.
Допитливий розум порадіє безлічі прикладів і завдань — так ви точно перевірите, що розібралися з непростим світом економіки, грошей і управління.
«Перевага. У чому сила корпоративної культури» Патрік Ленсіоні
Хороший керівник, та й кожна людина, яка працює в команді, не буде прибирати цю книгу далеко від робочого столу. Швидше, буде дарувати колегам зі словами: «Читати й застосовувати».
Україна все стрімкіше відходить від пострадянських звичок в організації. Так і команда — це не просто набір людей з якимись функціями та вміннями, це ще й свого роду родина, яка будується на довірі.
З «Переваги» ви зрозумієте, як зробити цей колектив здоровим і злагодженим. Задумайтесь, адже хороша команда — не тільки основа процвітання бізнесу, але і запорука особистого щастя і комфорту кожного.
Після легкого і приємного діалогу з Ленсіоні ви переосмислите свій «груповий досвід» — в тому числі й шкільний клас, і групу в інституті. Автор виразно розповість, як уникнути помилок і створювати душевну та ефективну робочу атмосферу.
«Alibaba. История мирового восхождения» Дункан Кларк
Погляд зсередини на те, як учитель англійської Джек Ма за десять років створив китайську торгову імперію онлайн, яка готова позмагатися з Amazon за звання короля інтернет-рітейлу.
Чудово написана історія — як про культуру і бізнес екзотичного для нас з вами Китаю, так і підприємництво в інтернеті. На відміну від багатьох ділових біографій, Кларк не втік в обожнювання свого героя або компанії, а чесно розповів про те, як все влаштовано.
«Сьогодні буде непросто, завтра буде ще гірше, але післязавтра все буде прекрасно», — говорить сам Джек Ма. Його уроки допоможуть і вам справлятися зі складнощами й зберігати оптимізм.
Розповідь про Alibaba — вартує поповнення бібліотеки сучасної людини, яка прагне розбиратися в тому, куди і як рухається сьогоднішній світ, його економіка і політика, а також хоче зазирнути в чужий для українського погляду світ Піднебесної.
«Емоційний інтелект керівника. Як розвивати й використовувати 4 базові навички емоційного лідерства» Пітер Саловей, Девід Р. Карузо
«Брак емоцій здатен обмежити ваше мислення. Проривні ідеї часто слідують після емоційних складнощів», – кажуть нам автори. Задумайтесь, як нам з дитинства прищеплюють стриманість, тим більше в діловому житті — і вам розкажуть, як це може зашкодити розвитку.
І це не солодка історія про важливість почуттів — все висновки засновані на серйозних наукових дослідженнях. Втім, написані доступно і зрозуміло: вийшов практичний посібник для розуміння, розвитку і використання емоційного інтелекту в бізнесі та роботі.
Емоції — це важливий ресурс, переконують Саловей і Карузо. Автори, вчені та досвідчені психологи, вчать користуватися ними і нарощувати відповідний «капітал» на робочому місці.
Звичайно, тут є вправи. Вони здатні пом’якшити серце навіть самого суворого CEO ?
«Ідеальний командний гравець. Як розпізнати і розвинути три основні якості» Патрік Ленсіоні
Знаменитий бізнес-тренер пішов нестандартним шляхом — і написав навчальну ділову книгу у формі роману. Знайомтеся: Джефф Шенлі, керівник, який відчайдушно намагається врятувати компанію, повернувши інтерес і віддачу своєї команди.
Під час досягнення своєї мети Джефф (а ми разом з ним) вчиться визначати й розуміти цінності кожного члена колективу, його ідеї та вміння. Після ж — з’єднувати всіх в міксі поваги та співпраці важливості гравців команди.
«Скромний, голодний, розумний», — так своєрідно Ленсіоні подає три головні якості вмілого керівника. Читання «Ідеального гравця» захоплює настільки, що ви й самі не помітите, як розберетеся з його ідеями.
Читати: 8 книжок від Олеся Тимофєєва і команди GM, щоб побудувати свій власний бізнес
Читати: Букви в епоху цифр: книги-провідники хащами технологічного світу
Читати: Салат-бар саморозвитку: 6 найсвіжіших книжкових новинок для просунутих читачів
10 thoughts on “Прощання з шаблонами. Книжки, що відкривають новий погляд на бізнес”