Must read: 5 книг, які варто прочитати у грудні

Фото: Olin Gilbert via Flickr

Грудень – місяць очікувань. Очікувань чудес, нового життя і чарівних перетворень. Традиційно з нового року ми обіцяємо собі почати все спочатку і кардинально змінити те, що давно не влаштовує і заважає дихати на повні груди. Довгі зимові вечори ніби створені для роздумів і можливості побути наодинці з собою. А ще для читання – адже книги як ніщо інше сприяють переосмисленню і самозаглибленню. У грудневій добірці – книги про те, що важливо.

“Мальчик на вершине горы”, Джон Бойн

1

Новий світовий бестселер, пронизливий, тривожний і неймовірно співзвучний нашому часу роман. Світова історія, розказана на прикладі одного життя. Книга про спокуси нацизму, яка застерігає і переконує.

У Парижі живе звичайний хлопчик П’єро. Мама у нього француженка, а тато – німець. Папа пройшов через Першу Світову, де був назавжди травмований душевно. І хоча вдома у П’єро не все гаразд, він щасливий. Батьки його обожнюють, у нього є кращий друг Аншель, з яким він спілкується мовою жестів, а ще є улюблений песик Д’Артаньян. Але цьому затишному світові жити залишилося зовсім недовго. Надворі друга половина 1930-х. І незабаром П’єро осиротіє, його відправлять до притулку, а звідти хлопчика забере його тітонька, сестра батька, що служить економкою в одній багатій оселі. І він поїде до Австрії, у прекрасні Альпи, в чудовий будинок на вершині гори, звідки відкривається божевільно красивий вид. П’єро тепер будуть зватися Петер, і у нього з’явиться новий дорослий друг. У нового друга чорні вуса щіточкою, прекрасна дама на ім’я Єва і надрозумна німецька вівчарка на прізвисько Блонді. І звуть його Фюрер. Він добрий, розумний і дуже енергійний. Тільки чомусь прислуга до смерті боїться Фюрера, а гості, котрі бувають у будинку на горі, ведуть розмови про велич Німеччини та те, що всій Європі прийшов час дізнатися про це. Так починається трансформація П’єро в Петера.

“Покров”, Люко Дашвар

2

Україна кінця 2013 – початку 2014, зміни, що торкнулися кожного. Країну лихоманить, і киянка Мар’яна Озерова опиняється у вирі подій. Нове кохання, цього разу справжнє, але зараз не час насолоджуватися життям. Мар’яна не звикла думати про інших, але раптово коханий зникає, а ночі минають у чергуванні на Майдані. Тепер її душа розривається між минулим і майбутнім, по-живому рвуться пута, якими вона сама зв’язала своє серце. Архівні пошуки допоможуть дівчині не лише знайти втрачені у вихорі воєн і революцій імена, але й з дрібних уламків зібрати власну історію. Їй доведеться кинути виклик долі й прийняти сімейний скарб, а разом з ним і родинне прокляття.

“Самый большой дурак под солнцем. 4646 километров пешком домой”, Кристоф Рехаге

3

Одного разу він розуміє: його основне заняття не приносить того задоволення, на яке він сподівався, життя вже не є пригодою і перетворилося на рутину. 25-річний німець Крістоф Рехаге навчався у Пекіні й мріяв про пригоди. У той день, коли він усвідомив, що життя йде не так, як йому хотілося б, він відправився в дорогу. Його метою було дійти з Пекіна до рідного міста в Німеччині – за два роки, пішки. Що підготувала йому дорога? Які зустрічі вона обіцяє? Скільки пар червиків доведеться змінити?

Ця історія – можливість по-новому поглянути на себе і світ навколо, історія, написана людиною, яка не побоялася ризикнути і поставив на кін усе. Всидіти на місці, читаючи про пригоди Крістофа, практично неможливо. А зісканувавши QR-код на обкладинці книги, можна подивитися відео його подорожі, яке він сам і зняв.

Миниатюрист”, Джесси Бертон

4

Амстердам XVII століття, будинок дуже заможного купця Йохана Брандта, куди приїжджає посватана за нього Нелла Оортман. Вона майже незнайома з майбутнім чоловіком, але готова стати йому гарною дружиною. Нелла молода, сповнена надій і вкрай недосвідчена. Їй здається, що Йохан – не такий, як усі. Він розумний, освічений, незалежний, і це її притягує. Але доля подбає про те, щоб вона недовго перебувала в щасливому невіданні. Їй належить дізнатися, наскільки жорстокі люди до тих, хто від них відрізняється, і усвідомити, що немає нічого страшнішого, ніж знання того, що буде.

Дебютний роман письменниці отримав блискучі оцінки видавців з усього світу. Вмійте читати між рядків. Вікові обмеження 18+.

 “Тепло його долонь”, Юрій Ярема

5

Перший український гей-роман, яскравий представник квір-літератури від молодого письменника, перекладача і журналіста. Це роман-емоція, роман-притча про сучасні реалії життя ЛГБТ в Україні. Описана історія відбувається в сучасному Києві, і хоча всі герої і події є вигаданими, вони уособлюють сьогоднішню дійсність.

У момент відчаю герой роману сподівається знайти своє життєве призначення і кохання, приїхавши із периферії до столиці. Пірнувши в жаданий хаос можливостей змінити життя на краще, молода людина загартовує себе і звикає до реалій нового життя. Чи зможе хлопець, особистий вибір якого не схвалює суспільство, досягти своєї мети? І чи можливе “заборонене кохання” в сучасному світі?

Своїм твором автор піднімає тему людяності. Через опис, здавалося б, банальних емоцій та істин, він показує психологічний світ “не такої, як всі” людини, її думки, бажання, розуміння любові і дружби всередині агресивно налаштованого суспільства.

9 thoughts on “Must read: 5 книг, які варто прочитати у грудні

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  5. 179811 156200Couldn?t be created any far better. Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this. I will forward this report to him. Pretty certain he will possess a excellent read. Thanks for sharing! 911114

  6. 120564 746487Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I feel I learned more from this post. Im extremely glad to see such wonderful information being shared freely out there. 263391

Залишити відповідь