“Залишайтеся голодними. Залишайтеся безрозсудними”, – радив Стів Джобс молоді не заганяти себе в рамки вузького мислення. Але слоган Stay foolish не говорить, що не треба читати книги. Навпаки, розширюючи свої пізнання з їхньою допомогою, ми все краще розуміємо, яких помилок варто позбуватися.
Для цього випуску розсилки ми зазирнули на полиці найуспішніших керівників світу, від Марка Цукерберга до Білла Гейтса, і вибрали найцікавіше. Одна книжка ще не робить вас великими, але стає черговою сходинкою до успіху.
“Рациональный оптимист” Метт Рідлі
Книжка “Раціональний оптиміст” – потрапила в список найкращих книжок прочитаних за попередній рік Марком Цукербергом, керівником компанії Facebook Inc.
Автор книжки Метт Рідлі, одночасно біолог і бізнесмен, охоче і спритно ділиться знаннями з обох областей. Він доводить, що розвиток людства все ж має більше плюсів, ніж мінусів.
Автор розвіює популярні міфи й страхи про науку і технології: чому не потрібно боятися ГМО, змін клімату та завершення запасів нафти, чому біопаливо та органічна їжа шкодять дикій природі.
Ключові ідеї книжки зрозумілі для кожної ділової людини: прогрес у вигляді матеріальних благ – це незаперечне щастя, а прогресом людства рухають обмін, торгівля і свобода.
“За великим рахунком, все не так вже й погано!” – з таким висновком ви перегорнете останню сторінку “Раціонального оптиміста”. А це дуже важливо в сьогоднішньому повному “зради”, розчарувань і песимізму світі.
“Дилема інноватора. Як нові технології нищать сильні компанії” Клейтон Крістенсен
Важлива для кожної вдумливої ділової людини праця про те, що нічого вічного в світі не буває, особливо в динамічному і конкурентному середовищі бізнесу – книжка “Дилема інноватора” – вплинула на Стіва Джобса, CEO корпорації Apple.
Автор допомагає читачеві розвинути власну інтуїцію і розуміння того, куди рухаються тренди на ринку, в тому числі – складно передбачуваного попиту. Крістенсен пояснює, як використовувати прогнози для гарантій успішного майбутнього компанії.
“Дилема інноватора” стане в нагоді й менеджерам, і керівникам проектів, і кожному, хто хоче бути готовим до змін. Книжка дає системний підхід до змін у світі, вчить їх помічати та використовувати для власної користі.
В Україні, яка активно намагається проводити реформи через модернізацію, книжка про зміни допоможе задуматися про перспективи розвитку країни. У тому числі про те, до чого ведуть інновації, якщо немає конкурентного середовища і готового платити покупця.
“Безжальна правда про нещадний бізнес” Бен Горовіц
“Безжальну правду про нещадний бізнес” можна коротко схарактеризувати декількома словами: “посібник з прикладного менеджменту”. Саме “прикладного”, без нудної теорії. Це практично “настільна книга CEO” з рекомендаціями як з оперативного, так і зі стратегічного управління. Деннису Янгу, керівнику компанії Udemy, ця книжка допомогла зрозуміти, як важливо брати на себе відповідальність за будь-які, навіть непопулярні остаточні рішення.
Автор перетворив свою кар’єру в один великий кейс. Хоровіц почав як звичайний програміст в компанії SGI, потім працював в Netscape, потім в AOL і далі ще в десятці інших найвідоміших у світі IT-компаній. При цьому він пройшов шлях до керівника – і йому є чим поділитися.
Один з найбільш захопливих і корисних розділів – про те, як менеджеру не “вигоріти” на роботі; як справлятися з постійними стресами та кризами, як навести лад в колективі, в стосунках з колегами й партнерами та навіть як викручуватися із безвихідних на перший погляд ситуацій.
“Марсіянин” Енді Вейр
Жарти про картоплю на Марсі й страждання Метта Деймона чули всі. Прийшов час познайомитися з оригінальною історією – по-справжньому крутою науковою фантастикою, багато деталей якої фільм в силу своєї природи втратив.
Якісний український переклад “Марсіанина” – це ще й ковток мотивації в хвилини, коли здається, що в житті все пішло не так, як треба, що життя важке, а самотність безкінечна. Уроки самотнього космонавта підуть на користь.
Історія неймовірно докладна і правдоподібна, але не вимагає від читача знань, що виходять за межі шкільної програми з фізики, хімії, біології та алгебри. Нехай левову частку “Марсіанина” складають розрахунки та уявні експерименти, книжка не втрачає драйву і напруги. Для Крейга Баррета, СЕО Intel – вона була черговим доказом сили окремої особистості.
Вам буде цікаво дізнатися про те, наскільки корисними й життєво важливими можуть виявитися звичайні речі. Наприклад, легендарна ізолента…
Читати: Smart is the new sexy: п’ятірка ненудних научпоп-книг
18 thoughts on “Книжки, якими надихалися CEO відомих корпорацій”