Книжки, якими надихалися CEO відомих корпорацій

“Залишайтеся голодними. Залишайтеся безрозсудними”, – радив Стів Джобс молоді не заганяти себе в рамки вузького мислення. Але слоган Stay foolish не говорить, що не треба читати книги. Навпаки, розширюючи свої пізнання з їхньою допомогою, ми все краще розуміємо, яких помилок варто позбуватися.

Для цього випуску розсилки ми зазирнули на полиці найуспішніших керівників світу, від Марка Цукерберга до Білла Гейтса, і вибрали найцікавіше. Одна книжка ще не робить вас великими, але стає черговою сходинкою до успіху.

12

“Рациональный оптимист” Метт Рідлі


Книжка “Раціональний оптиміст” – потрапила в список найкращих книжок прочитаних за попередній рік Марком Цукербергом, керівником компанії Facebook Inc.

Автор книжки Метт Рідлі, одночасно біолог і бізнесмен, охоче і спритно ділиться знаннями з обох областей. Він доводить, що розвиток людства все ж має більше плюсів, ніж мінусів.

Автор розвіює популярні міфи й страхи про науку і технології: чому не потрібно боятися ГМО, змін клімату та завершення запасів нафти, чому біопаливо та органічна їжа шкодять дикій природі.

Ключові ідеї книжки зрозумілі для кожної ділової людини: прогрес у вигляді матеріальних благ – це незаперечне щастя, а прогресом людства рухають обмін, торгівля і свобода.

“За великим рахунком, все не так вже й погано!” – з таким висновком ви перегорнете останню сторінку “Раціонального оптиміста”. А це дуже важливо в сьогоднішньому повному “зради”, розчарувань і песимізму світі.

1212

“Дилема інноватора. Як нові технології нищать сильні компанії”  Клейтон Крістенсен


Важлива для кожної вдумливої ділової людини праця про те, що нічого вічного в світі не буває, особливо в динамічному і конкурентному середовищі бізнесу – книжка “Дилема інноватора” – вплинула на Стіва Джобса, CEO корпорації Apple.

Автор допомагає читачеві розвинути власну інтуїцію і розуміння того, куди рухаються тренди на ринку, в тому числі – складно передбачуваного попиту. Крістенсен пояснює, як використовувати прогнози для гарантій успішного майбутнього компанії.

“Дилема інноватора” стане в нагоді й менеджерам, і керівникам проектів, і кожному, хто хоче бути готовим до змін. Книжка дає системний підхід до змін у світі, вчить їх помічати та використовувати для власної користі.

В Україні, яка активно намагається проводити реформи через модернізацію, книжка про зміни допоможе задуматися про перспективи розвитку країни. У тому числі про те, до чого ведуть інновації, якщо немає конкурентного середовища і готового платити покупця.

12

“Безжальна правда про нещадний бізнес” Бен Горовіц


“Безжальну правду про нещадний бізнес” можна коротко схарактеризувати декількома словами: “посібник з прикладного менеджменту”. Саме “прикладного”, без нудної теорії. Це практично “настільна книга CEO” з рекомендаціями як з оперативного, так і зі стратегічного управління. Деннису Янгу, керівнику компанії Udemy, ця книжка допомогла зрозуміти, як важливо брати на себе відповідальність за будь-які, навіть непопулярні остаточні рішення.

Автор перетворив свою кар’єру в один великий кейс. Хоровіц почав як звичайний програміст в компанії SGI, потім працював в Netscape, потім в AOL і далі ще в десятці інших найвідоміших у світі IT-компаній. При цьому він пройшов шлях до керівника – і йому є чим поділитися.

Один з найбільш захопливих і корисних розділів – про те, як менеджеру не “вигоріти” на роботі; як справлятися з постійними стресами та кризами, як навести лад в колективі, в стосунках з колегами й партнерами та навіть як викручуватися із безвихідних на перший погляд ситуацій.

1234

“Марсіянин” Енді Вейр


Жарти про картоплю на Марсі й страждання Метта Деймона чули всі. Прийшов час познайомитися з оригінальною історією – по-справжньому крутою науковою фантастикою, багато деталей якої фільм в силу своєї природи втратив.

Якісний український переклад “Марсіанина” – це ще й ковток мотивації в хвилини, коли здається, що в житті все пішло не так, як треба, що життя важке, а самотність безкінечна. Уроки самотнього космонавта підуть на користь.

Історія неймовірно докладна і правдоподібна, але не вимагає від читача знань, що виходять за межі шкільної програми з фізики, хімії, біології та алгебри. Нехай левову частку “Марсіанина” складають розрахунки та уявні експерименти, книжка не втрачає драйву і напруги. Для Крейга Баррета, СЕО Intel – вона була черговим доказом сили окремої особистості.

Вам буде цікаво дізнатися про те, наскільки корисними й життєво важливими можуть виявитися звичайні речі. Наприклад, легендарна ізолента…


Читати: Smart is the new sexy: п’ятірка ненудних научпоп-книг

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

11 thoughts on “Книжки, якими надихалися CEO відомих корпорацій

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь