Кілька хороших книг, який здатні пробудити, надихнути та змусити задуматися.
Фото: Instagram/@ana.mama.read
«Долі та фурії» Лорен Грофф
Здавалося б, сюжет не відрізняється новизною — є подружня пара, яка прожила разом не один десяток років. Є їх внутрішні образи, проблеми, складності взаємин — тут саме час згадати Толстого з його «всі нещасливі сім’ї нещасливі по-своєму». Але суть в тому, що пара щаслива — двоє дорослих людей, які одружилися ще молодими, як і раніше люблять один одного. Звичайно, вже іншою любов’ю, але люблять. Тільки у кожного з них є свої секрети. Секрети, які, відкривши своєму партнеру, напевно зробили б їх союз неможливим або нещасливим.
У Лорен Грофф хороша і «смачна» мова, яку приємно читати, якою насолоджуєшся. Видавництвам #книголав та Наш формат вдалося зробити відмінний, якісний переклад на українську.
Мабуть, роман «Долі та фурії» — це жіноча проза. Крім того, дуже хороша структура роману — автор повертається в дитинство героїв, пояснюючи деякі події. Це створює певну інтригу, але при цьому розв’язки роману не чекаєш, як в детективі. Книга читається легко, вони лишає гарний «післясмак» і багато думок, які важливо обміркувати й осмислити.
Читати: Скільки скелетів заховано у ваших шафах?
Фото: Instagram/@grennysmith
«Чудовий ранок. Як не проспати життя» Гел Елрод
Сама по собі ідея вставати рано (або раніше за інших) — не нова. Але Гел Елрод звів її в якийсь культ. Немає по суті нічого простішого, ніж запропонувати читачеві вставати на годину раніше. «Це змінить ваше життя», — каже автор. Це логічно. Власне, навколо цієї думки й будуються всі поради в книжці.
Не найбільш мотивуюча книга, не найбільш захопливий стиль, не надто нові поради.
Читати: П’ять етапів ранкового пробудження. Уривок із книжки «Чудовий ранок. Як не проспати життя»
Фото: Instagram/@katemolochko
«Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти» Барбара Шер
Попри загальний скепсис щодо книг про мотивацію, є серед них і цікаві. Сказати, що книжка Барбари Шер – щось унікальне на книжковому ринку, було б несправедливо. У ній є варті правила і поради, також є поради, відомі й школярам. Але у неї є дещо важливе — енергія і заряд.
Після прочитання (та й в процесі читання теж) немає бажання швидко взяти блокнот і ручку і почати складати списки цілей, розбивати мрію на складові та обмірковувати план реалізації. Вона скоріше дає той самий «чарівний пендель» і допомагає розправити крила. А це, як відомо, і є перший крок на шляху до здійснення бажань 🙂
201 thoughts on “Читання для натхнення: роман про сімейне щастя і дві мотиваційні книжки”