«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про роман Ringworld Ларрі Нівена

Знаєте, в чому проблема рідерів, телефонів, планшетів, ноутів та інших електронних пристроїв з літерами? Ними не можна обкластися. У сенсі, можна, звичайно, але ніякого кайфу.
У цьому вони непорівнянні з книгами. Я пам’ятаю, як ходив у бібліотеку. Пам’ятайте такі місця? Там були стелажі, на яких стояли книги, зазвичай дерев’яна підлога поскрипувала, більше нікого навколо не було – на сотні мільйонів кілометрів, якщо вважати світи, що стояли на полицях, пахло деревом під ногами, деревом стелажів, деревом самих книг, в цьому була якась магія.

Загалом, ходив в бібліотеку і набирав собі по шість-вісім книг. Так було не можна, але мені можна, як і кожному заучці, якби, звичайно, там були ще якісь ботани. Потім я приходив додому, сідав на килим або на ліжко і висипав їх всі з торби. Обкладався. Розглядав обкладинки, читав перші літери.

Ringworld Ларрі Нівена – це книга з тієї епохи. Її я взяв в особистій бібліотеці одного друга сім’ї. У нього було багато фантастики – навіть «Термінатор», уявляєте?

Загалом, я схопив Ringworld через гарну обкладинку – і страшно розчарувався. Тому що хотів чогось, власне, на кшталт «Термінатора», але в космосі, а отримав досить наукоподібну історію про те, як різні раси переходять від першого типу цивілізації за шкалою Кардашева до другого. Без шкали. І без поняття про типи цивілізації Кардашева.

Але я переборов свої 13-річні враження і перечитав його заново.

Ringworld – це шедевральна фантастика. І, без всяких там умовностей, вінець кар’єри математика і психолога Ларрі Нівена. Я свідомо не збираюся писати про сюжет, хоча б тому, що він не дуже важливий. Неважливо, як будувати історію про найбільшоме інженерноме пристосування в доступній для огляду відразу декільком расам Всесвіту.

Важливим є те, що ця штука існує, крутиться навколо жовтого карлика і місця в ній вистачить для всього.

Додайте сюди повільний апокаліпсис – в центрі Галактики за Нівеном вибухнули наднові й випромінювання лине прямо до жилих світів, щоб через якісь нещасні двадцять тисяч років знищити все живе.

Додайте сюди величезних войовничих котів. Уявляєте? Люди билися з КОТАМИ! Так ми б їх запестили.

Додайте лялькарів, яких всю першу книгу називають кукольниками, щоб тільки в кінці розкрити зміст цієї назви. Найбільш боягузлива й обережна раса. Наймогутніша і хитра. Найдурніша.

Найсмішніше, що інопланетяни за Нівеном логічні. Їм довіряєш, віриш їхній інопланетності. Хоча б тому, що на тлі головного героя всі виглядають інопланетянами. Тому що не можна прожити двісті років і залишитися людиною – повністю людиною. Або можна?

І все це – досить науково. Так, ми в курсі, що в центрі Галактики знаходяться надмасивні чорні діри й ніякого випромінювання вони не випустять в принципі. Але Нівен цього не знав. І це, мабуть, єдиний прорахунок. Все інше…Все інше виглядає рівно, злагоджено і добре. Непомітні історії на тлі чудового і монументального Кільця.

Читайте завжди.

Джерело: Facebook Дмитра Бунецького 

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

9 thoughts on “«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про роман Ringworld Ларрі Нівена

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь