5 знакових книжок про фемінізм

via pixabay

Міжнародний жіночий день, започаткований феміністками, – це завжди нагода поговорити про права жінок і роль жінки у суспільстві. Нас зацікавило, що читають адепти феміністичного руху, на які книжки опираються у власних переконаннях.

Пропонуємо до вашої уваги 5 знакових книжок про фемінізм.

симонаСімона де Бовуар, “Друга стать”

Ідеолог фемінізму й екзистенціалізму, французька письменниця Сімона де Бовуар у своєму знаменитому есе фундаментально розглядає усі аспекти буття жінки – від фізіологічного до історичного. Бовуар вважає, що лише одиниці серед жіноцтва прагнуть рівності, й людство вже давно має надати жінкам усі можливості для самореалізації. Висновок Бовуар  однозначний: “Жінкою не народжуються, нею стають”. Ця теза, за словами американського філософа Джудіт Батлер, допомогла розділити поняття “стать” і “гендер”.

павличкоСоломія Павличко, “Фемінізм”

У цій книжці, що є важливим твором у контексті українського фемінізму, зібрані статті, дослідження, бесіди та інтерв’ю 1990-х років відомої літературознавиці й перекладачки Соломії Павличко. Засновниця школи української літературної критики, Павличко висловлювалася відверто й дискусійно.  В одному з інтерв’ю письменниця наголосила, що фемінізм її цікавить не лише як наукове й інтелектуальне явище, а й як ключ до прочитання літературних явищ.

вульфНаоми Вульф, “Миф о красоте. Стереотипы против женщин”

Бестселер американської журналістки, письменниці й представниці так званої третьої хвилі фемінізму детально розкриває немилосердність і абсурдність диктату міфу про красу жінок. Вульф порівнює стандарти краси із середньовічним знаряддям для катувань, стверджуючи, що жінку, яка відходить від норм, карають як на фізіологічному, так і психологічному рівнях. Силіконові імплантати, анорексія, булімія й виснажливі косметологічні процедури – одні з численних негативних проявів гонитви за міфічною красою. Авторка радить жінкам створювати власний міф про красу без стереотипів, нав’язаних суспільством споживання, телебаченням і глянцевими журналами.

цветокУорис Дири и Кэтлин Миллер, “Цветок пустыни”

“Складно повірити, що головна героїня – вона ж автор книги – народилася і виросла в племені кочівників, що жили ледь не первіснообщинним ладом, а потім кілька років пропрацювала прислугою у багатих родичів” – так починається передмова до цієї книжки. Письменниця, фотомодель і громадська діячка сомалійського походження Варіс Діріє в автобіографічній книзі розповіла, як вона змогла перемогти насильство, варварську традицію жіночого обрізання, страшні умови життя, звестися на ноги, стати відомою і розповісти про ці жахіття на весь світ. Книга екранізована у 2009 році.

девочкиУте Эрхардт, “Хорошие девочки отправляются на небеса, а плохие – куда захотят

Анотація до цього видання стверджує, що книжка здатна розсердити чоловіків, і вони “можуть сховати її від своїх подруг, дружин і дочок”. У доволі доступній формі німецький психолог радить жінкам скинути ланцюги патріархату і на прикладі різних історій показує, що жінкам не варто обмежувати себе тільки родинними обов’язками, адже тоді вони втрачають індивідуальність і стають нецікавими для своїх партнерів. Насправді жінка може все, каже автор, особливо якщо в себе вірить.

7 thoughts on “5 знакових книжок про фемінізм

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь