Нелюдські переживання та пристрасті: 20 книжок, в яких головні герої — не люди

Коли ще звірі говорили… В книжках вони говорять у наш час, тож ми добряче пошукали і знайшли низку книжок, де головні герої: звірі, чудовиська, легендарні персонажі – словом, геть зовсім не люди.

Перша частина культової серії коміксів про казкових персонажів, які через навалу кровожерних загарбників мусили залишити свої тридесяті королівства. Більшість з героїв тут схожі на людей – навіть Сірий Вовк перевтілився (як це йому вдалось – довга історія), та все ж не люди – живуть сотні років, не старіють, деякі навіть зберегти магічні сили. Ця історія починається з жахливого злочину – хтось вбив Рожинку, рідну сестру Білосніжки. Помешкання дівчини заляпане кров’ю, тож ймовірно у Казкополі орудує маніяк. Хто він – сумнозвісний Синя Борода, Джек з бобового стебла чи, може, збанкрутілий Прекрасний Принц? 

Якщо ви гадаєте, що бачили все, все ж малоймовірно, що вам вже траплявся скунс-детектив. Тільки без стереотипів: те, що ви ще не чули про таке, не означає, що скунси не можуть впоратись з такою роботою. Флетчер – монохромний смердючий нахаба, який, проте, має справжній талант до розслідувань. Діло, що смерділо, починається в ресторані – несподівані друзі Флетчер та Тео шукатимуть зловмисника, який залишає несплачені рахунки, отримають на горіхи від шефа та, на хвилиночку, створять власну детективну агенцію, яка займатиметься найзухвалішими справами. 

Тут не бракує людських персонажів і вони важливі, та все ж більшість головних ролей відійшла менш прозаїчним створінням: прадавнім богам та таємничим Завірюхам, яких можна було б назвати покращеними людьми: довший термін життя, більші витривалість і сила, менше емоцій. Діти Лютої – примхливої та холодної богині зими. Цей роман про те, що старі закони можна переступити, якщо віриш у свою правоту всім серцем, про те, що кохання створює, а не руйнує. Додатково виділю мотив спільноти – тут дуже важливо, що Завірюхи вміють триматись разом. 

Фантасмагоричний роман, у якому знайшли домівку чимало химерних істот. У Новому Кробузоні, місті яке вдається уявити тільки відпустивши уяву у вільне плавання, живуть ґаруди – птахолюди, хепрі – комахолюди, конструкти, що так схожі на роботів та пороблені – щось на зразок франкенштейнів, складені з різних організмів… Безліч рас, кожна з яких володіє власним ремеслом, тремтять перед жорстокістю глитай-нетлів – невблаганних пожирачів пам’яті. І над всім цим як вселенська мудрість височить павук Ткач.  

Колись коти врятують світ – Бернар Вербер вже це передбачив. Пухнасті мурчики – майстри дзену та потужні філософи зупинять знищення людства, адже, коли люди почнуть кровопролитну війну, найбільше радітимуть щури, які наберуться сили і підуть нищити тих, кого не дістала зброя. І тоді мислитель Піфагор (сіамський кіт) та граційна кішечка Бастет разом з величезною котячою армією покажуть їм, хто ж тут головний. Епічні битви та несподівані союзники – і що нарешті допоможе людям і кота зрозуміти одне одного. Обов’язкове чтиво для котолюбів. 

Прекрасне чтиво для змучених літньою спекою: Роберт Желязни огорне осінньою прохолодою, закружляє опалим листям та подарує довгоочікуваний дощ. Ми познайомимось з Нюхом – вірним псом Джека-Різника, незмінним супутником та свідком кривавих подій. З головою поринемо у ту особливу жовтневу ніч древньої магії Геловіну і візьмемо участь у Великій Грі, де ніхто не хоче бути просто учасником. Тільки перемога варта зусиль, бо поразка – це нищівний удар, після якого вже можна не звестись на ноги.

Це – перші шість книг з першого циклу про неймовірних котів – рекомендуємо одразу комплект (він у гарнюньому боксі і з магнітами!), бо від цієї серії важко відірватись, особливо, якщо ви котолюб, котоман та затятий читун. Котячі клани, магія, первозданна природа, давня ворожнеча, таємничі пророцтва та далекі мандрівки – ось такий набір для вдалого фентезі, яке підкорило мільйони читачів по всьому світу. Домашній кіт стає справжнім диким воїном та вершить історію, опиняється у вирі жорстокого протистояння не на життя, а на смерть.   

Маєте молодших братів-сестер? Чи, може, ви самі молодші? Навіть якщо ви – єдина дитина в сім’ї, спостерігати за традиційним конфліктом між старшим та молодшим братом у динозаврячому сімействі буде вельми цікаво. Ревнощі за «втрачений престол», переоцінка, яка стане підвалиною для міцної дружби та відповідальності за меншого, якому потрібно допомогти знайти своє місце у світі – все це спіткає стегозавра Заврика у першій дитячій книжці Мирослава Лаюка. Сподіваємось, письменник невдовзі продовжить цю динозаврячу тему. 

Ви не знайдете про туконі інформації в Червоній книзі, хоч вони й рідкісні. Їхніх видів – чимало, і кожен з них має особливе призначення. Хтось піклується про дерева, хтось про тварин, хтось проганяє зиму, щоб торувати дорогу весні – і всі вони знайшли у лісі свій дім. А ось цей симпатяга з наплічником-жолудем любить мандрувати і зараз прямує до друга. Здогадуєтесь, до того він йде? Він може чимало розказати про дружбу та життя у лісі, та тільки, якщо ви готові слухати і уважно дивитись. 

Червоне породження пекла з кам’яною рукою, кривава прадавня богиня, амфібія Ейб та монстрожаби – тут чимало нелюдських персонажів. У цьому виданні розміщені дві оригінальні арки про походження Геллбоя та його перші кроки на Землі, а також призначення брутального створіння, адже хлопчик з пекла прийшов не створювати – принаймні, у це вірять ті, хто його викликав – Распутін та його нацистські поплічники. Особливої уваги заслуговує скетчбук Майка Міньйоли, який показує, як еволюціонував улюблений персонаж.

Одного разу людська дівчинка Соня зустрічає рожевого та волохатого велетня – миле чудовисько Чу – і вони стають друзями. Виявляється, що Чу – не єдиний монстрик у світі, їх таких цілий ліс (чи болото, якщо правильніше). Три томи їхніх пригод (»Чудове Чудовисько», «Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ», «Чудове Чудовисько і погане поганисько») читаються на одному подиху – і кожна нова частина ще динамічніша за попередню. Друзі разом долають випробування й перемагають небезпечного та підступного ворога.  

Щодня проходите повз них і не помічаєте – безпритульні собаки туляться по закутках та випрошують їжу. Вони намагаються не привертати багато уваги. Вони бояться. Маєчці пощастило – в неї тепер є сім’я – любляча та турботлива. Співчутливим господарям маленька чотирилапа покаже, що таке справжня дружба та радіти по-собачому. Вона надихає ділитись почуттями, ставати відкритішими та дарувати приємні емоції. Маєчка показує, що доброго друга можна знайти й на вулиці.

У цьому ілюстрованому фентезі персонажі незвичайні навіть для супергероїв, адже Орден лицарів – кролики. Узп, Намхерн, Вась, Ла-Крун, Рекстоун та Савамура – так їх звати, і кожен з них має свій набір талантів, надсил та духа-охоронця. У когось головна зброя – катана, а в когось – вибухова свинка. Хтось підкорив час і простір, хтось переміщується з надшвидкістю, а хтось навчився розчинятись у повітрі. Разом – вони неймовірна команда, яка вміє розгадувати загадки та давати на горіхи недоброзичливцям. 

Знайти щось класичніше за оповідання Редьярда Кіплінга про тварин важко. Хіба його «Мауглі» – сюжет про хлопчика, вихованого вовками. Ці казки письменник вигадав для свої дітей і тепер їх знають у всьому світі. Чому метелик тупав ногою, звідки в леопарда плями, а в слона – довгий хобот. Чому у верблюдів є горб, а коти гуляють на самоті – все це і багато іншого у барвисто ілюстрованій збірці казок-оповідок, яка запропонує новий погляд на тваринний світ. Звісно, Кіплінґ міг помилятись. А якщо ні? 

Пухнасте Латушо – мешканець чарівного лісу, де, окрім нього живуть десятки небачених звірів – веселих та готових до ігор. Латушо, мов хмарку з Пухового Дерева, одного разу підхопив вітер та поніс далеко-далеко. Так у пухнастого з’явились нові знайомі, які ніколи не бачили таких, як Латушо. Створіння намагається зрозуміти, хто воно та яке його призначення у світі. Мандрівка принесе йому підказки, але вирішити, яка відповідь буде правильною, доведеться самому.

Хлопчик на цвинтарі – що робити і хто винен? Головні герої тут – привиди і вампір (так, вони були людьми, але вже ні). Безпечна гавань для малечі – трав’яний острівець серед могил – здається, таке міг вигадати тільки Ґейман. Але й справді для хлопчика тут найкраще, світ людей неготовий його прийняти назад, та й сам герой став дещо дивакуватим (дикуватим?). Та нічне життя таїть чимало небезпеки, адже він, на відміну від своїх наставників, – не безтілесний і безсмертний. Чи варто йому залишатись на кладовищі назавжди? 

Рексик – персонаж не менш крутий, ніж Том і Джері разом взяті. Сільський песик з рудим вухом завжди готовий до пригод і капостей. Тут вам і концерти, і театр просто на подвір’ї, і сварки з котами – головний герой все ж собака. Разом з Рексиком на господарстві живуть корова Красуля, кінь Маврикій, коза Мальвіна, свинка Бальбіна, пес Азор, качка Крячка, кури та невгамовні розбишаки-коти, повні божевільних ідей. Тут не буває нудно, особливо Рексику та його малим шанувальникам.

Навіть якщо жителів Дискосвіту теоретично можна вважати людьми, то тамтешні чарівники – щонайменше супегерої. Чаротворець – це восьмий син восьмого сина, потужне джерело магії і щонайменше завелике его. Койн десь такий – надзвичайна сила і влада захопили його та зіпсували. А розбиратись з цим доведеться Ринсвінду – не надто вправному магу в компанії з героями Коніною та Найджелом, але найколоритнішим у цій античаротворчій коаліції буде капелюх архітектора, який гумором та кмітливістю може навіть затьмарити славнозвісний Сортувальний капелюх з «Гаррі Поттера».

Єнотик Бо мріє про небо, він хоче підкорити висоту на велетенській барвистій повітряній кулі. Він малює свою мрію і прагне всім серцем, щоб вона здійснилась. Летіти разом з ним має кротик Ом – помічник та вірний друг. Вони злітають – та чи встигнуть зробити все, що планували? Спіймати хмаринку ніжно-рожеву хмаринку? Повернутись вчасно, адже небо просто так не відпускає. Неймовірні пригоди повітроплавців-початківців чекають на вас у книжці Ірини Лазуткіної. 

Кажан Жан – ще той бунтарівник, адже він не кориться забобонам, а воліє сам знаходити відповіді на запитання. Він по-дитячому цікавий та допитливий, не боїться виходити за межі, окреслені світом дорослих. Він дозволяє собі мислити по-іншому та чинити нестандартно. Він – та чиста дошка, відкрита для світу, якою кожен з нас перестає бути під впливом суспільства. Зухвалий і водночас такий мудрий Кажан Жан знає, як пізнати себе, а також світ довкола. Для цього потрібно лише… 

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

66 thoughts on “Нелюдські переживання та пристрасті: 20 книжок, в яких головні герої — не люди

 1. Fantastic website you have here but I was wanting to know if you knew of any forums that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really like to be a part of group where I can get feed-back from other experienced people that share
  the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Many thanks!

 2. you are in point of fact a excellent webmaster. The site loading speed is amazing.
  It kind of feels that you’re doing any distinctive trick.
  Moreover, The contents are masterwork. you’ve done a great task in this subject!

 3. Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She
  put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

 4. Howdy, There’s no doubt that your website could
  possibly be having web browser compatibility issues.

  When I take a look at your website in Safari, it looks fine
  however, if opening in I.E., it has some overlapping issues.
  I merely wanted to provide you with a quick heads up!
  Apart from that, wonderful website!

 5. If some one needs expert view on the topic of running a blog then i propose him/her to pay a visit this website, Keep up the pleasant job.
  ps4 games allenferguson ps4 games

 6. I’m not sure exactly why but this website is loading
  incredibly slow for me. Is anyone else having this problem or is it
  a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem
  still exists.

 7. Interesting blog! Is your theme custom made or
  did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump
  out. Please let me know where you got your theme. Appreciate it

 8. whoah this weblog is great i really like reading your articles.
  Stay up the great work! You know, a lot of persons are searching around for this information, you could aid them
  greatly.

 9. Nice post. I was checking constantly this weblog and
  I’m impressed! Extremely helpful information specifically the remaining section :
  ) I deal with such info much. I used to be looking for this certain info for a long time.

  Thanks and best of luck. asmr 0mniartist

 10. Have you ever considered writing an ebook or guest
  authoring on other sites? I have a blog centered on the
  same ideas you discuss and would love to have you share some
  stories/information. I know my readers would enjoy your work.

  If you’re even remotely interested, feel free to send me an email.

 11. Hey There. I found your weblog using msn. That is
  a really well written article. I’ll be sure to bookmark it and return to learn extra of your
  useful information. Thank you for the post. I will definitely comeback.

 12. It’s actually a nice and useful piece of information. I am glad that you just shared this useful
  information with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 13. Woah! I’m really loving the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between user friendliness
  and visual appearance. I must say you’ve done a fantastic job
  with this. Additionally, the blog loads super quick for me
  on Firefox. Exceptional Blog!

 14. I am really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A number of my blog readers have complained about my website not
  working correctly in Explorer but looks great in Firefox.

  Do you have any tips to help fix this issue?

 15. scoliosis
  Thank you for every other informative web site.
  The place else may I am getting that type of info written in such a perfect approach?
  I’ve a challenge that I am simply now operating on, and I’ve been at the look out for such info.
  scoliosis

 16. Hey would you mind letting me know which webhost you’re using?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers
  and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a fair price?
  Thanks a lot, I appreciate it!

 17. Thank you for another informative web site.
  Where else may I am getting that kind of information written in such a perfect
  manner? I’ve a mission that I’m just now running on, and I have been at the look out for such info.

 18. Hi, I do believe this is a great web site.
  I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit yet again since i have book marked it.

  Money and freedom is the best way to change,
  may you be rich and continue to help other people.

 19. Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so much, However I am going through issues with
  your RSS. I don’t understand why I can’t subscribe to it.
  Is there anyone else getting similar RSS issues? Anyone who knows the solution will
  you kindly respond? Thanks!!

 20. I am really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any browser compatibility issues?
  A handful of my blog readers have complained about
  my blog not working correctly in Explorer but looks great in Safari.
  Do you have any solutions to help fix this problem?

 21. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on several websites
  for about a year and am nervous about switching to another platform.
  I have heard good things about blogengine.net. Is there a
  way I can import all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really
  appreciated!

 22. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 24. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 25. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 26. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 27. Hi just wanted to give you a brief heads up and let you know a
  few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.

 28. Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog
  platform are you using for this website? I’m getting sick and
  tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good
  platform.

 29. My brother recommended I might like this website.
  He was totally right. This post actually made my day.
  You cann’t imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 30. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide
  credit and sources back to your blog? My blog site is
  in the exact same niche as yours and my users would definitely benefit from some of the information you present here.

  Please let me know if this ok with you. Regards!

 31. Hello this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to
  manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding
  knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be enormously appreciated!

 32. I am not sure where you are getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding
  more. Thanks for wonderful information I was looking for this information for my mission.

 33. I feel this is one of the such a lot important info for me.
  And i am satisfied studying your article. But wanna remark
  on some general things, The web site style is perfect, the articles is truly nice :
  D. Just right activity, cheers

 34. Today, I went to the beach front with my children. I
  found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
  “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the
  shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely
  off topic but I had to tell someone!

 35. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for
  you? Plz respond as I’m looking to construct my own blog and would like to find out where u got
  this from. many thanks

 36. Hello! I could have sworn I’ve been to your blog before but after browsing
  through some of the articles I realized it’s new to me.
  Regardless, I’m definitely happy I stumbled upon it and
  I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

 37. Say, you got a nice article.Really looking forward to read more. Keep writing.
  Spot on with this write-up, I absolutely believe that this amazing site needs much more attention. I all probably be returning to read more, thanks for the information!
  Thanks for sharing, this is a fantastic post.Really looking forward to read more. Cool.

Залишити відповідь