10 книжок, які надихають на нові звершення

10 книжок, які надихають на нові звершення

«Книга повинна бути сокирою, здатною розрубати замерзле море всередині нас.» – писав Франц Кафка. І хоч одному з найвидатніших німецькомовних письменників двадцятого століття йшлося не про літературу, яка робить світосприйняття більш позитивним (або радше – не тільки про неї), ми вирішили зібрати саме такі книги. Ці твори надихають на творчість, роботу над собою, навчання. Після їх прочитання стає радісно та легко. Саме на таку літературу і слід звертати увагу весною (насправді – у інші пори року теж).


Screenshot_11

Фото: instagram/yakabooua

Елеонор Портер «Полліанна»


Здавалося би, як книга про сироту, що змушена жити у строгої тітки, може вважатися однією з найбільш світлих та добрих в історії літературі. Справа у тому, що американській письменниці вдалося створити неймовірний образ Полліанни, яка намагається у всьому знаходити позитив.

Життєрадісна та весела 11-річна дівчинка вчить всіх оточуючих «гри у радість». Навіть неприємності та покарання Полліанна сприймає з усмішкою, чим і надихає всіх, хто має щастя познайомитися з нею.

Дитячий роман Елеонор Портер не раз екранізували, а також перетворювали на театральні постановки.

Читати: „Полліанна“ — книга-антидепресант

Screenshot_1

Фото: instagram/a.na_stasia

Джеймс Бовен «Вуличний кіт на ім’я Боб»


Реальна історія про лондонського вуличного музиканта, який практично втратив надію, та рудого кота, який став йому справжнім другом та змусив не зупинятися на шляху до мрії.

Джеймс і Боб стали популярними ще до виходу книги (ролики з виступом музиканта у супроводі кота практично одразу стали хітами у мережі). Також у 2016 році вийшов однойменний фільм. У ньому, до речі, зіграв той самий рудий кіт.

Читати: У дива потрібно вірити, тоді вони обов’язково трапляються

Processed with VSCO with a6 preset

Фото: instagram/yakabooua

Туве Янсон «Країна Мумі-тролів»


Затишний та добрий світ казок фінської письменниці шведського походження вартий того, аби повертатися до нього і в дорослому віці. Хоч, мумі-тролі теж не застраховані від поганого, але вони завжди пам’ятають про головне – свою сім’ю, маленькі щоденні приємності та надію на краще.
На українську мову перекладені такі повісті з серії казок про мумі-тролів: «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника», «Мемуари Тата Мумі-троля», «Наприкінці листопада» та інші.

Читати: 102 роки мумі-мамі: десять порцій мудрості та посмішок

Screenshot_4

Фото: instagram/janmary

Крістофер Хедфілд «Інструкція астронавта по життю на Землі. Чого мене навчили 4000 годин на орбіті»

Книга після якої просто неможливо сидіти склавши руки. Перший канадець, що вийшов у відкритий космос, на своєму прикладі доводить – великі звершення потребують великих зусиль. Ще з дитинства Крістофер, мріючи про кар’єру астронавта, кожного разу питав себе: «А що би на моєму місці робив майбутній астронавт?». Так хлопчик вчився не здаватися, навчався так старанно, як тільки міг, і рухався вперед.

Не менш цікавими будуть роздуми Хедфілда, адже він один з небагатьох, хто мав змогу подивитися на Землю зі сторони.

Читати: 5 книжок для космічної подорожі від Міри Київської

Screenshot_5

Фото: instagram/nashformat.ua

Маршалл Ґолдсміт, Марк Рейтер «Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути»


Чимало книг розповідають надихаючі історії, втім не дають дієвих рецептів та корисних порад. Ця – виняток. Маршалл Ґолдсміт та Марк Рейтер вчать викорінювати погані звички та набувати корисних. Вони розповідають, як перейти з мрій та планування до реальних дій.

«Якщо я добре виконаю свою роботу в цій книжці, а ви — свою, то відбудеться дві речі: 1) ви наблизитеся до того, щоб стати такою особистістю, якою хочете бути; і 2) ви менше шкодуватимете.» – обіцяє Маршалл Ґолдсміт.

Читати: Вдосконалення — саме по собі винагорода. 9 цитат з книжки «Перемикайся»

Screenshot_6

Фото:instagram/olenka.elenka

Нік Вуйчич «Життя без обмежень»

Як часто ми говоримо собі «це неможливо», як часто знаходимо «об’єктивні» перешкоди на шляху до мрії, звинувачуємо долю і боїмося навіть зробити перший крок? Насправді, практично все можна подолати, якщо хотіти цього насправді сильно. Хороший приклад – Нік Вуйчич. Цей чоловік народився з рідкісною патологією – у нього були відсутні руки і ноги.

У книзі «Життя без обмежень» Нік Вуйчич вчить шукати можливості, а не нарікати на обмеження. «Живіть так, наче ви здатні на все!» – радить австралієць і було би помилкою не прислухатися до нього.

Читати: Світовий бестселер Ніка Вуйчича “Життя без обмежень” виходить українською

Screenshot_7

Фото:instagram/valieyka_about_books

Вiктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»


Книгу австрійського психолого і філософа не назвеш легкою, втім вона дуже корисна, адже дозволяє поглянути на все, що з нами стається, трохи ширше. Погодьтеся, легко бути щасливим та мотивованим у спокійній та гармонійній обстановці. А як зберігати надію, коли все по-іншому?

Віктор Франкл розповідає про життя в концтаборі, а також виводить власну психотерапевтичну стратегія – логотерапію. Психолог переконаний, що тільки ми вирішуємо, як ставитися до подій, що з нами відбуваються, і бути щасливими, чи ні – це теж наш вибір.

Читати: Який сенс можна знайти у концтаборі?

Screenshot_8

Фото: instagram/a_pervaya

Барбара Шер, Енні Готтліб «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш»

Ця книга була написана ще у 1978 році. Актуальною вона є і сьогодні та, ймовірно, залишатиметься такою завжди. Бестселер вчить перетворювати мрії на цілі та жити тим життям, яким ви завжди хотіли.

До речі, у «Мистецтві мріяти» є чимало завдань, виконуючи які можна зрозуміти, як рухатися далі. Книга нагадує, що ніколи не пізно почати спочатку, і нарешті здійснити свою найбільш заповітну мрію.

Читати: 45 новинок лютого від українських видавництв

Screenshot_9

Фото: instagram/scifibookcovers

Рей Бредбері «Ліки від меланхолії»

Збірка оповідань відомого письменника-фантаста, яка розповідає про різні долі, різні переживання та різних людей. «Ліки від меланхолії» складаються як з світлих та добрих історій, так і з сумних. Об’єднує їх одне – після прочитання цих оповідань хочеться вірити у краще. «Коли все втрачено, залишається надія.» – говорить один з персонажів Бредбері.

А якщо ви шукаєте, чим лікувати меланхолію, то ця книга краща за будь-які пігулки.

Читати: Хочу читати фантастику! 30 книжок для знайомства із жанром

Screenshot_10

Фото: instagram/nashformat.ua

Майкл Гаят, Деніел Гаркаві «Дивись уперед. Надійний шлях до омріяного життя»


Якщо не планувати життя та не визначатися з пріоритетами, то врешті можна опинитися там, де ми зовсім не хотіли, – впевнені Майкл Гаят та Деніел Гаркаві. Їхня книга, власне, і вчить складати таку собі карту до мрії.

Якщо вам не вистачає мотивації, достатньо буквально кількох сторінок з бестселера цих авторів, щоб знову взятися до роботи.

Читати: 6 проривних книг 2016 року, які рекомендує kmbs


Яна Онишкевич

Яна Грицай
Блогер, письменниця. Вивчала журналістику у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Люблю казки братів Грімм, "Маленького принца" і екзистенціалістів. Якби у мене була можливість побалакати за кавою з будь-якою історичною особистістю, то обрала би Франца Кафку. Впевнена, що одна хороша книга може змінити життя.
http://www.unicornstime.in.ua

99 thoughts on “10 книжок, які надихають на нові звершення

    Залишити відповідь