«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про «Цілодобову книгарню містера Пенумбри»

Ви любите казки? Щоб таємничо, загадково, з воїнами, чарівниками, злодіями, принцесами та магією? Звичайно, ми тут ніби як всі дорослі, але іноді дуже хочеться зібрати всі речі та стрибнути в якусь країну чудес. Саме це пропонує Робін Слоун, автор однієї з найчудовіших казок 21 століття, присвяченій цьому самому 21 століттю з усіма його чарами.

«Цілодобова книгарня містера Пенумбри» – та рідкісна робота, до якої у мене практично немає претензій. У сенсі, так, звичайно, тут можна до чогось причепитися, але не хочеться. Зовсім. Тому що це, водночас, та рідкісна робота, яка майже повністю збігається з моїм настроєм, мисленням і поглядами на світ.

А ще вона про Гугл. Натхненна Гуглом, яка тішиться Гуглу та звеличує Гугл. З іншого боку, чому б і ні? Адже цей пошуковик, ця корпорація дійсно нагадує сучасну школу чарівників – просто магія полягає не в розмахуванні паличкою, а в кодуванні, аутсорсингу і Великій Скриньці.

І про книжки. Знову ж таки, натхненна книгами, яка тішиться книгами та звеличує їх.
І про давню-давню змову, яка може дарувати безсмертя. І про сучасні-сучасні методи розкриття стародавньої-стародавньої змови.

Але найголовніше – ця книга про людей. Тих, які вірять в диво сингулярності й всіма силами чекають його приходу. Тих, які балансують між знаннями, захованими в книгах та інформацією з мережі. Тих, які люблять казки й не проти взяти в них участь.

«Пенумбру» можна назвати міським фентезі нового типу, заснованому на всіх тих чарах, які реально існують. На всіх цих фотонах, електронах та іншому квантовомеханічному божевіллі, яке оточує нас у житті. На всьому тому, що здається банальним, але насправді, варто лише поглянути глибше, перетворюється на єдинорогів і фей.
Просто закрийте очі. Просто уявіть.

Читайте завжди.

Джерело: Facebook Дмитра Бунецького 

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

3 thoughts on “«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про «Цілодобову книгарню містера Пенумбри»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь