«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про роман «Песиголовці» Олексія Іванова

Перш, ніж ми перейдемо до самого огляду, ось вам парочка цікавих фактів. По-перше, близько чотирьох тисяч років людина вперше задумалася про природу реальності. І до сих пір не може довести собі, цей світ є ілюзорним чи реальним. По-друге, те, що відбувається залежить від спостерігача. І, нарешті, по-третє, існує лише кілька письменників, яким вдається обіграти ці факти.

Сьогодні ми познайомимося з однією з таких людей. І це – Олексій Іванов. Скажу чесно, я не читав жодної його книги. Ні «Географа», який пропив глобус, ні «Блуду» з мудями, ні «Золота» з дурнями. Але тут раптово з’явилася серія «Денжерологи». І її перша книга – «Песоголовці».

Спочатку було дивно. Книга нагадує суміш «Вікіпедії» і брудного світу російської глибинки. Головний герой постійно щось гуглить – а письменник постійно щось розповідає. Час від часу підкреслюючи роль церкви в тому, що відбувається – що не дивно, адже сюжет крутиться навколо ікони Святого Христофора (так-так, того самого, з собачою головою).

Якась таємнича організація вишукала в інтернетах трьох хлопців, які пройшли не менш таємничий тестик (хі-хі), який виявив їх профпридатність для експедиції. Експедиція полягає в тому, щоб зняти зі стіни старої роскольницької церкви фреску із зображенням собакоголового Христофора. Але головний герой отримує трішки інше завдання. Він повинен спілкуватися з місцевими та спостерігати, яким чином на них впливає цей процес, сама фреска і багаторічна історія розколу.

Вся денжерологія дивним чином нагадує The SCP Foundation – хто пам’ятає цю пастку для розуму, той знайде паралелі, хто не пам’ятає, раджу погуглити, можна полетіти на кілька тижнів, розбираючись в сучасному кріпібестіарії та його дослідженнях.

Але головне тут інше. В кінці книги стає зрозуміло, навіщо були всі ці багатосторінкові дослідження з історії, міфології та легендаристики. Мало того, Іванов чарівно грає з читачем, пропонуючи йому то одну, то іншу версію того, що відбувається. У цьому він дуже схожий на «Автохтони» Марії Галіної, але, на відміну від львівського магічного реалізму, російська глибинка значно грубіша, суворіша і брудніша. До того ж в кінці ви все-таки отримаєте свій катарсис для розуму і довгоочікувану відповідь на питання «навіщо це все».

До того ж читається все це несподівано легко і приємно. Мотиви героїв зрозумілі, їх переживання – і галюцинації – виправдані. Їхні страхи реалістичні. Їхня історія правдива. Тому, прошу, постарайтеся не сприймати її, як істину.

Читайте завжди.

Джерело: Facebook Дмитра Бунецького 

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

9 thoughts on “«ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про роман «Песиголовці» Олексія Іванова

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь