Топ-10 дуже серйозних новинок тижня від Yakaboo

Якщо говорити про книжкові новинки, цей тиждень був дуже серйозним – тут і роман-алегорія XX століття, історичний роман про Чінгізхана, есе про Гоголя і дослідження серіалу «Гострі козирки».

1.Леонид Гиршович “Арена ХХ”, Время, 2016, 608 с.

Новий роман російського письменника Леоніда Гершовича про ХХ століття, яке письменник порівнює з цирком. Московський бомонд між святом життя і нічними арештами. Ідеологи Пролеткульту в провінційній Казані – там ще живі спогади про приїзд Троцького. Російський Берлін: новий 1933 рік зустрічають за старим стилем під спів студентських пісень своєї молодості. «Театро Колон» в Буенос-Айресі готується до прем’єри «Трістана та Ізольди» Ріхарда Вагнера – серед виконавців ті, кому в Німеччині більше немає місця. Бій з сирійцями на Голанських висотах. Солдат-скрипаль відмовляється здаватися, тому що «німцям і арабам в полон не здаються». Він убив свого супротивника. «Я снял с его шеи номерок, в такой же, как у меня, ладанке, и надел ему свой. Нет, я не братался с ним — я оставил улику. А себе на шею повесил жернов» «… Бачу якусь аналогію (боюся сказати-вимовити) з Томасом  Манном», – літературознавець Симон Маркиш.

2. Михаил Найман «Плохо быть мной», Авиация и время, 2015, 640 с.

Книжка письменника і брата критика Анни Наринської Михайла Наймана про свою життя. Вчився в Англії, у 1994 – 1997 р.р. брав активну участь в акціях неформального руху сучасної електронної музики. Займався музикою, образотворчим мистецтвом, художньою прозою. У 2013-му письменник помер від лімфоми 39-річним. Ця книга про закордонне життя, в Англії і США, роботи і різноманітні досліди: парамедиком в Нью-Джерсі і рейви в Північному Лондоні, займався з дітьми в Російській школі в штаті Вермонт і підробляв, продаючи бутерброди в закусочній курортного міста на півдні Англії. Найман почав її писати десять років по тому після повернення в Росію.

3. Марта Петрова «Илиади», Время, 2007, 272 с.

Новий роман фіналіста російського Букера в 2004 році Марти Петрової. Звичайний осінній день. Журналістка з плеєром бадьоро крокує під музику по московських вулицях, уявляючи навколишній світ кліпом, в якому реальність змінюється фантазіями, зустрічі втратами, сміх сльозами, спогади мріями.

4. Кейт Мортон «Хранительнеца тайн», Эксмо, 2016, 576 с.

Кейт Мортон – одна з найбільш відомих австралійськіх письменниць, автор бестселера на 10 млн. проданих копій. Роман «Коли розсіється туман»  був бестселером №1 у Великій Британії в 2007 за версією Sunday Times і в 2008 році за версією New York Times. «Берегиня таємниць» – це історія шістнадцятирічної Лорел Ніколсон, яка стала свідком шокуючого злочину – її мама Дороті вбиває людину. Через п’ятдесят років ця історія, як і раніше турбує героїню. Ким була та людина і чому мама так вчинила? Лорел відчуває, що може втратити останній шанс дізнатися правду, і приймається шукати відповіді в минулому Дороті. Вона йде по слідах незнайомців, які зустрілися колись у понівеченому війною Лондоні, щоб зрозуміти, як їх долі пов’язані з долею її матері.

5. Том Поллок «Сын города», АСТ, 2016, 384 с.

Роман молодого британського автора-фантаста Тома Поллока. Головна героїня Бет, їй всього шістнадцять. Вона вже пізнала гіркоту втрат, відчуження і зради. Все, що у неї залишилося, – нічне місто із нічними графіті. Але несподівано Бет дізнається, що є й інший, таємний Лондон: місто примарних поїздів і гордовитих відображень, бродячих статуй і танцюючого народу, місто Жінок в стінах і юного Бога-халамидника. Місто, залишене Богинею Вулиць, і яке відчайдушно потребує її. Місто, яке пожирає сталеве чудовисько, ім’я якому – Вись. Саме в цьому місті Бет має знайти своє місце, свою любов і свою війну.

6. Исай Калашников «Жестокий век», АСТ, 2015, 928 с.

Роман радянського письменника Ісаї Калашникова про Чінгізхана. Книга входить в проект “Історія Російської Держави”, для якого Борис Акунін відбирає кращі твори світової літератури про Росію. Історичний роман «Жорстокий вік» – це барвисте полотно життя монголів в кінці ХII – початку XIII століття. Блискавичні степові переходи, неприборкане вільне життя, де нерозлучні смертельна небезпека і удача … Військо геніального полководця і чудовиська Чингісхана, схожого на вулканічну лаву, змітало на своєму шляху все живе: винищувало племена і народи, перетворювало на попіл квітучі цивілізації. Бажання Чингісхана, вершителя цього жорстокого абсурду, стати єдиним правителем Всесвіту, штовхало його до нових і нових кривавих завойовницьких походів.

7. Владислав Острошенко. Гоголиана. Писатель и пространство, АСТ, 2016, 320 с.

Книга Владислава Отрошенко «Гоголіана. Письменник і Простір »створена з двох творів автора: самої «Гоголіани», до складу якої увійшли кілька раніше не виданих есе про життя великого російського письменника, а також «Таємні історії творінь». Дві роботи, написані в жанрі есе-новел, розкривають давно знайомі канонічні образи в абсолютно новому, невідомому, а може, і просто забутому світі: Гоголь, Пушкін, Тютчев постають перед нами не як символи століття, великі письменники і поети, чия безсмертна творчість свідчить сама за них, а скоріше виглядають звичайними і живими людьми, зі своїми думками, враженнями та фантазіями. Недарма твори Владислава Отрошенко були перекладені на багато іноземних мов і удостоїлися ряду нагород по всьому світу, в тому числі «Гринцане Кавур» (Італія), Артіада Росії, Ясна Поляна ім. Л. М. Толстого, «Тенета-Рунет», Чеховський Дар, отримали 1-е місце і золоту медаль на П’ятому Берлінському міжнародному конкурсі «Краща книга року 2014», а також премію Уряду Російської Федерації в галузі культури.

8. Юлия Вознесенская «Звезда Чернобыль», Лепта Книга, Вече, Грифь, 2015, 256 с.

Роман православної письменниці Юлії Вознесенської про долю трьох сестер, чиї життя перекреслила Чорнобильська катастрофа, і про любов, яка перемагає страх, смерть і дає надію на майбутнє. Твір видається в Росії вперше. Написаний в кращих традиціях реалістичної російської літератури, роман містить у собі і документальний матеріал, взятий автором з радянських газет, повідомлень по радіо і телевізійних передач.

9. Карл Чин «Острые козырьки. Как это было», АСТ, 2016, 224 с.

Книга про історичний підтекст серіалу «Бі-бі-сі» «Гострі козирки». Це історія про життя у темних закутках Бірмінгема після Першої світової війни і поступове зростання впливу Томаса Шелбі і його банди розбійників. Але мало хто знає, що за вигаданими персонажами серіалу стоять настільки ж захоплюючі, криваві і інтригуючі історії, як і ті, що показані на телеекрані. На відміну від Шелбі, його заклятий ворог, лондонський гангстер Біллі Кімбер, – реальна людина, хіба що жив також в Бірмінгемі. Проникливий розум, харизма і дипломатичні таланти цього грізного бійця дозволили йому стати лідером знаменитої «Бірмінгемської банди», що наводила жах на іподроми Англії. «Забіяки», «головорізи», «хулігани», «різники» або навіть просто «хлопці» – всі ці епітети в різний час з’являлися в пресі для позначення організованої злочинності Великобританії рубежу XIX-XX століть. Але жоден з них не став настільки популярним і загальним, як «гострі козирки» Біллі Кімбера.

10. Андрей Иллеш “Записки безбилетника. Из жизни гражданина N», Время, 2015

Зібрання з двох книг документальної прози журналіста Андея Іллеша. Герої книги – дворова шпана шістдесятих років, мисливці та рибалки Далекого Сходу, тайговики – в загальному, ті, з ким автор гідно і з азартом проживав своє життя. Мініатюри Іллеша, написані чудовою російською мовою, – справжній подарунок для читача, вихованого на кращих зразках літератури другої половини двадцятого століття. У другій частині «З життя громадянина N» – блогерська спадщина Іллеша. У цій книзі зібрані його есеї з «Живого Журналу» і незакінчена повість про життя громадянина N. В іронічному образі останнього – сумніви і протиріччя, якими страждає людина в переломні часи життя суспільства.

Про ці та інші новинки Yakaboo.ua ви можете також почути щосереди о 18:00 в програмі “Книжное сословие” з Юрієм Володарським на радіо Nostalgie 99 FM

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

6 thoughts on “Топ-10 дуже серйозних новинок тижня від Yakaboo

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь