Топ-10 актуальних новинок тижня від Yakaboo

Роман про офісного працівника, який мріє стати письменником, історія з сотнею героїв і десятьма місцями дії, Гонкурівський роман про громадянську війну в Іспанії, свіже від Грішема і Мюссе, а також вже відома після екранізації із Лео Ді Капріо історія про Вовка з Волл-стріт, нон-фікшн Ніла Геймана про Дугласа Адамса, і нова книжка Тамріко Шолі. І це далеко не все. Читайте, це охолоджує!

Олег Зайончковский «Тимошина проза»,  АСТ / АСТ Пресс / Астрель, 2016, 288 с.

Олега Зайончковського називають одним з найоригінальніших сучасних російських прозаїків. Його романи «Петрович». «Сергєєв і містечко», «Щастя можливе», «Загул» увійшли в шорт-лісти престижних літературних премій: «Російський Букер», «Велика книга» і «Національний бестселер». Герой роману «Тимошина проза» – офісний службовець без надії на жодну кар’єру. Його пристрасть – література, він хоче стати письменником. Саме це займає всі його думки, і ще він сподівається зустріти «жінку своєї мрії». І зустрічає. Але роман з нею якось не складається, так само, як і роман з літературою. Оповідання«Осінь в Зеленій зоні» та «Марина і море», що увійшли до книги, органічно поєднуються з настроєм роману і продовжують його тему.

Сергей Кузнецов «Калейдоскоп. Расходные материалы»,  АСТ / АСТ Пресс / Астрель, 2016, 864 с.

Новий роман Сергія Кузнєцова, фіналіст премії «Велика книга». У романі більше сотні героїв і десятки місць дії: вікторіанська Англія, Шанхай 1930-х, Париж 1968 року, Каліфорнія 1990-х, сучасна Росія … У цьому калейдоскопі осіб і подій кожна глава – тільки частина загального візерунка, але майстерна оповідь пов’язує уламки життя в одну захопливу історію.

Лидия Сальвер «Не плакать»,  Эксмо, 2016, 288 с.

Роман «Не плакати» французької письменниці Лідії Сальвер, удостоєний в 2014 році Гонкурівської премії, розповідає про одну з найтрагічніших сторінок світової історії – Громадянську війну в Іспанії. Назва роману – рядок з листа Марини Цвєтаєвої Борису Пастернаку. І ще це – життєве кредо героїні роману, іспанки, яка згадує про літо 1936 року. Для країни це було страшне літо війни, а для неї – літо, коли вона вперше покохала, коли дихала на повні груди і була сповнена планів і надій. «Не плакати» – історія сім’ї, яка невіддільна від історії країни, яку розривають суперечності.

Гийом Мюссо «Прошло сем лет…»,  Эксмо, 2016, 384 с.

Роман одного з найпопулярніших письменників Франції. Шлюб головних героїв Себастьяна Ларабі та Ніккі Ніковськи розпався. І в цьому не було нічого дивного. У аристократичного, із прекрасною освітою Себастьяна і навіженої та ігноруючої умовності Ніккі не було нічого спільного. Лише одне їх об’єднувало: обидва любили своїх дітей, близнюків Джеремі та Каміллу. Коли Джеремі зник, вони забули про сім років «холодної війни», про взаємні образи та претензії. Тепер вони знову – пара і не зупиняться ні перед чим, щоб врятувати свою дитину.

Джон Гришэм «Невиновный»,  АСТ / АСТ Пресс / Астрель, 2016, 416 с.

Новий твір відомого автора кримінальних романів Джона Грішема про трагічну історію Рона Вільямсона – молодого хлопця, засудженого за вбивство, якого він не скоював. Як Невинний потрапив до камери смертників? Чому процес у справі вівся з грубими порушеннями? Горезвісна презумпція невинності – невже це лише міф і красиві слова? Чи можна переграти байдужу машину правосуддя, якщо в ланцюзі доказів захисту не всі ланки надійні, а звинувачення готове на все, навіть на підробку, аби відправити обвинуваченого в камеру смертників? .. На ці питання у своїй книзі й відповідає Джон Грішем.

Джордан Белфорт «Вовк з Волл-стріт», КМ-Букс, 2016, 576 с.

У 1990-і Джордан Белфорт, король відомої інвестиційної компанії, користується такою поганою славою, як ніхто інший в історії американських фінансів. А все тому, що цей кмітливий підприємець заробляв тисячі доларів у хвилину, мав чарівну дружину і двох дітей, а при цьому жменями ковтав пігулки, жбурляв на вітер гроші та не пропускав жодної проститутки. У своїй неймовірній автобіографії Джордан Белфорт розповідає всю правду про темний бік знаменитої вулиці Уолл-стріт.

Нил Гейман «Не паникуй! История создания книги «Автостопом по Галактике»,  АСТ / АСТ Пресс / Астрель, 2016, 352 с.

Серія з п’яти книг, відома під загальною назвою «Автостопом по Галактиці», англійського письменника-фантаста Дугласа Адамса давно набула статусу «культової». Думка про створення путівника по Всесвіту прийшла автору в 18 років, коли він сам подорожував Європою без копійки в кишені. Спочатку ідея втілилася в сценарії радіопостановки, за якою з’явились телевізійний серіал, комп’ютерна гра і повнометражний фільм. Як і чому пригоди «незворушного обивателя» Артура Дента стали такими популярними? На ці та багато інших питань про життя і творчість Дугласа Адамса вам відповість Ніл Гейман у власному путівнику з історії створення одного з найбільш захопливих фантастичних романів нашого часу.

Тамрико Шоли «Внутри мужчины»,  Бренд Бук Паблишинг, 2016, 293 с.

Друга книга, чоловічий варіант першої, української письменниці Тамріко Шолі. У спробі знайти причину невдач своїх попередніх відносин автор книги провела 201 відверте інтерв’ю з чоловіками. Однак правда, яку вони не побоялися розповісти, відповіла на зовсім інші питання. Правда, після якої життя вже ніколи не буде колишньою. Всі імена в книзі змінені, будь-які збіги – випадкові. Раніше в Шолі виходила книга «Всередині жінки» – це відверті історії сотні різних жінок, які не посоромились розповісти про себе найпотаємніше.

Станіслав Стеценко «Війни художників», Фолио, 2016, 560 с.

Станіслав Стеценко – український літератор і журналіст. Після друку в періодиці наприкінці 1990-х романів «Чорна акула в червоній воді» і «Монстр» був названий ЗМІ «дідусем українського трилера» і «батьком-засновником української літератури середньої полиці». Автор працював головним редактором художнього журналу «АРТ-Ukraine», директором Агентства журналістських розслідувань, редактором ряду всеукраїнських і регіональних газет. Останні шість років займався збором матеріалів і роботою над книгою «Війни художників». Роман заснований на реальних фактах біографії відомого українського художника і розвідника-нелегала Миколи Глущенка (в книжці – Микола Гущенко) і розповідає про події 1940 року. Серед дійових осіб як реальні історичні персонажі – Йосип Сталін, Адольф Гітлер, Уїнстон Черчілль, їх найближче оточення, художники й літератори, які жили та творили в той час в передвоєнному Радянському Союзі й нацистської Німеччини, – так і вигадані герої. Волею долі Микола Гущенко на початку 20-х років знайомиться з художником-початківцем Адольфом Гітлером і дає оцінку його малюнкам.

Марія Галіна «Автохтони», Фолио, 2016, 352 с.

Роман «Автохтони» російською вийшов у 2015 році та був відзначений критикою як одна з найяскравіших літературних подій року. До безіменного міфічного міста, яке багатьом, проте, здається знайомим, прибуває такий же безіменний герой – людина без імені й без персональної історії. Взагалі, він начебто мистецтвознавець, приїхав, щоб написати статтю про постановку майже столітньої опери «Смерть Петронія». Тіні оживають, місто наповнюється вихідцями з минулого, яке нібито давно завершилося, але в той же час триває. Оперна співачка, убита прямо на сцені ревнивим коханцем, відроджується у власній напівбожевільній правнучці; офіціантка в місцевому кафе працює тут, за її власними словами, з кінця XVIII століття, а всюдисущий старий, якого головний герой наймає в якості консультанта, схожий на вічного. Всі разом вони формують дивну та вимерлу расу древніх жителів цього міста – похмурих і загадкових автохтонів.

Про ці та інші новинки Yakaboo.ua ви можете також почути щосереди о 18:00 впрограмі«Книжное сословие» з Юрієм Володарським на радіо Nostalgie 99 FM

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

8 thoughts on “Топ-10 актуальних новинок тижня від Yakaboo

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. 926862 425716Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone! 792895

Залишити відповідь