Тепла, справжня і повчальна історія для дівчаток

Коли на дворі літо, а на популярних книжкових сайтах майорять підбірки новинок для дітей, і їх там на не три і не п’ять, а стосиками по десять… P одного боку – радієш, що лавки українських книгарень поповнюються крутими дитячими картонками-білінгвами, перекладними пригодами, фантастичними історіями, і що про списки для читання різних вікових груп вже подбали знавці своєї справи та батьки-книголюби… А з іншої – дивишся на свою дитинку, – вона ж за двері летить відразу після “хатніх процедур” (типу сну, їжі, чи перевдягання).


Бо на дворі сонячна пора, невгамовні малюки, а тим більш підлітки, не сидітимуть годинами за книжками. І поволі розумієш: краще небагато, але в радість, а ще краще – мало, і щоб запам’яталось на все життя, щоб іще хотілося читати, щоб самі прохали.
Так ось, ця книжечка потрапила до наших рученят від самої авторки та Видавництва Vivat за перемогу в конкурсі-флешмобі. Наше фото з короною стало переможним і за декілька днів ми отримали на пошту листа, в котрому йшлося про милий подарунок- книгу Оксани Лущевської та Світлани Балух “Паперова царівна”.

Розгронули ми той диво-пакуночок… Ого! яка велика! перше враження було від формату книги-малеча широко повела здивованими оченятами, а я вже уявила ілюстрації, і так, мої уявлення виправдилися – вони “паперові”! Іншого слова я просто не можу підібрати.

Пожовклі сторіночки нотного зошита, фантики, горошки на картонці, і все в легких світлих променях. Два кошенятка, зламаний підбор у чобітка і піаніно – все паперове.

Якщо “зустрічають по одежинці”, то ілюстрації книжки закохали мене до нестями. Головна героїня – Паперова Царівна, ну аж надто нагадала мені саму себе в дитинстві – великі долоньки рученят, кирпатий ніс, ріденький оберемочок волосся і рот “рисочкою”.

Та всі зовнішні показники цього видання відкривали не менш красиву історію в коротких оповіданнях-розділах. Цікаво, що назви розділів відразу дають змогу пригадати, що там. Для дитячих книг це пречудово. Наприклад, не “Бал” і не “Репетиція”, а “Там, де царівна співає і танцює”. Діткам же й справді простіше запам’ятати дію, а ніж назву процесу. Професійний підхід пані Оксани відчувається вже і в заголовках. Як мама, я їй за це невимовно вдячна.

Ще напишу про оформлення та дух книги таке: поставила би на одній поличці зі “Стильною книжкою для панянки” від ВСЛ. Чому так? Я бачу і зовнішній і внутрішній зв’язок тих двох книг. Можливо, авторки чи читачі дуже здивуються, але я вважаю, що дівчинка, що читала маленькою Паперову Царівну, сама потягнеться до “Панянки”, бо їй в пам’ять впадуть ті вирізано-клеєні силуети сестер і різко інший, але справжній образ паперової героїні. Дівча постаршає й захоче віднайти себе і зовнішньо і характером.  А перше приходить таки раніше. Але це всього лише припущення та частково віднайдений зв’язок в паралелях між цікавими виданнями для донечок. 🙂

Що ж це за Царівна та які пригоди її чекають? Тут і про музику, і про танці, і про какао з корицею, і про часом нестерпних старших сестер, перший раз взуті підбори і друзяк-котів – що може бути більш буденним для Царівни? Церемонії, репетиції і навчання, що змінюються вольовими рішеннями та пригодами.

Як на мене, то книга не лише дарує захопливу і емоційну історію дівчинки – іграшки, а й знайомить діток з світом паперових доробок та ігор, а ще привчає до відповідальності за тих, кого ми приручили (читай: створили іграшку). Перша паперова лялька, вирізана малими рученятами без макету чи допомоги старшого та за простою дитячою уявою стала більш справжньою, аніж ляльки з журнального силуету та за дорослою подобою. Бо Царівна, на відміну від фігурних і пропорційних сестер має миловидне личко, щирі відчуття, своєрідний характер та свої, тільки їй притаманні звички. Водночас героїня дуже стримана і все близько сприймає до себе – погляди, насмішки, потурання та будь-які слова чи дії в її бік.

А ще дуже любить всіх близьких, і просто хоче виправдати їх сподівання. Але тільки собою, справжньою, такою, як вона є. Рекомендую книжечку малим донечкам та читакам-матусям. Особливо, якщо мала паняночка почала помічати, що вона має не такі риси обличчя як у старших дівчаток, чи не так вправно з чимось справляється. Скільки людей, стільки й думок. А в нас про Паперову Царівну” склалося враження як про цікаву, красиву, потрібну і достойну книжечку на літо для дошкільнят і школярів молодшого віку.

Приємного всім читання влітку!

P.S.: Дякую дівчинці Лізі, що вирізала з картону ляльку, яка стала героїнею такої неперевершеної історії. Сподіваюсь, ляльку Ліза береже, щоб показати собі дорослій. Я теж маю власноруч зшитого пласкуватого сірого кота в коробці. Трохи нагадує таксу, бо я теж сама його малювала, а не з журналу. У нього зелені щирі очі з паєток і язичок з червоних ниток, і зовуть його Димок. Можливо, він теж колись стане головним героєм дитячої книги, або ж його супутником, як котенята Іза і ФіФі в “Паперовій царівні”.

Ірина Варламова

Купити книжку в Yakaboo.ua

Ірина Варламова
Десь два роки тому в моїх профайлах можна було побачити: юрисконсульт, депутат, помічник керівника... Усе так, певною мірою, і залишається, та зараз моя найголовніша роль - мама. А найбільшим хобі завжди було читання. То ж я заснувала спільноту про читання дітям "Читата: читає мама і тато". Зі своїми дописами можу трапитись вам ще на Барабуці та в блозі Видавництва Старого Лева, у рубриці "Книготерапія" в сумській студентській газеті "Academix". Допомагаю бібліотеці в рідному селі поповнювати фонд та триматися сучасності. Просто так. Мрію відкрити книгарню-кав’ярню з дитячою кімнатою. Мотиваційна література для батьків, дитліт; книги для бізнесу та саморозвитку, історичні романи завжди знайдуться на моїх поличках і сторінках блогу.

6 thoughts on “Тепла, справжня і повчальна історія для дівчаток

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. 37760 859024We stumbled over here coming from a different internet page and thought I may possibly check issues out. I like what I see so now im following you. Appear forward to exploring your web page yet once again. 893984

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь