Тамріко Шолі можна довіряти

фото: the-people.com

Невдалий роман може стати хорошим поштовхом для розвитку і відповіддю на багато запитань. Українська письменниця Тамріко Шолі знає про це не з чуток. Саме невдалі стосунки підштовхнули її до написання двох гучних книжок «Внутри мужчины» та «Внутри женщины», в яких зібрані історії реальних людей і одкровення самої Тамріко.

Тамріко, коли ви вперше відчули бажання писати?
– Тяга до творчості прийшла ще в 7-річному віці. Щоправда, в дитинстві читати довелося не так багато книжок через складний фінансовий стан в сім’ї … Свій перший серйозний твір «Синдром фантома» я написала в 17 років. Це історія про дівчинку- аутистку, яка поки ніде не видавалася, написана українською мовою.

Українською?
– Так, я народилася і до 15 років жила в Луганську. Школа була російськомовною. Але завдяки моїй мамі, вчительці української мови та літератури, я знаю «солов’їну» досить добре.

Після школи ви знали ким хочете бути?
– У 2001 році ми всією сім’єю вирішили переїхати до Києва, через те, що в столиці було більше перспектив для розвитку. Там я вступила до школи з історико-юридичним ухилом, а після цього – на юридичний факультет спочатку Лінгвістичного, а потім Київського національного торгово-економічного університету. Однак, вже на другому курсі я зрозуміла, що працювати юристом не буду. Хочу все-таки писати.

Моєю першою офіційною роботою була посада піар-менеджера в компанії, яка займалася дистрибуцією і виробництвом алкогольних напоїв, і я писала тексти про культуру споживання алкоголю. Мені було 19 років. Відразу після цього була робота журналістом в кулінарному виданні «Гурме», а після – кілька років роботи в різних журналах для жінок: «Поліна», «БЛИК для жінок», «IVONA bigmir.net», «VIVA», «Woman.ua », « Pink.ua ».

Коли ви задумали роботу над «Внутри мужчины» та «Внутри женщины»?
– Мені було 24 роки, у мене був невдалий роман, і я поставила собі за мету з’ясувати, чому всі чоловіки такі сво …. Почала випитувати у них їхні таємниці в особистих бесідах, а потім вирішила написати про це книгу, засновану на зізнаннях. Так вийшло 201 інтерв’ю, найкращі з яких увійшли в книжку. До моменту виходу «Внутри мужчины» у світ в 2012-му році, я почала роботу над інтерв’ю з жінками, які увійшли до другої книжки  «Внутри женщины» в 2014-му році. У першому проекті я намагалася зрозуміти чоловіків, а в другому – себе.

Як вам вдавалося налаштувати людей до настільки відвертих розмов?
– Напевно зіграло роль те, що під час інтерв’ю я з ними ділилася своїми особистими історіями, які теж увійшли до книжки.

І як на це відреагували ваші рідні та близькі?
– … Ще до появи книжок на прилавках, близькі наполегливо просили мене видалити з них відверті сцени й думки. Вони мені досі ставлять питання, як я можу розповідати про себе так багато особистого? Але такий мій шлях. Я переконана, що читачі повинні довіряти авторові, а для цього мені потрібно бути чесною в тому, хто я насправді.

Над чим ви зараз працюєте?
– В даний час я живу в Німеччині та працюю над дослідженням для нової книги.

А коли й чому вирішили переїхати з України?
– Переїхала в Вісбаден У 2014 році. Чому? Мені хотілося пожити трохи в Європі, і я вирішила вибрати Німеччину, тому що тут живе сестра. Тим більше, що мені дуже до вподоби маленькі міста. Крім того, Німеччина – країна з однією з найбільш розвинених систем книжкового бізнесу. Зараз крім роботи над новою книгою, я вивчаю тут і книжковий бізнес. Також я вивчаю німецьку мову в університеті міста Майнц і займаюся найулюбленішим справою – знайомлюся з дуже різними людьми з усього світу і пізнаю інші культури та погляди на світ.

Ольга Литовченко

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

6 thoughts on “Тамріко Шолі можна довіряти

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь