Якщо ви постійно чуєте в розмовах «двотактний двигун», «підшипники», «два циліндри», «барабанне гальмо» і тому подібні вирази, але ні бельмеса в них не розумієте — книжка Мартіна Содомки «Як змайструвати мотоцикл» для вас.
Якщо ви ні бельмеса в цих штуках не розумієте, але вам цікаво — ця книга для вас. Якщо ви все знаєте і розумієте, але вже втратили надію зацікавити вашого приятеля чи подругу — ця книга для вас (чи то пак, для них). Одним словом, ця книга — чудовий спосіб розібратися, як мотоцикл працює, і при цьому не зламати собі мозок 🙂
Отож, головна цікавинка книги Мартіна Содомки «Як змайструвати мотоцикл» — це мальовані ілюстрації-схеми різних деталей мотоцикла та цілих механізмів з хорошим поясненням принципу роботи простою мовою. Тут для вас є все, щоб зробити перші кроки у якості мотомеханіка (а це неодмінна складова особистості мотоцикліста): від рами і правильної вісі до двигуна і електрики. А ще навіть про пофарбування, фізику їзди і безпеку.
Звичайно, в ідеалі читати цю книгу з кимось, хто ще трішки пояснить, тому що хороші схеми не завжди мають розлогі пояснення. А втім, навіть для того, щоб зрозуміти, як все це працює, на детальних ілюстраціях замість «Дивись, як воно тут крутиться!» — книга пречудова. Якщо ж підсунути її дітям (бажано вже підліткам, що мають уявлення про механіку і фізику), можна добряче їх зацікавити мототематикою, причім, саме внутрішньою її складовою.
Єдиний недолік книги, як не дивно, — сама історія. Вочевидь, Мартін Содомка — хороший ілюстратор і механік, але не оповідач. Розповідь досить розірвана, майже суцільно із діалогів, тому часто губишся, що сцена перемкнулася, а самі герої… не надто чемні) Як на мене, самих інструкцій по мотоциклу було б цілком достатньо. Тож оповідь можна сміливо прогортувати, а от «суперкоротка інструкція» завжди буде під рукою 🙂
Катерина Гавриш
14 thoughts on “Суперкоротка інструкція до мотоцикла”