Пулітцерівська лауреатка Елізабет Страут написала новий зворушливий роман

Фото: © Dario Lasagni / elizabethstrout.com

“Мене звати Люсі Бартон” (My Name Is Lucy Barton) – новий роман американської письменниці Елізабет Страут, автора “Олівії Кіттерідж”, за який була нагороджена Пулітцерівською премією, а також престижною італійською нагородою Remio Bancarella, якою до неї з американців володів лише Ернест Гемінгвей.

Нова книга надійшла у продаж 12 січня. На відміну від попередніх романів Страут, розповідь ведеться від першої особи. На перший погляд, це історія про жінку, яка намагається оговтатися від хвороби і досягти взаєморозуміння з матір’ю. Але, як і всі великодушні і вкрай проникливі романи Страут, все набагато складніше. Жахливо складне минуле, хворобливе сьогодення, зяюча прірва між найближчими людьми і людська нездатність побачити те справжнє, що є перед нами.

страутНа перших сторінках Люсі починає розповідати історію, “яка сталася багато років тому”, коли вона важко хворіла після хірургічної помилки і багато часу провела в лікарні. Несподівано до неї приїхала її дивна, незграбна мати, яка раніше ніколи не здійснювала таких тривалих перельотів і не спілкувалася з донькою протягом довгих років. З її приїздом Люсі починає переживати нещастя свого дитинства знову: бідність, ганьба і самотність сім’ї в Іллінойсі, насильство з боку батька, власні страшні таємниці і неспроможність або небажання матері втручатися.

Люсі та її мати водночас дуже близькі і дуже далекі одна від одної. Донька жадає любові, мати здатна висловлювати її лише побічно… Наприкінці книги Люсі стає письменницею – у дитинстві від відчаю її рятували книжки, і вона вирішує так само допомогти чиїйсь самотності.

У недавньому інтерв’ю Елізабет Страут розповіла, що не використовувала своїх персонажів, щоб додати книзі інтенсивності, так само як і для відображення власного досвіду, як часто припускають читачі. Вони з’являються магічним чином, самі собою, в заплутаних або випадкових ситуаціях, в уривках діалогів і врешті-решт зливаються в одне ціле. Цей процес навіть сама письменниця не може пояснити.

“Я пишу, бо хочу, щоб книга потрапила до читача саме в той момент, коли він її потребує… Я завжди сподіваюся, що людина знайде потрібну книгу, навіть якщо сама не знає, що потребує її”, – говорить Страут .

За матеріалами The New York Times

6 thoughts on “Пулітцерівська лауреатка Елізабет Страут написала новий зворушливий роман

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь