Кримінальний кодекс у картинках і біографія Ройтбурда – новинки “Основ” до Книжкового Арсеналу

На Книжковому Арсеналі відбудеться презентація двох особливих книжок видавництва “Основи”: книги на межі утилітарного та мистецького – “Кримінальний кодекс України” з ілюстраціями актуального українського художника Нікіти Кравцова і книги-альбома, присвяченого творчості українського художника Олександра Ройтбурда.

о1Кримінальний кодекс із нормативно-правового акту перетворюється на мистецький проект. Ця книга руйнує стереотипне уявлення про закон як доступний лише фахівцям інструмент і являє собою 33 графічні малюнки художника кульковими ручкам, що  відображають його враження від окремих положень карного законодавства.

Оформлення видання – це кінетична графіка, виконана червоною і синьою кульковими ручками. Прийоми анімації додають внутрішнього об’єму зображуваному та створюють ефект безперервного руху. Це виразні драматичні роботи, в яких не просто показана дія, а розкривається весь жах самого поняття злочин.

о2

Нікіта Кравцов – український художник, що народився у Ялті, а зараз живе і працює в Парижі. Учасник Art Kyiv Contemporary, бієнале сучасного мистецтва ARSENALE, арт-резиденції Бірючий, автор персональних виставок в Україні та за кордоном.

о3У альбомі  “Ройтбурд”, який створювався протягом трьох років (2013-2016), мистецтвознавиця Ольга Балашова в діалозі з художником намагається відтворити деталі його творчої біографії в контексті епохи та осмислити авторський внесок в історію українського мистецтва. Так, у книзі розповідь про нашого неординарного сучасника ведеться від імені двох авторів. Один – мистецтвознавиця, яка окреслює історичний та культурний контексти перехідної епохи. Інший – сам художник, який у притаманній йому іронічній манері ділиться спогадами про факти свого життя та людей, яких йому доводилося зустрічати. Також у книзі є статті Яніни Пруденко про відеороботи Ройтбудра та Лізавети Герман про його кураторську практику. У основі книги – творча біографія художника: від дитячих малюнків до робіт 2015-го року.

о4

Олександр Ройтбурд:  “Импрессионисты говорили, что пишут мир таким, каким они его видят. Пикассо говорил, что пишет мир таким, каким его знает. Я пишу мир таким, каким я его пишу. И эта сентенция настолько банальна, что вполне достойна стать афоризмом”.

Олександр Ройтбурд формувався в Одесі й це визначило його ідентичність. У якому місті не перебував би Ройтбурд – Києві, Москві, Нью-Йорку – він завжди залишався одеситом, навіть коли був упевнений, що розірвав зв’язки з батьківщиною. Південна відкритість,  загострене відчуття внутрішньої свободи та політкультурне міське середовище сформували особливий типаж інтелігентної людини.

9 thoughts on “Кримінальний кодекс у картинках і біографія Ройтбурда – новинки “Основ” до Книжкового Арсеналу

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь