Олена Андрейчикова – жінка як жінка

ex.ua

На сьогодні, в епоху соціальних мереж, хто завгодно може відчути себе письменником. Багато користувачів Інтернету, розписуючи історії зі свого або чужого життя, вже вважають себе літераторами. Але цей «талант» так і залишається на рівні публікації серед обмеженого кола. Інша справа – видання повноцінної книги, як визнання письменницьких здібностей, і позитивні відгуки критиків. Потрапити до лав таких авторів вдалося одеситці Олені Андрейчиковій. Після виходу в минулому році збірки легких і невимушених історій, «Жінки як жінки» до сих пір залишаються в топі популярних українських книжок.

«Я б хотіла зазначити, що видання першої книги – це ще зовсім не визнання таланту і не привід гордо називатися «письменником». Для мене це тільки вхідний квиток, натяк на довіру, дозвіл увійти в світ літератури в новій якості. А чи виправдаю я цю довіру – покаже час. Поки мені спокійніше і чесніше називатися «автором книжки».

Прочитати швидко – роздумувати довго

Олена, в анотації до вашої книжки зазначено, що історії написані в стилі – коротких історій. Чому ви вибрали такий жанр?
– Все дуже просто: ніжна любов до О. Генрі, брак вільного часу для написання більш масштабних творів, нестача того ж часу у більшості сучасних читачів.

Кожна окрема історія з вашої збірки займає не більше п’яти сторінок, що дуже зручно для читача. Але написання короткого, окремо закінченого сюжету, для автора – процес досить нелегкий. Як вам вдалося так ємко викласти свої розповіді?
– Не дарма обраний мною для першої книги жанр називається flashfiction. Це короткий спалах, емоційний промінчик – часу для прочитання потрібно небагато, але відчуття тепла і бажання задуматися повинні залишитися у читача надовго. І залишаються, про що я дізнаюся з відгуків і рецензій). Нелегко писати про те, що сам ніколи не відчував. Майже всі мої історії – вигадка, але емоції героїнь – більш ніж справжні. Я легко пишу про те, що вразило мене одного разу, що поважаю в людях і в собі, а що щиро ненавиджу.

До книги увійшли 42 оповідання. Чому саме ця кількість? Ви заздалегідь планували, що їх буде стільки?
– Коли ми з моїм видавцем Оленою Лазуткіною запланували цю збірку, майже відразу народилася назва «Жінки як жінки». А потім вибрали історії, вже написані, найбільш дотичні до теми. Їх на той момент виявилося саме 42.

Скільки часу займало написання однієї історії? І скільки в загальному часу пішло на створення збірки?
– Складно сказати, скільки часу йде на створення однієї історії. Думка, емоція, та найкоротший спалах спочатку народжується в моїй голові, я її вирощую, плекаю, няньчу якийсь час. А написати її займає вже трохи більше часу. Іноді одну годину. Іноді одну добу. З часу знайомства видавця з моєю творчістю до дня виходу книги в світ пішло чотири місяці. Кажуть, це дуже швидко. Я не люблю зволікати.

Розумію, що вам дорогі всі ваші оповідання, але може ви виділите якісь конкретні, які за важливістю найважливіші?
– Зараз для мене найбільш важливі ті, які я представляю на своїх зустрічах з читачами. Мені доводиться знову і знову переживати ці яскраві живі емоції. Серед них «Залишитися будинку в понеділок», «Час танцювати», «Чужа», «Молодий».
І є два автобіографічних оповідання «Сильна» і «Третій не завжди зайвий», звичайно, з ними у мене особливі стосунки.

Коли писали оповідання, ви були впевнені, що збіркою зацікавиться якесь видавництво? І як проходив процес видання, у вас були знайомі в цій області?
– Звичайно, десь у глибині в мене багато років жевріла мрія про власну книжку. Випадково потрапила (або не випадково) на семінар Олени Лазуткіної про видавничий бізнес, показала свої оповідання. І закрутилося…

Напередодні виходу вашої книги відзняли промо-ролик з українськими селебріті: Кравець, Дорожкіною, Трегубовою і Аль-Намрі. Чому саме вони?
– Вибір припав саме на цих чудових і талановитих жінок не без підстав. З Оленою Кравець і Дашею Трегубовою я вже була знайома. Даша мене познайомила з Діаною Дорожкіною, а Олена Лазуткіна з Розою Аль-Намрі. Я їм дала почитати книжку і, мабуть, вона їм сподобалася, якщо вони погодилися знятися в ролику. Для мене це велика честь!

Ви на збірці «Жінки як жінки» зупинитесь, чи вже є ідеї для нової книжки?
– У мене є матеріал для другої та третьої книжки. Виявилося, що в цьому сенсі я дуже забобонна, так що поки не буду розкривати всі секрети.

Без контролю – нікуди

Олена, ви стежите за книжковими новинками?
– За новинками майже не стежу, за винятком тих книг, що дарують мені знайомі письменники. Їх я читаю обов’язково. Зберігаю вірність класикам: О. Генрі, Бредбері, Хемінгуея, Ремарка, Драйзера, Чехова, Достоєвського.

Оповідання з вашої збірки написані з гумором і самоіронією героїв. Це вплив вашого рідного міста, Одеси?
– Звичайно, Одеса не може не впливати. Це дивовижне місто надихає всіх жителів і гостей. Плюс власне ставлення до життя – без посмішки навряд чи мені б щось вдалося.

Не збираєтеся переїжджати до столиці?
– В даний час намагаюся жити на два міста, але більше часу проводжу в Одесі, особливо влітку.

Ви часто подорожуєте? Де бували й куди хочеться повернутися?
– Часто подорожую, це одне з найсильніших джерел натхнення і настрою. У моїй книзі є оповідання, написані в Кенії, Шрі-Ланці, Італії. Завжди готова повернутися в Париж, Флоренцію, Амстердам. Дуже люблю Азію, тільки там забуваю про суєту і сповільнююсь.

Вам легко взяти й зірватися кудись з компанією, чи це має бути заздалегідь запланована подорож? Наприклад, маючи при собі паспорт та телефон, можете вирушити в подорож, не заїжджаючи додому?
– Не можу позбутися звички все і всіх контролювати. Тому, можу легко рвонути кудись з компанією, але за умови, що це заздалегідь заплановано.

Чи багато часу у вас займають збори перед виходом з дому? Для вас не проблема, стрибнути в джинси й кеди та вирушити на зустріч?
– Для зустрічей особистих і ділових обираю сукні, але збираюся дуже швидко. Коли сукні входять в звичку, на це йде не більше часу, ніж на джинси.

Ви соціально активні? Спілкуєтеся з шанувальниками в мережі?
– Я – запійний користувач мереж. Часом не виходжу цілодобово, часом видаляю всі посилання з телефону і комп’ютера.

Ваше ставлення до Інтернет-знайомств? І чи можуть вони призвести до міцних стосунків?
– Думаю, що будь-які знайомства можуть призвести до міцних стосунків. Важливо одне, наскільки міцні у вас стосунки з самим собою – чого ви хочете від життя, від партнера, від себе.

Якими якостями повинен володіти чоловік, щоб вам сподобатися?
– Мені вже одного разу сподобався чоловік – мій чоловік Андрій. Разом ми десять років. Познайомилися в офіс-центрі, наші компанії були в сусідніх офісах. Що найголовніше в ньому для мене? Інтелект, щирість, пристрасть до життя і нових знань. У такому ключі ми й намагаємося виховувати нашого сина Дмитра.

Як у вашій родині розподіляються обов’язки по дому?
– Кожен робить те, що йому більше подобається. Ненавиджу прасувати, чоловік це робить без проблем. Я із задоволенням готую. Але ми – взаємозамінні, чіткого розподілу немає.

А як проводите вільний час в межах міста?
– Обожнюю рибалку з усією родиною в будь-яку погоду. Люблю снорклінг, дайвінг, вейкбордінг.
Хочеться встигнути все, але іноді це здається неможливим – і займатися улюбленою справою, і бути діловою людиною, і дружиною, і матір’ю, і мандрівником. Але я намагаюся охопити все це. Поки виходить.

Ольга Литовченко

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

9 thoughts on “Олена Андрейчикова – жінка як жінка

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. 10171 707549You could certainly see your enthusiasm within the function you write. The world hopes for a lot more passionate writers like you who arent afraid to say how they believe. Always go soon after your heart. 3729

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  6. 261762 866918It is a shame you dont have a donate button! Id most surely donate to this outstanding web site! I suppose inside the meantime ill be pleased with bookmarking and putting your Rss feed to my Google account. I appear forward to fresh updates and will share this blog with my Facebook group: ) 539393

  7. 428713 747415Hi there, i just thought i would publish and now let you know your internet sites style is really smudged within the K-Melon browser. Anyhow sustain in the really great function. 222447

Залишити відповідь