Одягни його шапочку

«Шапочка і Кит» ― прониклива та емоційна дитяча книга про боротьбу з лейкозом, яку варто «прописати» й усім дорослим.

«Дитячий» досвід Катерини Бабкіної розпочався у 2014 році: вона написала «Гарбузовий рік». У книзі йдеться про виростання та дорослішання, про дитинство як джерело, до якого ми всі повертаємося. Дуже чітко у ній проходить сюжетна лінія Рената ― хлопчика в інвалідному візку, якого сестричка називає метеликом, бо він в усьому бачить хороше, а його візок відкидає схожу на крила тінь.

Наступна і поки що остання дитяча книга Бабкіної ― «Шапочка і Кит» з талановитими ілюстраціями Юлії Пилипчатіної. Тут сюжет цілком крутиться навколо онкохворого хлопчика. У одному з інтерв’ю Катерина казала, що писала, опираючись на консультації багатьох людей, причетних до сфери паліативної медицини.

Головний герой — хлопчик Шапочка, що хворіє на лейкоз і ввесь останній рік провів у лікарні. Одного весняного дня він зустрічає Кита, і вони стають приятелями. Це трохи нагадує «Малого та Карлсона» Астрід Ліндгрен.

На цьому закінчується дитяча історія і починається доросла. Хлопчикові 8 років, але він ще ніколи не був у школі. Через хворобу йому не можна спілкуватися з однолітками, собаками та іншими потенційно небезпечними об’єктами. Мама і тато розлучені, і вона будує взаємини із новим бойфрендом, а це не подобається бабусі, та й тато не надто у захваті. Іншими словами, життя маленького хлопчика Шапочки дуже звичайне і подібне на справжнє життя, про яке зазвичай не пишуть в дитячих книжках.

Світ Шапочки, його уявлення про дружбу, смерть, кохання, майбутнє і все інше зумовлені його дуже відмінним від інших дітей досвідом. Його розуміння світу може виявитися чеснішим і глибшим, аніж у багатьох дорослих. Воно не засмічене тим, що йому могли б розповідати у школі, на вулицях, з чим він міг би зіткнутися у транспорті або продуктовому. Але те, що його світогляд формувався відмінно від уявлення решти світу, також робить хлопчика аутсайдером.

Такі книги є хорошим приводом до розмови з дітьми (і дорослими) про інших людей, які мають відмінні від наших можливості, свої небезпеки, хвороби і потреби, але так само мають бути улюбленими і щасливими.

З допомогою книги Катерина Бабкіна планує зібрати 1.000.000 гривень для фонду «Таблеточки»: 5 гривень з продажу кожного примірника підуть на лікування і підтримку онкохворих дітей. На додачу до книги, навесні обіцяють випустити інтерактивний мобільний додаток.

Дочитайте і відкладіть «Шапочку і Кита» вбік. Найбільше питань викликає кінцівка. Книга Катерини Бабкіної кожним словом заслуговує, щоб її прочитали. Вона страшенно сумна і кумедна водночас. Там є і про дуже хороші речі (які все одно також невеселі). Шапочка розповідає, як бути добрими і цікавитися світом, навіть коли розумієш, що насправді усе погано.

Багатьом дорослим варто цьому навчитись. Сподіваюся, Катерина Бабкіна і далі буде розповідати такі історії: у неї це дуже добре виходить.

Схожі книги: «Малюк і Карлсон» Астрід Ліндгрен, «У дзеркалі, у загадці» Юстейна Ґордера, «Гарбузовий рік» Катерини Бабкіної.

Катерина Кролевська

Купити в Yakaboo.ua

7 thoughts on “Одягни його шапочку

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  5. 66574 458791Hello! I just wish to give an enormous thumbs up for the very good info you might have correct here on this post. I can be coming once more to your weblog for far more soon. 47274

Залишити відповідь