“Ненудна” класика: топ-25 читачів

Редакція “BuzzFeed” провела опитування серед учасників спільноти видання, щоб дізнатися, які класичні книги вони читали з особливим задоволенням. Пропонуємо вам підбірку обраних порад з коментарями користувачів.

1. Джон Стейнбек «На схід від Едему»
“Ця книга сповнена чудовими образами, завдяки яким читач повністю занурюється в роман. Герої прописані з чудовою глибиною, і лінія кожного цікава. Тут рівно стільки хороших діалогів, щоб читач не почував себе засипаним репліками або вмирав від нудьги”

2. Сільвія Плат «Під скляним ковпаком»

“Під скляним ковпаком” Сільвії Плат – прекрасна книга, і мені не хотілося, щоб вона закінчувалася. Жодна дівчина – чи юнак, все одно – не повинні вирости, не прочитавши її “- Еліс Чадвіл.

3. Шарлотта Бронте «Джейн Ейр»

«Я чула, деякі описують цю книгу, називаючи її нестерпно нудною, але для мене вона приваблива тим, як в повній мірі авторка висловилась, як це бути жінкою. Головна героїня некрасива і не може похвалитися шляхетним походженням, і вона аж ніяк не виняткова у багатьох відношеннях, але, як і будь-яка людина, вона дуже складна. У Джейн є своя історія, страхи, інтереси, прагнення; вона відчайдушно бореться з минулим, любить чоловіка з дуже непростим характером і, що найголовніше, приймає себе і чинить так, як вважає за потрібне. На мою думку, ця книга непідвладна часу, і вона містить послання, зрозуміле жінці будь-якої епохи»- Емма Келлоу.

4. Габріель Гарсіа Маркес «Сто років самотності»
«Минулого літа я буквально закохалася в цю книгу і просто не могла не знайти для неї місця на своїй забитій книжковій полиці. Єдине слово – чарівно»- Кеті Хілл.

5. Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів»
«Мене ніколи не засмучувало те, що я була схожою на Енн кольором своєї шевелюри або буйною фантазією, але завжди знаходиться якась дурна казка, зазвичай про те, як Енн потрапляє в неприємності – так зазвичай і буває з дітьми, і так було і в 1800- х. Мені завжди подобалося, що вона була справжньою, нехай її мова і була дещо химерною, і часом вона сперечалася з дорослими, проте знала, що таке шкільне суперництво, і навіть рятувала чиєсь життя»- Колін Дітріх.

Фото - One Flew Over the Cuckoo's Nest

6. Кен Кізі «Пролітаючи над гніздом зозулі»
«Мені довелося читати цю книгу за програмою в старших класах, і я з подивом зрозумів, що мені хочеться читати її й поза навчанням. Оповідач, герої, стиль – непомітно для себе я дуже захопився. І все ще згадую цей роман із захопленням»- connieg4d2f12c22

Фото - Rebecca

7. Дафна дю Морье «Ребекка»

«Ця книга прекрасна, похмура, і вам захочеться негайно її перечитати, тільки щоб переконатися: оповідачка дійсно не назвала своє ім’я. Головна героїня оточена воістину загадковою таємницею, а стежити за еволюцією оповідачки не менше захопливо. Те, що вона не називає себе, зайвий раз підкреслює, як пам’ять про Ребеку немов відсуває безіменну героїню на другий план – це приголомшливо. Я б рекомендувала цю книгу всім»- Ембер Фратезі.

8. Френсіс Скотт Фіцджеральд «Ніч лагідна»

«Цей роман сповнений меланхолії, яка все ж не тягне вас на дно; а ще він реалістичний без зайвої похмурості й бруду, і зворушливий, але не викликає відчуття, ніби ви дивитеся чергову солодкаву екранізацію Ніколаса Спаркса. Герої та фон змушують читача відчувати себе так, немов він народився не в той час, і при цьому відчувати величезну подяку за те, що в його час людям вже не властива схильність до придушення своїх емоцій. Ця книга до болю прекрасна, і читати її – справжня насолода»- Аріель Лінн Рут.

Фото - Трещина во времени

9. Мадлен Л’Енгл «Тріщина в часі»
«Я знаю, що багато моїх ровесників звеличують Гаррі Поттера і саме йому зобов’язані любов’ю до читання. Не зрозумійте мене неправильно, я теж люблю Гаррі Поттера, але читача з мене зробили книжки Л’Енгл. У дитинстві я асоціювала себе з Мег, та й коли подорослішала, не відмовляюся від цього. На мою думку, ці книжки пройшли випробування часом. У них є все, що потрібно для гарної історії. Далеко не всі з тих, хто їх читав, залишилися байдужими»- Кріссі Грейвз.

10. Михайло Булгаков «Мастер и Маргарита»

«Я прочитала цю книгу в курсі російської літератури XX століття і відразу закохалася в її стиль. Це прекрасно виконане свідоцтво утисків Радянської держави, а весь роман написаний дотепно і саркастично»- Рейчел Уолдон.

11. Джозеф Хеллер «Пастка-22»

«Це, напевно, одна з найсмішніших книжок на світі, і єдина, яка змусила мене сміятися вголос. Гіперболізовані герої укупі з похмурими й тривожними декораціями Другої світової війни водночас розважають і викликають занепокоєння. Якщо ви ще не читали цей роман, терміново виправляйте ситуацію!»- Таня Харріс.

Фото - Dune

12. Френк Герберт «Дюна»
«Для мене роман «Дюна»- король наукової фантастики. Я перечитую цю книгу як мінімум раз на два роки, коли мене охоплює бажання зануритися в якусь космічну епопею. І кожен раз я зустрічаю деталі, які перш випали з поля моєї уваги, якусь ознаку або непомічену раніше рису одного з героїв»- Бен Гулдінг.

13. Джейн Остін «Гордість і упередження»

«Я завжди побоювалася братися за «Гордість і упередження»- мені здавалося, що буде нудно. Але коли я, нарешті, зробила це, то виявила, як тонко прописані стосунки між героями та з яким розумним гумором. «Гордість і упередження» – чудова книга для відпочинку, це сповнений чарівності спосіб втекти від дійсності й не варто ним нехтувати»- Елізабет Рід.

Фото - Franny and Zooey

14. Джером Д. Селінджер «Френні і Зуї»
«Скільки людей радять почитати Над прірвою в житі, але я люблю Селінджера за інший твір , наприклад, « Френні й Зуї», тому що Холден Колфілд ПО-СПРАВЖНЬОМУ випробовує терпіння читачів» – galaxypilot

Фото - In Cold Blood

15. Трумен Капоте «Холоднокровне вбивство»

«Для залучення читацької уваги вистачило б і того, що роман заснований на реальному злочині, але він до того ж примудряється бути емоційним, а також розповідає унікальну історію джерел впливу в Америці 1950-60-х років» – izzyh3

Результат пошуку зображень за запитом "дерево растет в бруклине"

16. Бетті Сміт «Дерево росте в Брукліні»
«Може, це і не класика в повному розумінні слова, але це ідеальний роман дорослішання, одночасно захопливий і сумний. У ньому дійсно добре описане становлення особистості, а його сміливі та сильні герої надихають читача»- karismjn

Результат пошуку зображень за запитом "Артур Миллер «Суровое испытание»"

17. Артур Міллер «Суворе випробування»
«Хоча це і п’єса, але сценічні ремарки віртуозно розкривають алегорію тексту. У сучасних політичних обставинах така книжка змушує голову працювати»- Алана Джоан.

18. Рей Бредбері «451 ° за Фаренгейтом»
«Є якась особлива краса в тому, як талановито автор підійшов до теми цензури й сліпого підпорядкування встановленим правилам, яке люди вибирають замість того, щоб ставити питання і висловлювати власну думку. Історія, розказана з точки зору пожежного, який підпалював, а не гасив, «451 ° за Фаренгейтом» веде читача в захопливу подорож, яка починається в той момент, коли у героя вперше виникає питання до навколишньої дійсності»- Сів Торрес.Фото - Граф Монте- Кристо. Том 1

19. Олександр Дюма «Граф Монте-Крісто»
«У цій книжці стільки деталей, що про все і не розкажеш. Дух пригод, внутрішні переживання героїв, мова оповіді, сам сюжет – все це разом втілилося в чудовій історії»- Ева Дональд.

20. Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт, або Туди і звідти»
«Я отримала« Хоббіта »в подарунок на своє 10-річчя, і ця книжка негайно захопила мою уяву. Мені подобаються гарні пригодницькі книжки, особливо якщо в центрі сюжету впертий персонаж, який отримує те, що заслуговує. Глава «Загадки в темряві» з Голлумом взагалі настільки хороша, що й донині здатна мене захопити. До того ж в книзі є епічні битви, моторошні чудовиська, дракон, сторожі скарбів – що ще потрібно для щастя? »- Julied43c2eec1c

21. Харпер Лі «Убити пересмішника»
«Вперше я відкрив цю книгу в 11 і протягом наступних десяти років щорічно перечитував, і кожен раз мені ставало сумно, коли роман добігав кінця, тому що я ніби заново прив’язувався до героїв. Ця історія написана просто і красиво, так що не доводиться продиратися через застарілі слівця, намагаючись зрозуміти зміст тексту»- hannahd22

Фото - The Woman in White

22. Уїлки Коллінз «Жінка в білому»
«Мама роками дошкуляла мене, щоб я прочитала «Жінку в білому», а в один прекрасний день просто увійшла в кімнату і поклала книжку на моє ліжко. І я не змогла відірватися, так що рекомендую цей роман всім любителям класики й психологічних трилерів. Якийсь час автор набирає обертів і готує сцену, але варто, нарешті, влаштуватися на своєму місці, і сюжетні повороти змусять вас мучитися здогадками. Крок за кроком нагнітається така напруга, з якою може потягатися не всякий сучасний трилер. Попри класичний стиль і мову, сьогодні ця історія про владу, маніпулювання, становище жінки як і раніше є свіжою і цікавою»- sallymh2

Фото - A Clockwork Orange

23. Ентоні Берджесс «A Clockwork Orange»
«Це страшна і груба книга, але в ній глибоко вивчається природа конфлікту добра і зла. Цей роман завжди буде серед моїх улюблених. Крім того, він був заборонений, а це незмінно викликає цікавість»- mickeym4ed6c7b5a

24. Оскар Уайльд «Як важливо бути серйозним»
«Це вікторіанська романтична комедія, яка висміює багатеньких матеріалістів. Соціальна складова і сьогодні не втратила своєї актуальності. У цьому творі уїдливо і ясно подаються всі недоліки вікторіанської еліти, до того ж майже кожен рядок переповнений їдким сарказмом. Оскар Уайльд чудовий, і для мене немає п’єси розумнішої і смішнішої, ніж ця “- Рейчел Брукс.

Фото - A Tale of Two Cities

25.Чарльз Діккенс «Повість про два міста»
«Коли в старшій школі нам потрібно було читати «Повість про два міста », я просто закохався в цю книгу. Взагалі-то зазвичай я пручався і не хотів читати книжки з обов’язкового списку, тому що вони відволікали від тих, які дійсно були мені цікаві, але цей роман я прочитав за тиждень. Наводжу це як аргумент для тих, хто вважає книги Діккенса сухими та нудними»- Джеймі Седлер.

Джерело: Buzzfeed

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

84 thoughts on ““Ненудна” класика: топ-25 читачів

 1. Я покупал тут Книги » Художественные книги » Остросюжетная литература » Зарубежная литература товаромания.рф/index.php?cat=163260 доставили бесплатно

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 5. Howdy are using WordPress for your blog platform?

  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create
  my own. Do you need any html coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 6. Hi, i feel that i saw you visited my site so i came
  to go back the want?.I’m attempting to in finding issues to improve my web site!I
  guess its adequate to make use of some of your concepts!!

 7. Thanks for one’s marvelous posting! I definitely enjoyed
  reading it, you might be a great author.I will make certain to bookmark your blog and will
  eventually come back down the road. I want to encourage
  you to ultimately continue your great writing, have a
  nice afternoon!

 8. Its such as you learn my thoughts! You appear to grasp so much approximately this,
  like you wrote the e book in it or something. I believe
  that you simply could do with some percent to power the message house a bit,
  but instead of that, this is excellent blog.
  A great read. I will certainly be back.

 9. I’m extremely impressed with your writing skills as well as
  with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did
  you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one
  today.

 10. Yesterday, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested
  to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My
  iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

 11. Hi, I think your website could be having web browser compatibility issues.
  When I take a look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in IE, it’s got some overlapping issues.

  I simply wanted to give you a quick heads up! Other than that, excellent
  website!

 12. hey there and thank you for your information – I have definitely picked up something new from right here.
  I did however expertise a few technical points
  using this web site, since I experienced to reload
  the website lots of times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high-quality score if advertising
  and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your
  respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 13. Thanks for every other informative website.
  The place else may I am getting that type of information written in such an ideal means?
  I’ve a mission that I am simply now running on, and I’ve been on the glance out for such information.

 14. I got this web site from my friend who told me on the topic
  of this site and now this time I am visiting this web page and reading very informative articles at this time.

 15. I believe everything said made a great deal of sense.

  But, think on this, what if you composed a catchier title?

  I ain’t saying your content isn’t good., but what if you added
  a post title that makes people desire more? I mean "Ненудна" класика: топ-25 читачів – Блог Yakaboo.ua is kinda plain. You could peek at
  Yahoo’s front page and note how they create article headlines
  to grab people to open the links. You might try adding a video or a pic or two to grab
  people excited about everything’ve got to say. In my opinion, it would
  bring your blog a little livelier.

 16. A person necessarily lend a hand to make seriously articles I might state.
  This is the first time I frequented your website page and thus far?
  I amazed with the analysis you made to create this particular
  put up amazing. Great process!

 17. I’m gone to convey my little brother, that he should also
  pay a quick visit this weblog on regular basis to take updated
  from most up-to-date information.

 18. Hello! Would you mind if I share your blog with my twitter
  group? There’s a lot of folks that I think would really enjoy
  your content. Please let me know. Cheers

 19. Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to figure out if its a problem on my end
  or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.

 20. Right here is the perfect site for everyone who wants to find out
  about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
  You definitely put a fresh spin on a subject that’s been discussed
  for ages. Great stuff, just wonderful!

 21. Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading it,
  you’re a great author.I will be sure to bookmark your blog and may come back from now on. I want to encourage
  continue your great writing, have a nice afternoon!

 22. I must thank you for the efforts you have put in penning this website.
  I’m hoping to check out the same high-grade blog posts from
  you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own, personal blog now
  😉

 23. Hello just wanted to give you a quick heads up and let you know
  a few of the pictures aren’t loading correctly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 24. Oh my goodness! Impressive article dude! Thank
  you so much, However I am going through problems with your RSS.
  I don’t understand why I can’t join it. Is there
  anybody else having identical RSS issues? Anyone that knows the solution will you kindly respond?
  Thanks!!

 25. Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good success. If you know of any please share.

  Kudos!

 26. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?
  My website has a lot of unique content I’ve either authored myself or outsourced but it seems a lot of
  it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you
  know any ways to help protect against content from being ripped off?

  I’d certainly appreciate it.

 27. Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyway, just wanted to say wonderful blog!

 28. Admiring the dedication you put into your site and detailed information you offer.

  It’s good to come across a blog every once in a while that
  isn’t the same unwanted rehashed information. Fantastic read!

  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 29. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt
  donate to this fantastic blog! I suppose for
  now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to new updates and will share this site with my Facebook group.
  Chat soon!

 30. Thank you for another informative web site. The place else
  may just I am getting that kind of info written in such a perfect means?
  I have a project that I’m just now running on,
  and I’ve been at the look out for such information.

 31. Thanks for your personal marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you’re a great author.I will remember to bookmark your blog and definitely
  will come back someday. I want to encourage
  continue your great job, have a nice morning!

 32. You’ve made some decent points there. I checked on the internet for
  more info about the issue and found most people
  will go along with your views on this site.

 33. I got this web site from my buddy who told me regarding this web site and at the moment this time
  I am browsing this web page and reading very informative
  posts at this place.

 34. I believe this is among the most vital information for me.
  And i am satisfied reading your article.
  However should statement on few basic things, The site taste is perfect,
  the articles is truly great : D. Good job, cheers

 35. Admiring the dedication you put into your blog and in depth information you offer.
  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same
  outdated rehashed material. Wonderful read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 36. The other day, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive
  a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it
  with someone!

 37. Spot on with this write-up, I really believe this site needs much more
  attention. I’ll probably be back again to read more, thanks
  for the information!

 38. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar
  one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything
  you can advise? I get so much lately it’s driving me crazy so any help is very much appreciated.

 39. I’m not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission.

 40. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the
  post. I’ll certainly comeback.

 41. Right here is the right web site for anybody who hopes to understand this topic.
  You understand so much its almost hard to argue with you (not
  that I actually would want to…HaHa). You certainly put a
  new spin on a subject that’s been written about for many years.
  Excellent stuff, just great!

 42. I’m extremely inspired together with your writing skills as smartly as with the structure for
  your blog. Is that this a paid subject matter or did
  you customize it yourself? Anyway stay up the excellent high quality writing, it is uncommon to see a great weblog
  like this one these days..

 43. Definitely consider that that you stated. Your favorite justification seemed to be on the
  internet the simplest thing to remember of. I say to you, I certainly get irked even as people consider worries
  that they just don’t know about. You controlled to hit
  the nail upon the top and outlined out the entire thing with no
  need side effect , people can take a signal. Will probably be again to
  get more. Thanks

 44. Hey there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Many thanks!

 45. Hello there, I do believe your web site could possibly be having internet browser compatibility
  problems. When I look at your website in Safari, it looks fine however when opening in IE,
  it’s got some overlapping issues. I just wanted to provide you with a
  quick heads up! Other than that, great site!

Залишити відповідь