“Все це міфи, що розповсюджуються видавцями, – нібито люди хочуть читати легку літературу”, – говорив Умберто Еко. Насправді велична людина, письменник, філософ, вчений. Чомусь здавалося, що він не піде ніколи, настільки глобальними, глибокими та справедливими були його думки та висловлювання. Складно уявити світове інтелектуальне життя без нього. Книги Умберто Еко саме не є “легкою літературою”, проте шанує їх широке середовище – від студентів, до політиків.
За написання романів Еко взявся, коли йому вже було п’ятдесят. Його перший роман “Ім’я рози” вийшов у 1980 році, а останній – “Номер нуль” був опублікований після п’ятирічної перерви і обіцянки більше ніколи не писати у 2015 році. Змови, інтриги, темні сторінки історії, приховані смисли, лабіринти таємниць – у цьому весь Еко. Ніколи не знаєш, де трапиться наступний неочікуваний поворот.
Він чекав смерті, за його ж словами, з деяким нетерпінням, щоб перевірити фразу свого друга “У час смерті все стане ясно” і зрозуміти, якою була основна ідея його життя.
В українському перекладі книжки Умберто Еко виходили у видавництвах “Видавництво Старого Лева”, “Фоліо”, Laurus, “Мандрівець”, російською його видавали Corpus, “Симпозиум”.
Ми склали рейтинг книг великого італійця, на основі того, які з них найчастіше обирали покупці в Yakaboo.ua. Примітно, що українські переклади випередили аналогічні російські видання за популярністю. До списку також увійшли дві книжки англійською мовою, випущені видавництвом Phoenix.
- “Номер нуль”
- “Не сподівайтеся позбутися книжок”
- “Iм’я рози”
- “Маятник Фуко” (укр.)
- “Нулевой номер”
- “Имя розы”
- “Маятник Фуко” (рус.)
- “Празький цвинтар”
- “Не надейтесь избавиться от книг!”
- “Бавдолiно”
- “Як написати дипломну роботу”
- “Сказать почти то же самое. Опыты о переводе”
- “Три оповідки”
- “Пражское кладбище”
- “Таємниче полум’я цариці Лоани”
- “Картонки Минервы”
- “Сотвори себе врага. И другие тексты по случаю”
- “Искусство и красота в средневековой эстетике”
- “Баудолино”
- “Заметки на полях “Имени розы”
- “Откровения молодого романиста”
- “Mouse Or Rat? Translation as Negotiation”
- “Serendipities: Language And Lunacy”
- “От древа к лабиринту. Исторические исследования знака и интерпретации”
- “Полный назад!”
- “История иллюзий. Легендарные места, земли и страны”
- “Поэтики Джойса”
Читайте також: Умберто Еко: Справжня література – це завжди про лузерів
13 thoughts on “Найкращі книжки Умберто Еко за вибором читачів”