Комікси — книги, що привертають дітей до читання

Чи можна книжку, в якій картинки переважають над текстом, ставити в один ряд зі звичайним художнім твором? Чи виконує вона так само освітню і розвивальну функції? Виявляється, що так – адже комікси дозволяють дітям ніби “вживлятися” в історію, що розповідається, і разом з героями досліджувати, долати перепони, вчитися і фантазувати.

Нове покоління, що не читає…

Діти в Україні читають дуже мало, про що свідчать численні статистичні дані. Та ми й самі можемо спостерігати, як вони тягнуться не до книг, а до планшетів, смартфонів, комп’ютерів… Сумно, але це правда. І це при тому, що, аби бути конкурентними в майбутньому, наші діти повинні отримувати необхідні якісні знання вже сьогодні! До того ж саме освічені, успішні громадяни зможуть побудувати сильну і процвітаючу державу, про яку ми мріємо.

У видавництві “Ірбіс Комікси” стверджують, що насправді кожна дитина любить читати — потрібно лише знайти правильний підхід до справи, тобто запропонувати дітям те, що їм цікаво. Один з варіантів — читати комікси.

Чому саме комікси?

Книги-комікси можуть допомогти кожній дитині стати завзятим читачем — мандрівником у світі безмежних знань та неперевершених відкриттів.

Сюжет коміксів зазвичай ґрунтується на дії. Персонажі постійно перебувають у русі. Тут рідко трапляються епізоди, де герой спить чи просто байдикує. Персонажі безперервно щось обговорюють, розповідають, про щось інформують, щось обіцяють, забороняють… Тому діти, які читають комікси, – не нудьгують, навпаки — із захопленням стежать за перебігом подій. У коміксах динаміка простежується на кожній сторінці, інформація, що міститься в картинках, усуває потребу в тривалих описах, завдяки чому легше сприймати і розуміти текст.

ирбис3

Психологами розвинутих країн світу давно доведено, що такі книги створюють особливий зв’язок із малим читачем. Він уявляє себе героєм твору, і це дуже добре, бо комікси — позитивні, та головне — повчальні книги. Вони розвивають фантазію, адже маленькі читачі разом із героями мандрують різними містами, зустрічають нових персонажів і в своїй уяві пробують власні сили у вирішенні завдань та досягненні мети.
Комікси неймовірно популярні у всьому світі, а от українські діти довгий час були позбавлені можливості читати такі книги.

Всесвітньовідомий комікс про Джеронімо Стілтона вже в Україні

Команда видавництва «Ірбіс Комікси» розпочала видання в Україні світового бестселера – комікса про пригоди Джеронімо Стілтона, головного редактора газети «Гризун», що разом зі своєю родиною подорожує в часі на Супермашині та прагне перешкодити котам-піратам змінити хід історичних подій. У кожній книзі діти разом із головними героями досліджують нову історичну подію, наприклад будівництво Ейфелевої вежі чи Колізею, знайомляться з відомими особистостями минулого — Моцартом, Марко Поло, Колумбом. І всі історії подано в малюнках!

ирбис2

Уже вийшли з друку українською мовою перші три книги: «Відкриття Америки», «Таємниця Сфінкса» та «Шахраї в Колізеї». Усього в серії 17 книг-коміксів для дітей на історичну тематику. Усі — із захопливими малюнками, дуже пізнавальні.

У першій книзі пригод Джеронімо Стілтона «Відкриття Америки» герої переносяться у часи Христофора Колумба услід за котами-піратами, які хочуть присвоїти собі честь відкриття Америки. На Джеронімо та його друзів чекає довга та нелегка подорож Атлантичним океаном разом з експедицією Колумба.

У другій книзі «Таємниця Сфінкса» команда героїв потрапляє на будівництво однієї з найвідоміших споруд світу — Сфінкса, що має тіло лева та голову людини. Але коти-пірати прагнуть змінити історію і переконати фараона побудувати Сфінкса зовсім по-іншому! Звісно, рятівники історії прагнуть завадити підступним планам котів-піратів.

У третій книзі «Шахраї в Колізеї» Джеронімо Стілтон та його команда вирушають до Стародавнього Риму, країни гладіаторів, а саме у 80-й рік нашої ери, в часи відкриття одного з найбільших амфітеатрів світу – величного Колізею. Яким був Рим у ті далекі часи?

Насамкінець

Комікси можуть зробити велику справу: прищепити дітям любов до книги, перетворити читання з нудного та примусового заняття на цікаве та радісне. Ваші діти знатимуть, що читання – це приємнe проведення часу, отримання безцінних знань. З кожною сторінкою нової книги вони відкриватимуть для себе нові скарби нашої цивілізації. Не вірите, сумніваєтеся? А спробуйте та переконайтеся!

5 thoughts on “Комікси — книги, що привертають дітей до читання

  1. Can I simply say what a relief to discover somebody that actually knows what they are talking about on the net.
    You actually know how to bring an issue to light and make it important.
    More and more people have to check this out and understand this side of the story.
    I was surprised you aren’t more popular since you surely have the gift.
    0mniartist asmr

Залишити відповідь