Гарячі пиріжки Форуму видавців: збірка оповідань #Невимушені

Діагноз: до Форуму менше місяця. Видавництва на фінішній прямій із допрацювання новеньких текстів. Серед новинок цього року не лише рясний набір перекладної прози, а й новинки української сучасної літератури. Потрошки будемо знайомити вас із найцікавішими новинками, які варто внести у to read list.

Післямова Любко Дереша у книжці Марка Лівіна “Бабине літо” стала передумової нової збірки. “Невимушеними” Дереш назвав покоління, до якого належить Лівін, і представником якого є його герой.

#Невимушені – збірка оповідань українських молодих авторів – Катерини Бабкіної, Мирослава Лаюка, Марка Лівіна, Ірини Цілик, Артема Чеха. Книжка виходить у харківському видавництві Віват. Автор післямови Володимир Єрмоленко. Автори оповідань розповіли у Facebook, про що їхні оповідання:

14074387_1197128950329161_492745354_o

Катерина Бабкіна, письменниця, авторка книжки “Шапочка і кит”, “Щасливі голі люди” та інших: “Моя повість в цій книжці називається “Піф”, пам’ятаєте, була така собака з французьких коміксів. Але це не про собаку. Це про дитинство, втрати, вибір і любов. Крім моєї, там іще чудесні історії. ‪#‎невимушені‬ – перша спроба співпраці з новим видавцем, аєє. Чекайте восени на Форумі Видавців.”

Іра Цілик, письменниця, режисер, авторка збірки оповідань “Червоні на чорному сліди” та інших: “У мене є вірш “Канікули”, а в ньому строфа – “поранені в серце минулими шлюбами, смішними любов’ями, грішми, людьми, ми дуже старанно нікого не любимо і надто самі недолюблені ми”. До Форуму у харківському видавництві “Віват” вийде прозова збірка ‪#‎невимушені‬, в якій серед інших буде й моє нове оповідання “Канікули”, написане приблизно на ту ж, заявлену вище тему. Здається, цей текст вийшов ще більш кіношним, ніж завжди; то майже сценарій, сама бачу. Виглядатиме, певно, дуже особистим, але ні, автобіографічного там, насправді, мало… Цікавий досвід. По-перше, знайомство з новим для мене й очевидно симпатичним видавництвом. По-друге, я знову зустрінуся з моїм чоловіком під спільним дахом одного видання і вперше (здається?) – з іншими авторами, чиї оповідання тут зібрані. А, по-третє, нова книжка, йоу.”

Артем Чех, письменник, військовий, автор книжки “Цього ви не знайдете в Яндексі” та інших: “Якось так сталося, що на війні я багато писав. Між постами і виходами, між буденними клопотами і заклопотаними буднями. Там взагалі від депресій і пригніченого настрою мене рятували дві речі: спорт і писання. Коли видавництво “Віват” запропонувало взяти участь в проекті ‪#‎невимушені‬, я одразу погодився, тому що вже знав, про що писатиму. І написав дуже швидко (рекордно для мене) – за півтори доби (згадалося, як хтось з наших насипав з ПКМа по імовірному ворогу, а я в планшеті дописував абзац:)).
Це найбільше моє оповідання майже про війну, майже про любов і здебільшого – про те, чого зі мною не відбулося після дембеля, хоча відбувалося кожного разу, коли я приїздив до Києва у відпустку. Це майже автобіографічне і багато в чому відверте оповідання можна почитати в новій книжці видавництва “Віват”. Воно там останнє, якщо що (я завжди в усіх антологіях та збірках – останній, і в шкільному журналі завжди був у кінці списку). Хоча ні, після мого оповідання йде післямова Володимира Єрмоленка, яка заслуговує бути окремим твором, адже саме в ній найширше і найглибше розкривається тема невимушених.
А взагалі, нас там п’ятеро. І кожен невимушений по-своєму, як, власне, і нещасний.”

Мирослав Лаюк, письменник, переможець літпремії Літакцент, автор збірки “Метрофобія” та “Осоте!”: “Ось яка гарненька книжечка скоро буде. тут оповідання від 5 авторів, серед яких і я. Твір називається “Суперстар”. Це про одного сильно наполегливого молодчика, який прагне стати суперзіркою – і його, звісно ж, недооцінює людство. Ширше – це твір, як сказав у післямові Володимир Єрмоленко, про те, «як швидко люди забувають» і як «легкість може бути важкою». А тут – ширший коментар, а також трохи інформації про ще одну мою книжку: «Персонаж мого оповідання дуже хоче стати суперзіркою, виділитися з маси (але в цьому пориві він стає банальним, адже таких, як він, багато). Він не сильно талановитий, але дуже наполегливий, не надто співчутливий, але дуже «модний». Його проблеми пов’язані з великими амбіціями і неможливістю їх втілити – важко знайти більш трагічних істот, ніж ті, у яких великий зазор між бажаним і дійсним. Він жорстокий у своїй егоцентричності, бажає тільки брати і нічого не віддавати. Але я не збираюся його засуджувати. Хтось здатен борсатися і деколи прориватися крізь умови, які стискають, а в когось – не вистачає м’язів, розуму і душі. Зрештою, завжди відбувається забуття – людську одиницю забувають через місяць після того, як вона засвітилася на екрані; якщо ти менш-більш відомий – тебе забудуть за сотню чи кілька сотень років; навіть найзначніших забудуть – тисяча років є мізерією з погляду космосу. Всі покоління будуть забуті. Але це не скасовує того, що, можливо, окрема мить – не менш цінна, ніж ціла вічність», — говорить про свій текст Лаюк (цитата із fashioneditor).”

Марк Лівін, письменник, автор книжки “Бабине літо” та інших: “У мене виходить нова книга — прям до Форуму у Львові. Не тільки моя, а ще 4-х талановитих молодих колег, які наважились написати дуже особисті оповідання про цінності нашого покоління. Я вклав у цей текст значно більше себе у порівнянні з попередніми книгами. Майже місяць проводив над оповіданням по 8-10 годин: вичитував інформацію про те, як говорити з маленькими дітьми про втрати (дуже-дуже мало корисного), малював, креслив, вирізав, компонував і тільки потім писав (майже під чистовик). Так за 24 дні створився #‎стриж_чорний, у якому одна мить — як все життя — і навпаки. Для читача, який зі мною давно — це спін-оф до книги ‪#‎бабине_літо‬, для нового читача — цілісна розповідь про тінь втрати, яка лягає на свідомість дитини. Редагував книгу Ростислав Мельників, післямову написав Володимир Єрмоленко — це все під чіткою координацією Світлани Скляр. Добре вийшло!”

Володимир Єрмоленко, філософ, публіцист, автор книжки “Далекі близькі” та інших: “Дуже хороша збірка, сильні оповідання. Катерина Бабкіна, Мирослав Лаюк, Марк Лівін, Ірина Цілик, Артем Чех. — дуже раджу. Я радий, що долучився (післямовою).”

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

8 thoughts on “Гарячі пиріжки Форуму видавців: збірка оповідань #Невимушені

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  4. 471149 669790Naturally I like your web-site, nonetheless you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it extremely silly to inform you. On the other hand I will certainly come once more once again! 750192

Залишити відповідь