В Стамбулі відкрили книгарню для біженців

фото із FB-сторінки книгарні

Власник книгарні сирієць Самер аль-Кадрі прагне створити куточок батьківщини для біженців, що опинились закордоном внаслідок сирійської війни. У книгарні Pages Bookstore and Cafe в старій частині Стамбула можна читати надворі в тіні дерев, слухати арабську музику та пити каву. Відвідувачі називають заклад затишним.

Аль-Кадрі витратив півроку на організацію закладу. Книганю називають першою арабською книжковою крамницею у цій частині міста.

unnamed (1)

Зараз близько 3 мільйонів біженців із Сирії проживають в Туреччині. Близько півмільйона біженців загинули, коли намагались повернутись додому. Аль-Кадрі був біженцем двічі. У 1982 році він втік із рідного міста Хама під час повстання. З того часу жив в Дамаску. Закінчив університет та відкрив видавничий дім дитячої літератури Bright Fingers. Через політичні погляди у 2012 році видавництво в Аль-Кадрі. відібрали. Звідти він перебрався до Аммана, а потім разом із дружиною до Стамбулу, де і відкрив книгарню Pages (“Сторінки”).

unnamed (2)
Самер аль-Кадрі, власник книгарні

У книгарні можна сидіти та читати безкоштовно. Ця опція створення в першу чергу для сирійських підлітків та дітей. Також книжки можна брати в оренду на місяць за 20 лір (172 грн.)

Читати: У Сингапурі з’явились книжкові автомати

Аль-Кадрі відчуває відповідальність за цих дітей: “Наше покоління не хоче змінюватись.  Всі трагедії, що розгортаються в Сирії, масова втеча свого народу, у цьому всьому є і позитивна сторона – сирійці тепер знають, що є світ за межами своєї батьківщини, вони вийшли з оболонки. А діти жадають знань як ніколи”.

unnamed (3)

Більшість книг в книгарні арабською мовою, проте перекладені із усіх можливих мов. Від бестселера “Код да Вінчі” до російської класики. Найпопулярнішими книжками є “Сорок правил кохання” Еліф Шафак та вже класичні “Колгосп тварин” і “1984” Джорджа Орвелла.

unnamed

До книгарні ходять не лише сирійці, але й курди та турки. Тут спілкуються та знаходять нових друзів.

Також Кадрі заснував ще одне видавництво. Буде видавати книжки молодих сирійських письменників та розповсюджувати на Близькому Сході.  Як книгарня, так і видавництво не є комерційними проектами. Аль-Кадрі сподівається, що заклади зможуть функціонувати завдяки продажу книжок та пожертвуванням для магазину.

Джерело: bookriot.com

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

8 thoughts on “В Стамбулі відкрили книгарню для біженців

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь