Веселун Джеремі Стронг

С женой Джилли. Фото: jeremystrong.co.uk

Чи знаєте ви, що англієць Джеремі Стронг, перш ніж стати письменником, був пекарем і начиняв пиріжки джемом? Тепер він автор понад 100 дитячих книжок і улюблений автор мільйонів діточок. В українському перекладі його книги вийшли в серії “Читання для реготання” львівського “Видавництва Старого Лева”, якому вдалося передати гострий гумор і водночас простоту викладу Стронга.

Краще, ніж він сам, про нього навряд чи хтось розповість. Ось його історія.

“Хто такий Джеремі Стронг?

Насправді, він іноді трохи ненормальний, і дякувати богу. Хто-хто, а я знаю, адже я і є Джеремі Стронг. Мабуть, почну з самого початку, адже я не народився дурнуватим. Я виріс таким, і звинувачую в цьому своїх батьків. Треба ж когось звинувачувати.

Отже, я народився у 1949 році. Так-так, я знаю, що це було в минулому сторіччі і маю бути неймовірно древнім. Хочете вірте, хочете ні, але у мене все ще свої зуби і навіть трохи власного волосся. І в мене на місці всі руки-ноги і все таке, так що життя не така погана річ, правда?

Коли мені було три роки, я випав із вікна спальні на першому поверсі і приземлився на голову. Звичайно, це було боляче! У мене страшенно боліла голова, я зламав праву руку і провів тиждень у лікарні. Здається, дитиною я був схильний до різного роду нещасних випадків.

Я ламав різні кістки, і раз у раз мене зашивали, майже скрізь. Це все тому, що більшу частину часу я проводив в іграх на навколишніх полях. Загалом це виглядало так: їзда на велосипеді зі швидкістю тисяча миль на годину – п’ять швів, падіння з високих дерев – чотири шви, гра в пляшечку – три шви.

У початковій школі мені подобалися ігри, обідня перерва і друга половина дня. Я ненавидів танці, де треба було скакати за руку з дівчатами (і, здається, дівчаткам це теж не подобалося). Потім я перейшов у середню школу, і це було зовсім невесело. Загалом, перші чотири роки були жахливі. Потім потроху справи пішли вгору. На щастя, зараз школи зовсім інші, а в 50-60-х роках у нас були різки, шльопання черевиком, “арешти” і вчителі, які закривали очі на знущання.

Мені завжди подобалося складати і писати історії. Будучи підлітком, більшу частину часу я проводив за написанням любовної лірики для своєї дівчини, поки вона не здалася і не вийшла за мене заміж. Після 30 років спільного життя і двох дітей (вже дорослих Деніела і Джесіки) ми вирішили, що нам не по дорозі й розійшлися. Але залишилися добрими друзями. За два роки я зустрів Джиллі і ми одружилися в червні 2008. Спільно у нас четверо дітей, п’ятеро онуків і три коти.

Протягом багатьох років я писав історії і викладав у початкових школах Кента. Мені подобалося те, чим я займався, ну принаймні, в більшості. Протягом шкільного року викладав, а на канікулах писав і видавав книги. Сьогодні я часто зустрічаю дітей, яких колись вчив. Вони вже дорослі та й самі батьки, і приходять зі своїми дітьми підписати книги. Це прекрасно бачити їх знову і дізнаватися, чим вони займаються (не думаю, що сам би хотів зустрітися зі своїми вчителями знову).

Але в 1991 році я відчув, що прийшов час залишити викладання, що я і зробив. Відтоді пишу книги, відвідую школи, бібліотеки і книжкові фестивалі по всій Великобританії і по всьому світу. І думаю, що у мене найкраща робота в світі!”

Сміховинні книги Джеремі Стронга найкраще підходять 7-річним хлопцям і зірвиголовам.

“Моє почуття гумору застрягло у десятирічному віці”, – говорить він.

Сам Стронг у дитинстві зачитувався Редьярдом Кіплінгом – “Казки просто так”, серією Енід Блайтон “П’ять юних сищиків і вірний пес”, Генрі Вільямсоном – “Видра на ім’я Тарка”, Джеральдом Дарреллом – “Моя сім’я та інші звірі”, а також веселими віршами.

У 18-річному віці він пробував писати цілком серйозні оповідання для дорослих, проте жодне з них не було опубліковано. До 21 року Стронг остаточно переконався, що хоче писати для дітей і смішити їх. Він ніколи не стикався із творчим застоєм, а в ті рідкісні моменти, коли натхнення, буває, загубиться, звертається по допомогу. Перш за все, до своєї дружини, а потім розмовляє з дошкільнятами. І уява знов зацвітає буйним цвітом.

Авторам-початківцям Джеремі Стронг радить багато читати, тримати вуха і очі напоготові, якомога більше писати і ніколи не здаватися.

Книги автора в Yakaboo.ua

8 thoughts on “Веселун Джеремі Стронг

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь