Бестселери січня: лауреати премій, нові старі казки та етичні принципи

Книжка про книгарню, переказ історії про всесвітній потоп з чудовими ілюстраціями, оповідання Нобелівського лауреата Еліс Манро, розкішна книга коміксів і “що таке добре і що таке погано” для дорослих – січневі бестселери на різний вік та інтерес.

1

“Круглосуточный книжный мистера Пенумбры”

Більше мільйона проданих екземплярів у світі та переклади на 26 мов – такий результат недовгого існування цього роману-лабіринту, в якому переплелися таємні знання, конспірологія, магія технологій, пригоди і звичайна людська дружба.

Книгарня – ідеальне місце, щоб сховати кінці у воду. На запорошених далеких полицях містер Пенумбра зберігає книги, яких, якщо вірити Гуглу, не існує. Низка дивніх символів, тиснені золотом палітурки, рідкісні читачі та нічний продавець, якому ексцентричний власник чітко дає зрозуміти: не став питань, а головне – не читай. Але павутиння загадок вже обплітає героя. Пара необережних фраз – і ось вже цілий батальйон друзів – книжники та програмісти з Гугл, знавці античності й фанати “Зоряних воєн” – намагаються розгадати шифр півстолітньої давнини.

2

“Луны Юпитера”

Ось вже тридцять років Еліс Манро називають найкращим у світі автором коротких оповідань. Але український читач дізнався про неї лише після того, як письменниця отримала Нобелівську премію з літератури в 2013 році. Манро порівнюють із Чеховим: вона вміє розповісти історію так, що читачі, навіть ті, що належать до зовсім іншої культури, впізнають в героях самих себе. Так ніби ви зазирнули до неї в гості, і вона, поки заварює чай, розповідає про своїх знайомих – така Еліс Манро та її герої.

Ось і ці дванадцять історій, викладені на перший погляд нехитрою мовою, розкривають дивовижні сюжетні безодні. На якихось двадцяти сторінках Манро примудряється створити цілий світ – живий, відчутний і неймовірно привабливий.

3

“Обладать”

Один з найкращих англійських романів кінця XX століття, за який автору була присуджена Букерівська премія, а пізніше – орден Британської імперії. Втім, слово “роман” можна застосувати до цієї дивовижної прози вельми умовно: чи то це детективний роман ідей, чи то жіночий готичний роман в сучасному виконанні, або лицарський роман на новий лад. Він увесь складається з композиційних і сюжетних фокусів, деталі та епізоди розігруються по декілька разів, на різних сюжетних рівнях. Цей твір являє собою глибоко сучасну річ, яка увібрала багато традицій і одночасно відзначену печаткою справжнього натхнення і новаторства. У ній різними гранями переливається таємниця англійської духу та англійської величі.

Але перш за все, ця книга про живих людей (нехай деякі з них і давно померли), образи яких маною сходять до читача; про любов, бунтівну і шалену пристрасть, яка перемагає час і смерть; про прагнення духу і плоті, земних і піднесених, явних і потаємних; і про божественний План, який проглядає в трагічних і комічних візерунках долі людської… Дві стихії панують на цих сторінках – стихія розуму, блиску думки, майже чуттєвого, і стихія тонкого еротизму, що народжується від зіткнення грубої матерії життя з ніжними тканинами фантазії. “Можна бути поруч скільки завгодно близько. Але володіти – ніколи”.

5

“Сказки. Книга 1”

Розкішна книга коміксів, сучасна класика жанру містить 1-10 випуски знаменитої серії видавництва “Вертиго”, а також окремий розділ, де представлені ескізи до образів основних персонажів, виконані Біллом Віллінгхемом, Ланом Медіною і Марком Бекінгхемом, і нову передмову Білла Віллінгхема.

Уявіть собі, що всі наші найулюбленіші казки виявилися реальними людьми і оселилися серед нас, зберігши всі свої чарівні властивості. Біла Сніжка і Бігбі Вовк, Золотоволоска і Хлопчик-Пастушок – повертаються як вигнанці, які живуть, хитромудро замаскувавшись, в одному з районів Нью-Йорка під назвою Казкитаун. Як їм вдасться вижити в нашому звичайному, позбавленому чаклунства світі?

6

“Герой империума”

Довга галактична війна сорок першого тисячоліття загартувала не одного воїна. Комісара Кайафаса Каїна поважають товариші по службі й обожнюють підлеглі, адже він герой Імперіума. Але герой зовсім не прагне слави, а, навпаки, намагається триматися подалі від будь-яких неприємностей. Однак проти своєї волі він потрапляє до найстрашніших і найнебезпечніших місць. Щоб вижити, Каїн змушений викручуватися, блефувати і обманювати. Вдача, помножена на спритність та інстинкт самозбереження, завжди опиняється на його боці, витягуючи з найглибших безодень і підносячи на найвищі п’єдестали. Пригоди підприємливого комісара Каїна і його мерзенного помічника Юргена здобули безліч шанувальників по всьому світу.

7

“Убили бы вы толстяка? Задача о вагонетке. Что такое хорошо и что такое плохо?”

Потяг без гальм мчить на п’ятьох людей, прив’язаних до рейок. Якщо поїзд не зупинити, всі п’ятеро загинуть. Ви стоїте на залізничному мості і з жахом дивитеся на те, що відбувається. Але поруч з вами стоїть незнайомий товстун: якщо ви скинете його з мосту, він, звичайно, загине, але його тіло зупинить поїзд і врятує життя п’ятьох людей. Вбили б ви товстуна? Це питання може здатися дивним, але це лише варіація загадки, над якою ламали голову моральні філософи впродовж півстоліття, а останнім часом вона почала займати нейровчених, психологів та інших мислителів.

У цій книзі Девід Едмондс, співавтор бестселера “Кочерга Витгенштейна”, розповідає історію про те, як і чому філософи займалися цією етичною дилемою, іноді званою “проблемою вагонетки”. Попутно він пропонує захоплюючий і пізнавальний тур історією моральної філософії. Більшість людей вважали б неправильним вбивство товстуна. Але чому? Зрештою, забравши життя одного, ви змогли б врятувати життя п’ятьох. Як показує Едмондс, відповідь на це питання куди більш складна і важлива, ніж може здатися на перший погляд. Насправді наша відповідь багато що говорить про наші уявленнях про правильне і неправильне.

8

“Как изготовить Вселенную и изменить историю”

Комплект із двох книжок для дітей у віці 10+ та їхніх батьків. У цих дивних енциклопедіях викладено безліч цікавих фактів, які допоможуть учням у написанні доповідей і в підготовці до таких дисциплін, як географія і малювання, історія і праця, математика і фізкультура! Цікава подача матеріалу, інформативні врізи, реалістичні ілюстрації і фотографії, інфографіка, практичні завдання для дітей, графічність і чіткість зроблять енциклопедії незамінними для хлопчиків і дівчат, які дуже люблять неймовірні історичні факти і обожнюють фантазувати.

10

“Почему у собаки мокрый нос”

Нова версія добре відомої історії у виконанні шотландського письменника Кеннета Стівена і неперевершеного норвезького ілюстратора Ейвінда Турсетера, лауреата престижних премій у галузі дитячої книги, зокрема Bologna Ragazzi Award. Від картинок дійсно неможливо відірватися.

Давним-давно – так давно, що світ був ще зовсім новенький, – почав падати дощ. Та такий сильний, що не залишилося на землі жодного сухого місця. І ось один чоловік на ім’я Ной побудував величезний корабель, щоб врятувати людей і тварин. Ной зібрав усіляких тварин, які тільки є у світі. Він узяв із собою навіть слимаків і павуків, жуків і усіляких противних комашок. Вони провели в морі двадцять днів і двадцять ночей, і ось одного разу ковчег дав пробоїну. “Що ж робити?” – жахнувся Ной. Хто врятує ковчег?

9 thoughts on “Бестселери січня: лауреати премій, нові старі казки та етичні принципи

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь