Класика – це те, що кожен вважає за потрібне прочитати, але ніхто не хоче читати.
Марк Твен
Катаріна Маренгольц та видавництво Віват запрошують усіх у мандрівку світом книжок. Так, не лише книголюбів, а кожного: і тих, хто байдужий до літератури, і тих, хто відверто вважає, що література – це нудно.
Книжка про літературу
Про що ж ще може йти мова в книжці з назвою «Література! Мандрівка світом книжок»? Звісно, що про Літературу! Про Літературу з великої літери Л. Про Літературу, яку всі ми вчили в школі й яку в кращому випадку погортали перед дзвінком на урок.
Катаріна Маренгольц пропонує поставити крапку й раз і назавжди залишити дитячі травми позаду. Класична література – це цікаво! Це класно! Це весело! Ні, не віриться? Вона має 192 сторінки, щоби довести інше й, повірте, вона доведе.
Починаючи від Данте й закінчуючи 2016 роком, ви дізнаєтеся про книжки все, що хотіли й навіть те, що ні ? До речі, це не жарт – у книжці наведено чудові короткі перекази багатьох творів. Ви ще не читали «Гаррі Поттера»? Пильнуйте, щоби Маренгольц не допомогла вам виправити цю фатальну помилку – просто пропустіть твори з власного вішлісту. До речі, то буде легко, бо перед кожним таким спойлером чорним на білому написано ЗМІСТ!
Що ще?
Отже, ви вже знаєте, що «Література! Мандрівка світом книжок» містить короткий зміст кожного твору, який трапляється на сторінках книжки. А що ще? Інша інформація книжкового профілю чітко структурована на теми:
Що ще потрібно знати – цікаві факти про книжку.
Між іншим – ще дещо цікавеньке.
Дивовижно – щось таке цікаве, що варто було зазначити окремо.
Для читачів початківців – що робити, коли ви аж ніяк не книгоманіяк, але плануєте читати цей твір.
Те саме, але інше – схожі твори.
Цитати – цитати ?
Автор
Автор
У цій книжці ви познайомитеся не лише з творами, але й із їхніми авторами. Деякі автори мають власну сторінку-біографію, іноді більшу, ніж ті самі їхні твори. А чому б і ні, коли персона не менш цікава, ніж її творчість? Чи знали ви, що…
Шекспір вигадував нові слова, наприклад, утворював з іменників прикметники (кров = кривавий). Кривавий, Карл! Усі поціновувачі трилерів, хутко ставте Шекспіра на перше місце улюблених авторів. Хто знає, що було б без нього.
Сервантес був справжнім воякою. Якщо описати його життя декількома словами, то вийде: битва – флот – пірати – рабство – флот – дружина й коханка – ув’язнення за злочин. Воу! Можливо, Дон Кіхот – занудна класика світової літератури, але цього точно не скажеш про життя автора.
Ґете мав… Ой, ні, чекайте – читайте та дізнайтеся. Попереду ще дуууже багато цікавого.
Орієнтація в часі та просторі
«Я тільки після школи зрозуміла, що все, що вивчали на уроках літератури та історії взагалі-то було пов’язано…» – якось сказала мені знайома. А ви думали про це? Приблизно через сотню років після написання «Божественної комедії» Жанну Д’Арк спалили на вогнищі. За тридцять років до написання «Гамлета» була Варфоломіївська ніч. Після «Фауста» минуло 4 роки до вторгнення Наполеона до Росії, а в той же рік вийшли «Дитячі й сімейні казки» братів Ґрімм. І так далі, і так далі, аж до 2016 року.
Хронологічна шкала – чудова ідея! Коли взагалі з’явилася та чи інша книжка? Яким був тоді світ? Що-що люди ще не знали про кровообіг?! Воооу, це дещо пояснює й неодмінно захоплює. А що сталося пізніше? Якими були ті читачі, для яких писали Данте, Шекспір, Сервантес, Бронте, Керуак, Кінг та Філіп Рот? Усі відповіді ховаються в тоненькій лінії внизу кожної сторінки.
Приємні сюрпризи
«Література! Мандрівка світом книжок» ховає на своїх сторінках безліч цікавих фактів, неймовірних подій та відкриттів, але Катаріна Маренгольц приготувала для своїх читачів ще дещо. Розвороти-сюрпризи! Яскраві й мегакнижкові вони точно порадують книголюбів.
Невигадані історії, Бестселери, Літературні метро й інші сюрпризи чекають на вас!
Тест: ідеальна книжка для весняного читання
Читати: Новинки березня: 95 книжок від українських видавництв
Читати: Надрукуйте це! 5 відомих книг, які були врятовані зі смітника
14 thoughts on “(Не)нудна мандрівка світом книжок”