23 найкращі книги від Форуму видавців

23 найкращі книги від Форуму видавців
goodfon.ru

15 вересня оголосили та нагородили переможців конкурсу Найкраща книга року у рамках 23-го Форуму видавців. Цього року журі, у складі якого був і генеральний директор Yakaboo Іван Богдан, вирішило не визначати гран-прі. Замість того обрали цілих 23 книги, вартих відзнаки.

Премія «Найкраща книга Форуму» – це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів. Щороку на здобуття премії номінується близько 500 книжок від понад 100 видавництв. Присуджується з 1995 року.

Отож до найкращих потрапили:

1. “Франко від А до Я”. Видавництво Старого Лева видало абетку-енциклопедію про Івана Франка для дітей. Візуальна складова книжки – заслуга творчої майстерні “Аґрафка” (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдану та Наталі Тихолозам.

2. Павло Ґранкін, Христина Харчук. Комплект з 2-х книг з картами “Каналізація міста Львова від початку XV ст. до 1939 р.” та “Водогін міста Львова від початку XV ст. до 1939 р.” Аверс. Книжка знайомить читача з формуванням каналізаційної системи у місті Львові. Текст видання доповнює багатий ілюстративний матеріал, віднайдений в архівах, музеях, бібліотеках та приватних колекціях нашого міста.

3. Ярина Винницька. “Скриня. Речі сили” Видавництво Старого Лева. Арт-бук

Ексклюзивне подарункове видання зі спецефектами – витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об’ємності. Арт-бук «Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса».

4. Ренс Бод. “Забуті науки. Історія гуманітарних наук”. Видавництво Жупанського.

Ренс Бод, професор інформаційних та гуманітарних наук в Амстердамському університеті створив першу доступну оглядову історію гуманітарних наук з моменту їхнього зародження (бл. 600 року до нар. Хр.) і аж до початку XXI століття.

5. Луцій Анней Сенека. “Діалоги” перекладі Андрія Содомори. Апріорі.

В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських “Діалогах” видатний римський мислитель-стоїк Сенека, блискучий майстер емоційного афористичного письма у живій бесіді з читачем радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.

6. Франсуаза Барб-Ґалль. “Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття” Видавництво Старого Лева.

Друга частина нон-фікшину для батьків та дітей «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників і по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння. Для цього вона радить забути про всі упередження та ярлики, відкинути непевність – і показує, як довіритися художникам, як перейнятися кожним, навіть найхимернішим, твором; вчить дивитися, бачити і… просто насолоджуватися.

Результат пошуку зображень за запитом "Ukraine. The best. Культурний простір від А до Я"

7. Ukraine. The best. Культурний простір від А до Я. Атлант ЮЕмСI, організатор Сultprostir.ua.

123 творчих біографії, що розкривають контекст співіснування української музики, літератури, кіно, арту, фотографії і театру за останні 25 років. Життєпис кожного героя на сторінках книги містить архівні фото, унікальні факти та авторські ілюстрації.

8. Грицько Чубай. “Марія” Коло.

Альбом створений на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. Художники про видання:”…ми використали у книжці лак і друк на пластику, “щоб зберегти чистоту, кисень, і в той же час додати багатошаровості і простору”. “Ми навмисне обмежили кольорову гаму, використовуючи лише сірі і блакитні відтінки. Адже блакитний колір завжди пов’язувався з Марією, це сакральний колір. В той же час, це дозволяє витримати нашу стриману концепцію і більше залишає простору для глядача”.

9. Олександра та Даніель Мізелінські. “Під землею. Під водою”. Видавництво Старого Лева.

Двосторонній артбук від авторів ілюстрованої книжки “Карти. Ілюстрована мандрівка материками, морями та культурами світу”. Ця книжка-алігат (поєднання в одній книзі двох літературних творів, щоб прочитати другий твір, потрібно перевернути книгу і читати з другого боку) відкриє таємниці підземного та підводного світів.

10. Оксана Гудзяк (автор ідеї). “Переслідувані за правду”. Видавництво УКУ.

Альбом «Переслідувані за Правду» через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст. Це книга про людей, які у важких історичних обставинах залишилися вірними Церкві і своїм життям спричинилися до її збереження та відродження

11. Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон. “Чому нації занепадають” Наш Формат.

«Чому нації занепадають» – не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книга увійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year.

12. Тетяна Філевська. “Казимир Малевич. Київський період 1928-1930”. Родовід.

Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. І навіть свідчення про створення Дослідчого Кабінету, своєрідного наукового інституту Малевича. Понад 70 машинописних та кілька рукописних аркушів майже 90 років зберігалися в архіві мистця Мар’яна Кропивницького, викладача й асистента Дослідчого Кабінету.

13. “Антологія української поезії ХХ століття” А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ століття, народжених до 1950 року, — від Тичини до Лишеги та Кичинського. Антологія покликана закохати молодого читача в українську поезію.

Результат пошуку зображень за запитом "ніцше. самоперевершення"

14. Тарас Лютий. “Ніцше. Самоперевершення”. Темпора.

Дослідження присвячене вивченню біографії та філософської спадщини Фрідріха Ніцше. Монографія є спробою охопити загальну тематику і простежити трансформацію поглядів німецького філософа. Розвідка окреслює культурний контекст формування мислителя, з’ясовує, як він сприймав поширені в ХІХ ст. соціально-політичні рухи, простежує сторонні ідейні впливи на його погляди, порушує питання про причини експлуатації інтелектуального доробку Ніцше тоталітарними ідеологіями, а також увиразнює концепти «самоперевершення» і «самотворення», що стали чільними домінантами філософування Ніцше.

15. Джозеф Гілл. “Флорентійський собор”. Видавництво УКУ.

Праця британського вченого-єзуїта, багатолітнього професора Папського східного інституту о. Джозефа Ґілла присвячена одній з ключових подій европейської історії XV ст. – вселенському соборові, що відбувався у Феррарі, Флоренції та Римі в 1438-1445 роках, й укладеній на ньому «Флорентійській унії» між Римом і Константинополем.

16. Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов. “theUKRAINIANS II: історії успіху” Видавництво Старого Лева.

До другої збірки історій успіху увійшло двадцять інтерв’ю про видатних українців та здатність робити відповідальні й дійсно вагомі рішення у своєму житті.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього / Пер. із англ. Г. Лелів. - Львів: Літопис, 2016

17. Кен Робінсон. “Школа майбутнього. Революція у вашій школі”, що назавжди змінить освіту”. Літопис.

У «Школі майбутнього» відомий експерт у галузі освіти сер Кен Робінсон пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему.

18. Григорій Фалькович. Шалахмонеси. Вірші для дітей. Дух і літера.

Подарунковий великоформатний варіант видання дитячих віршів відомого українського поета Григорія Фальковича. Веселі й мудрі вірші відразу хочеться вивчити. У «Шалахмонесах» можна читати вірші і можна читати малюнки, виконані в стилі оформлення середньовічних манускриптів. Копітка робота над книгою зайняла у художника Павла Фішеля більше п’яти років. Було задіяно найкраще друкарське обладнання в Києві, щоб отримати об’ємний друк. Відкрийте книжку і ви дізнаєтеся, що трапилося з курочкою, яка зробила манікюр, чому діти люблять ходити в театр і ще багато чудових історій.

19. Богдан Волошин. “Політ золотої мушки” Видавництво Старого Лева.

Нова весела книга Богдана Волошина детально знайомить читача з вигаданими — чи то пак легендарними — галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною.

20. Іван Франко “Коли ще звірі говорили”. Видавництва Старого Лева.

«Коли ще звірі  говорили» – казки класика української літератури Івана Франка, відомі не одному поколінню читачів. У вчинках казкових персонажів легко «прочитати» людські риси і навіть вади, як-от хитрощі чи підступність і жорстокість. Але, як і завжди в казках,  добро перемагає зло.

21. Алла Горська. Душа українського шістдесятництва Упорядник: Людмила Огнєва. Смолоскип.

Збірку «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» укладено за пропозицією Вячеслава Чорновола, яку він на початку 1970-х рр. висловив у листі до Романа Корогодського «Думки щодо проспекту збірника про Аллу Горську».

22. Андрій Дахній. “Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.” Видавничий центр ЛНУ.

У навчальному посібнику зібрано та систематизовано ідеї, вчення, концепції, характерні для провідних напрямів посткласичного періоду західної (передовсім європейської) філософії.

23. Ірина Іванкович, “Сидячи на санях…”, “Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство”. Видавництво Артос (Фундація “Андрей”).

Антологія літературних творів, присвячених патріярхові Йосифу Сліпому.

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

67 thoughts on “23 найкращі книги від Форуму видавців

    Залишити відповідь