13 цитат до дня народження Маріо Варгаса Льйоси

13 цитат до дня народження Маріо Варгаса Льйоси
Фото: lapatilla.com

Великому перуанському письменнику і Нобелівському лауреату Маріо Варгасу Льйосі виповнилося 80 років. Він продовжує регулярно продукувати захоплюючі “гострі” романи, які перекладають на десятки мов, і бути одним з найулюбленіших латиноамериканських авторів і майстрів магічного реалізму. Його книжки невтомно цитують як джерело життєвої мудрості й вічних істин.

До дня народження письменника ми зібрали 13 мудрих цитат на усі часи.

“У п’ять років я навчився читати. Нічого більш важливого у моєму житті так і не сталося”.

“Секрет щастя — чи принаймні спокою — полягає в умінні відділяти секс від кохання. І в умінні по можливості виключати романтичне кохання зі свого життя, оскільки саме воно і приносить нам страждання. Без нього живеться куди зручніше, та й задоволення гостріше”.

“От би хтось винайшов таблетки чи свічки від сумнівів, – говорить Сантьяго. – Уяви, Амбросіо, як було б чудово: ковтнув, запив водичкою чи засунув у дупу – и готово: вірю!”

“Література – це помилкове зображення життя, але, тим не менш, вона допомагає нам краще зрозуміти життя, орієнтуватися в лабіринті, в якому ми народжуємося, плутаємо і помираємо. Вона допомагає подолати ті невдачі та засмучення, що приносить нам реальність, завдяки літературі ми можемо хоча б частково розшифрувати тайнопис, яким видається наше існування переважній більшості людей”.

“Як на мене, ідіотизм можна пробачити, лиш якщо він є результатом поєднання генів, а не свідомого вибору”.

“Унікальний і багатий внутрішній світ неймовірно “брудний”, у ньому є місце дурним думкам, забороненим плодам, витонченим фантазіям, божевільним мріям, цікавості й сумнівам у тривіальних істинах”.

“Батьківщина – це не прапори, гімни і незаперечні спічі про бездоганних героїв, а жменька місць та людей, що населяють і зафарбовують меланхолією наші спогади, що зігрівають нас теплим відчуттям того, що, де б ми не були, в нас завжди є дім, куди можна повернутися”.

“Люблю дивитися, як гинуть люди. Одружуйтеся. Бог з вами”.

“Подібні нездужання [депресія] лікуються роботою. А вільний час слід займати якими завгодно справами, які з головою затягують людину, якщо не знаходиться справ корисних і творчих”.

“Патріотизм є останній притулок негідника”.

“Той, хто читаючи книжку, проживає великий твір – той, повертаючись до реального життя, набагато гостріше сприймає її убогість і пороки, адже з великих задумів він дізнався, що реальний світ, живе життя набагато пересічніше за життя, вигадане письменниками”.

“Потрібно чекати. Але чекати — це значить багато разів умирати щодня, щогодини, щохвилини”.

“Непопулярність – не найбільш правильна ознака неправоти”.

8 thoughts on “13 цитат до дня народження Маріо Варгаса Льйоси

    Залишити відповідь